Nejlepší hudební festivaly v ČR pro letošní rok 2015

Letošní festivalová sezóna se nezadržitelně blíží

Letošní festivalová sezóna se nezadržitelně blíží

Letošní sezóna oblíbených hudebních festivalů se pomalu ale jistě blíží a milovníci hudby všech žánrů se již jistě nemohou dočkat, až společně se svými kamarády vyrazí na první z nich. I v letošním roce 2015 se po celém území České republiky konají desítky hudebních festivalů a náš portál Vám přináší seznam šestnácti nejočekávanějších hudebních festivalů seřazených chronologicky podle data jejich konání. Letošní první velký festival se koná již tento pátek 24. dubna!Majáles 2015 (Hradec Králové) – 24. dubna 2015

Letošní hudební festivalovou sezónu zahájí v pátek 24. dubna 9. ročník Hradeckého Majálesu, jehož hlavní část (open-air festival) se koná v areálu Šimkových sadů u Piletického potoka. Ve 12:30 vyrazí slavnostní majálesový průvod na místo konání, kde od 13 hodin začnou první koncerty.

Návštěvníci festivalu se mohou těšit například na tyto hudební skupiny a interprety: Glad For Today, Horkýže Slíže, On The Roof, Voxel, Sto zvířat, Mandrage, Rybičky 48, Michal Hrůza, Xindl X, Vypsaná Fixa, Marpo, Tomáš Klus, Wohnout a Chinaski.

Na oficiálních stránkách festivalu už jsou všechny dostupné vstupenky vyprodané, takže pokud vstupenku ještě nemáte a chystáte se festival navštívit, tak vám nezbude nic jiného, než ji koupit přímo na místě od překupníka.Majáles (Praha) – 1. května 2015

Na svátek práce a v den zahájení MS v hokeji se na Letišti v Letňanech koná již 11. ročník Pražského Majálesu, což je největší studentský festival v České republice. Díky skvělé podpoře agentury BPA a České televize si budou moci návštěvníci festivalu užít také přímý přenos hokejového utkání ČR – Švédsko na velké LED obrazovce!

Na festivalu vystoupí například: Tomáš Klus, Chinaski, Horkýže Slíže, Mandrage, Inekafe, No Name, Wohnout, Xindl X, Vypsaná Fixa, Paulie Garand, Skyline, UDG, Marpo, Rybičky 48, PSH a ATMO music.

Vstupenky se prodávají do 30. dubna za cenu 499 korun.Tři sestry 30 let open-air – 21. - 23. května 2015

Populární skupina Tři sestry letos slaví své jubilejní 30. narozeniny, které naplno propuknou v květnu na výročním koncertu, který se bude opět konat v pražském areálu A-parku ledárny Braník. Samotný koncert oslavenců bude probíhat přes dvě hodiny a během něho se můžete těšit na dětský pěvecký sbor, ohnivou show, spoustu staronových písní, hostů a kamarádů z jiných souborů, kteří si přijdou společně se skupinou Tři sestry zahrát, zazpívat a hlavně pogratulovat k výjimečnému výročí!

Mezi ctěnými hosty na oslavě nebudou chybět: Horkýže Slíže (SK), Zóna A (SK), Slobodná Európa (SK), Visací zámek, Plexis, E!E, SPS, Doctor P.P., Ešus, Alkehol, De Bill Heads, Lety Mimo, MZH, Záviš a další.

Cena vstupenek je 555 korun plus poplatky.JamRock – 4. - 6. června 2015

Festival JamRock se letos koná od 4. do 6. června v Žamberku na jižním cípu úpatí Orlických hor. Návštěvníci se letos mohou těšit nejen na tradiční rock a pop, ale nově také na Trance, House a Drum and Bass. Tato novinka s názvem Jam DANCE je vložený festival, který se bude konat ve velikém stanu a bude navazovat na areál JamRocku.

Na festivalu vystoupí: Aphrodite (GB), B Complex (SK), Habakuk (PL), SKINDRED (GB), Valley of the Sun (USA), Arakain, Ben Cristovao, Děda Mládek Illegal Band, Hradišťan, Michal Hrůza, Chinaski, Tomáš Klus, Koblížci, Škwor, Tatabojs, UDG, Visací Zámek, Wohnout, Xindl X a mnoho dalších.

Vstupenky v předprodeji se prodávají do 3. června 2015 za cenu 590 korun na všechny tři festivalové dny. Na místě se budou tyto vstupenky prodávat za 650 korun. Na místě bude možné zakoupit také vstupenky pouze na jednotlivé dny za cenu 299 korun.Rock for People – 4. - 6. června 2015

Ve stejném termínu jako JamRock, tedy od 4. do 6. června se koná již 21. ročník jednoho z největších hudebních festivalů u nás – Rock for People. Dějištěm festivalu bude tradičně Festivalpark na letišti Věkoše v Hradci Králové. Koncerty probíhají na 1 velké venkovní scéně, ve stanu pro 12 000 lidí uvnitř a stejný počet v přilhlém okolí, ve stanu pro 8 000 lidí a ve dvou hangárových scénách. Kromě toho si můžete zatancovat na několika DJ´s scénách nebo odpočinout v chill-out zónách, které jsou otevřeny až do ranních hodin. Nově bude otevřen Morning & Night Park, kde bude téměř nepřetržitý provoz.

Ze zahraničních skupin jsou zatím potvrzeny tyto: Faith No More, Limp Bizkit, Bastille, Julian Casablancas+The Voidz, Three Days Grace, Hollywood Undead, Asking Alexandria, Deathstars, We Are Harlot, Red Fang, Yellowcard, Northlane, Dead by April, Shoshin, další skupiny budou postupně přibývat. Z domácích interpretů se můžete těšit na Vojtu Dyka a B-Side Band, Davida Kollera, Vypsanou fixu, Pipes and Pints, Sto zvířat a Ting. Repertoár domácích interpretů se bude taktéž průběžně rozrůstat.

Celofestivalová vstupenka na všechny koncerty se prodává za 1540 korun, vstupenka na 4. června vyjde na 600 korun (limitovaná edice 1000 kusů), na 5. června na 990 korun (pouze na místě) a na 6. června 790 korun (limitovaná edice 500 kusů).MetalFest Open Air – 5. - 7. června 2015

Milovníci metalu mají již jistě ve svém kalendáři poznamenané datum 5. až 7. června, kdy se v plzeňském areálu Lochotínského parku koná již šestý ročník MetalFestu. Letos se mohou návštěvníci těšit na skvělé metalové kapely ze dvanácti zemí světa a také na nově zrekonstruovaný Amfiteátr Lochotín.

Na festivalu vystoupí následující kapely: Warhawk, Battle Beast, Insomnium, Visions of Atlantis, Grave Digger, Overkill, Moonspell, Arch Enemy, Stroy, Seven, Elvenking, Majesty, Civil War, Tankard, Heidevolk, Equilibrium, Testament, Edguy, Embryo, Evertale, Evil Invaders, The Vintage Caravan, Skull Fist, Unleashed, Refuge, Amaranthe, Eluveitte a Accept.

Festivalové permanentky na všechny tři dny jsou v prodeji za 990 korun.Votvírák – 12. - 14. června 2015

Festival Votvírák, který je vnímán jako oficiální otevření festivalové sezóny se koná od 12. do 14. června na ploše vojenského letiště v bývalém vojenském prostoru Milovice pouhých 25 kilometrů od Prahy. Votvírák je největší český multižánrový hudební festival zaměřený převážně na rock, pop a hip hop v provedení českých a slovenských interpretů a hudebních seskupení.

Návštěvníci se mohou letos těšit na tradiční hosty Jardu Uhlíře, Mňágu a Žďorp, UDG, Divokýho Billa a Katapult. Poprvé se na festivalu představí legendární Peter Nagy. Svá jubile na festivalu oslaví kapely Iné Kafe, nebo ZakázanÝovoce. Dále se můžete těšit například na tyto interprety: Alkehol, Arakain s Lucií Bílou, Citron, Vladimir 518, Orion, James Cole, Doktor PP, Ego, Ewa Farna, Horkýže Slíže, J.A.R., Jaksi Taksi, Mig 21, No Name, Plexis, Majk Spirit, Škwor, Wohnout a YZO Empire.

Do 31. května se vstupenky na všechny tři festivalové dny prodávají za 280 korun, do 11. června je cena vstupenek 320 korun a při koupi na místě zaplatíte 399 korun.United Islands of Prague – 18. - 20. června 2015

Dvanáctý ročník největšího pražského multižánrového festivalu United Islands of Prague letos proběhne od 18. do 20. června na Kampě, Střeleckém a Slovanském ostrově v centru Prahy. Na festivalu se každoročně představují nejžhavější objevy tuzemské i zahraniční scény.

Na seznamu účinkujících se usilovně pracuje, ale k dnešnímu dni zatím není znám. Vstupné na festival bude i letos zcela zdarma.Beats for Love – 2. - 5. července 2015

Na začátku července se v industriálních kulisách národní památky Dolních Vítkovic se koná třetí ročník největšího festivalu taneční hudby ve střední Evropě – Beats for Love. Loňský ročník, kde vystoupilo více jak 240 umělců navštívilo přes 35 tisíc návštěvníků. Letos bude připraveno 11pódií s hudebními žánry: Drum 'n' Bass, House, EDM, Trance, Techno, Urban, Party Village, Reggae 2 Jungle, Electroswing, Breakbeat, Hardstyle, Hardcore a Psytrance.

Na festivalu vystoupí například: Zardonic, L Plus, Chris Sadler, Orbith, Chris Davies, Goncalo M, Cocoman, Messenjah, Caterpillar, Max W, Psiko, Hungry Beats, Mephisto, Raweez, Casper a Psychozix.

Podmínkou vstupu do areálu je pouze zakoupení ekologického kelímku za symbolickou cenu a díky tomu má skoro každý možnost se na festival dostat.Mighty Sounds – 3. - 5. července 2015

Unikátní třídenní festival Mighty Sounds letos slaví své 10. jubileum od svého založení a proběhne od 3. do 5. července v tradičním festivalovém areálu na letišti Čápův Dvůr, které se nachází asi pět kilometrů od Tábora. Festival Mighty Sounds vám ručí za to, že na takhle poskládaný line-up v České republice nenarazíte. Každoročně v programu najdete přes 150 interpretů, kteří zahrají na čtyřech živých a čtyřech DJských stagích. Tradičně má na festivalu místo divadlo v divadelním stanu a rok od roku se velmi zajímavě vyvíjí nabídka dalšího doprovodného programu, jako je například turnaj ve fotbale, nohejbal, U-rampa, graffiti a další.

Na letošním ročníky vystoupí například: Architects, Batmobil, Conflict, Discoballs, Expire, Ignite, Iron Reagan, Lariko, Polemic, Rezurex, Terror, United Flavour, Vanessa a mnoho dalších.

Do 30. dubna jsou ve vybraných prodejnách dostupné vstupenky v předprodeji na všechny tři dny za 1090 korun. Od 1. května do konce června se budou tyto vstupenky prodávat za 1290 korun.Masters of Rock – 9. - 12 července 2015

Třináctý ročník největšího mezinárodního rockového open-air festivau v České republice – Masters of Rock se letos koná od 9. do 12. července. Akce opět proběhne v důvěrně známém a oblíbeném prostředí Likérky R. Jelínek ve Vizovicích u Zlína.

Největší hvězdou letošního ročníku bude bezesporu NIGHTWISH!, což je nejpopulárnější metalová kapela současnosti. Mezi další potvrzené interprety patří například: Within Temptation, Black Label Society, Powerwolf, Hammerfall, Gamma Ray, Sonata Arctica, Kamelot, Arakain, Turbo, Harlej a mnoho dalších.

Čtyřdenní permanentky jsou v prodeji do 31. dubna, nebo do vyprodání emise za cenu 1400 korun.Colours of Ostrava – 16. - 19. července 2015

Třináctý ročník multižánrového mezinárodního hudebního festivalu Clours of Ostrava se letos koná od 16. do 19. července v úchvatném prostředí Dolních Vítkovic – bývalém areálu hutí, dolů a železáren. Colours of Ostrava je držitelem ceny Anděl za Hudební událost roku 2005 a 2006. Zároveň získal ocenění za nejlepší hudební akci roku 2004, 2005 a 2006 v anketě ALMA (Akropolis Live Music Awards) v kategorii koncert/festival roku.

Letos se můžete těšit například na: Björk, Kasablan, Rudimental, St. Vincent, Mika, Clean Bandit, HVOB, Swans, Electro Deluxe, Marika, Bokka a mnoho dalších.

Aktuální cena vstupenek na všechny čtyři dny je 2190 korun. Vstupenky na jednotlivé dny se prodávají za 1790, 1590 a 1390 korun.Sázavafest – 30. července – 1. srpna 2015

15. ročník renomovaného evropského multikulturního festivalu – Sázavafest letos proběhne od 30. července do 1. srpna ve festivalovém areálu ve Světlé nad Sázavou. Kromě skvělých hudebníků se můžete těšit i na bohatý doprovodný program ve Family Fun Zone a také na oblíbená autorská čtení od Michala Viewegha a Lukáše Pavláska.

Na letošním festivalu například vystoupí: Tomáš Klus, MIG 21, Rytmus, Xindl X, Alphaville, Tata Bojs, Ewa Farna, Václav Neckář a Fiha, Škwor, UDG, Voxel, Wohnout, Vypsaná fixa, Sinplus, Kamil Střihavka, Michal Hrůza, Support Lesbiens, Atmo Music, Elis, Vlasta Horváth a mnoho dalších.

Celofestivalová vstupenka se aktuálně prodává za 690 korun.Brutal Assault – 5. - 8. srpna 2015

Jubilejní 20. ročník metalového festivalu Brutal Assault se letos koná od 5. do 8. srpna v komplexu bývalé vojenské pevnosti Josefov u města Jaroměř. Jedinečná atmosféra a historie vojenské pevnosti z 18. století se již neodmyslitelně staly nedílnou součástí celkové image festivalu Brutal Assault a festivalu tak dodávají punc originality.

Těšit se můžete například na: Agalloch, Amenra, Anaal Nathrakh, Annihilator, Antaeus, Antropomorphia, Asphyx, At The Gates, Be'lakor, Benighted, Biohazard, Blood Eagle, Bloodbath, Brujeria, Candlemass, Cannibal Corpse, Carach Angren, Carnifex, Cattle Decapitation, Cradle Of Filth, Cryptopsy, Dead Congregation, Death DTA a mnoho dalších.

Do 30. dubna se čtyřdenní vstupenky prodávají v předprodeji za 1650 korun. Na místě se budou čtyřdenní vstupenky prodávat za 2000 korun a na jednotlivé dny za 1200 korun.Hip Hop Kemp – 20. - 22. srpna 2015

Třináctý ročník jednoho z největších hip hopových festival v Evropě – Hip Hop Kemp se letos koná od 20. do 22. srpna v areálu Festivalparku v Hradci Králové. Na loňský ročník se přišlo podívat 22 tisíc lidí.

Na festivalu letos vystoupí například: Joey Bada$$ (USA), RUN THE JEWELS (USA), YELAWOLF (USA), PRHYME (DJ Premier & Royce Da 5'9”) (USA), HOPSIN (USA), DOPE DOD (NL), GANG STARR FOUNDATION (Jeru The Damaja, Big Shug, Lil Dap of Group Home) (USA), KONTRAFAKT (NL), MAJK SPIRIT (SK), BIGG BOSS SHOWCASE (Vladimir 518, La4 & DJ Wich, Orion, DJ Mike Trafik, James Cole, Refew), SMACK, HDBEENDOPE (USA), VNM (PL), PRO8L3M (PL), SODOMA GOMORA a mnoho dalších.

Do 31. května se prodávají třídennívstupenky v předprodeji za 2500 korun (V.I.P.) a za 1300 korun (standard).Mácháč – 21. - 22. srpna 2015

Festival Mácháč je největším domácím beach open air festivalem, který patří již po čtrnáct let k tradičnímu zakončení taneční sezony. Během těchto let se na pláži Klůček u Máchova jezera vystřídaly hvězdy jako Tiësto, Axwell, Dimitri Vegas & Like Mike, W&W, Dada Life, Carl Cox, Paul van Dyk, Ferry Corsten, Boy George, Sidney Samson, Marco V, Junkie XL a mnoho dalších. Od roku 2011 se stal festival dvoudenním, což umožnilo zařadit do programu ještě více domácích umělců.

Návštěvníci se letos mohou těšit na celkem pět stagí – Main stage, Techno stage, Evropa 2 Dance Extravaganza stage a Party Village, kde vystoupí například: Firebeatz, Don Diablo, Cedric Gervais, Madeon, Glodfish, Sander van Doorn, Chris Sadler, Michael Burian, Subtage, Paride Saraceni, Lucca, Orbith, Nora En Pure a mnoho dalších.

Aktuálně jsou v prodeji základní dvoudenní vstupenky za 990 korun a GOLD vstupenky za 2900 korun.

Klíčová slova: Česká republika

 

Publikováno: 22.04.2015
Aktualizováno: 30.04.2015
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Nejlepší hudební festivaly v ČR pro letošní rok 2015

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější články

Deset nejvyšších rozhleden v České republice Rozhledny se na území Česk...
Rozhledna a televizní vysílač Praděd v Jeseníkách
Nejznámější nudistické pláže světa Nudistické pláže byly vždy dráždivým...
Nejznámější nudistické pláže světa
Největší zábavní parky v Evropě Milujete dobrodružství? Máte slabost pr...
Největší zábavní parky v Evropě
Nejkrásnější skanzeny v České republice Skanzen, nebo také muzeum v pří...
Archeoskanzen Modrá, foto: archeoskanzen.cz
Přehled nejlepších destinací pro surfování Cestování na dovolenou k moř...
Přehled nejlepších destinací pro surfování
Cestopis: Malta, dovolená na skútru Malta je ostrovním státem ve Středo...
Ostrov Comino, pohled na Modrou lagunu
Oblíbená přírodní koupaliště v ČR Máme tady konec května a nevlídné po...
Lom Hostěradice, foto: Přebral
Cestování za polární září Naše planeta nám nabízí nepřeberné množství ...
Polární záře

Fotogalerie k tématu: Nejlepší hudební festivaly v ČR pro letošní rok 2015

© 2008-2024 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist