Silvestr 2008/2009 na horách v Česku

Chtěli byste strávit silvestra na horách?

 

Myšlenka spojit oslavy konce starého a začátku nového roku s pobytem na horách nalézá mezi obyvateli České republiky stále více příznivců a nelze se proto divit, že drtivá většina z horských ubytovacích kapacit v týdnu kolem silvestra praská ve švech. Pokud i vy, podobně jako zhruba čtvrt miliónu vašich spoluobčanů, chcete letošní přelom roku strávit někde v blízkosti zasněžené sjezdovky, přichází nejvyšší čas, abyste pro naplnění své tužby promptně podnikli potřebné kroky.


Jak již bylo napsáno výše, většina hotelů, penzionů, ubytoven a apartmánů, nacházejících se v zimních střediscích nejoblíbenějších českých hor (Beskydy, Jeseníky, Jizerské hory, Krkonoše, Krušné hory, Orlické hory, Šumava), hlásí přes silvestrovský týden plno. Z tohoto důvodu je více než žádoucí přistoupit k rezervaci ubytování s dostatečným předstihem. V opačném případě se vystavujete riziku, že místo vysněné vánoční dovolené na horách prožijete dny volna doma. Pokud přesto ideální chvíli pro rezervaci ubytování na silvestra prošvihnete a nebudete se s touto skutečností chtít smířit, nezbude vám nic jiného, než se s nadějí obracet k last minute nabídkám, se kterými přicházejí některé hotely, a které bývají cenově výhodnější.


Provozovatelé hotelů, penzionů, chat a apartmánů často v silvestrovském týdnu neposkytují ubytování na jednotlivé dny, ale prodávají pouze ubytování na celý týden. Pokud jde o konkrétní ceny, můžeme konstatovat, že nejvíce vaši peněženku zatíží silvestrovský pobyt v některém z vyhlášených krkonošských středisek. Rostoucí poptávka pochopitelně zamává i s cenami, většina provozovatelů ubytovacích kapacit nabízí v tomto tuze atraktivním období své služby dráž, než ve zbytku zimní sezóny, tato premisa však neplatí vždy a všude.


Ve Špindlerově Mlýně, pravděpodobně nejznámějším českém středisku zimních sportů, zaplatíte v čase okolo silvestra za noc v penzionu zhruba 900 Kč. Pokud se rozhodnete pro ubytování v hotelu, počítejte s cenou kolem 1 500 Kč na osobu za noc. Cena za pronájem apartmánu bude začínat na 3 000 Kč za noc. Jestliže byste chtěli prožít ve Špindlu celé vánoční svátky, apartmán pro čtyři osoby si v termínu 22.12. - 1.1. můžete pronajmout za více než 20 000 Kč. Osmidenní pobyt v hotelu vás bude stát 12 000 Kč. V Rokytnici nad Jizerou, dalším krkonošském středisku, lze apartmán pro čtyři osoby pořídit za 14 000 Kč na týden. Ceny rokytnických penzionů jsou přívětivější, noc je možné obstarat již od 600 Kč. Pro úplnost uveďme i ceny mimo oblast Krkonoš, na šumavském Zadově pořídíte ubytování v penzionu za 400 Kč, v hotelu pak za 800 Kč. V Beskydech, konkrétně ve Frenštátu pod Radhoštěm, se vám dveře penzionu otevřou za 400 Kč na osobu za noc.

 

Klíčová slova: Krkonoše, Špindlerův Mlýn, Rokytnice nad Jizerou 

 

Publikováno: 15.12.2008
Aktualizováno: 29.08.2011
Autor: Ondřej Tůma

Diskuze: Silvestr 2008/2009 na horách v Česku

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější články

Deset nejvyšších rozhleden v České republice Rozhledny se na území Česk...
Rozhledna a televizní vysílač Praděd v Jeseníkách
Albánie se stane turistickým hitem budoucnosti „Připadá mi to, jako v B...
Molo s lehátky ve městě Durrës
Kompenzace za zmeškaný let Přestupní let je u cest do vzdálených desti...
Způsob rezervace letenky rozhoduje
Oblíbená přírodní koupaliště v ČR Máme tady konec května a nevlídné po...
Lom Hostěradice, foto: Přebral
Přehled nejlepších destinací pro surfování Cestování na dovolenou k moř...
Přehled nejlepších destinací pro surfování
Sedm přírodních divů světa Příroda je mocná čarodějka, o čemž se můžou...
Vodopády Iguazu
Bavorsko: na skok k sousedům Patříte-li k vyznavačům jednodenního cesto...
Zámek Neuschwanstein v Bavorsku

Vybrané Fotogalerie

© 2008-2024 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist