Největší zábavní parky v Evropě

Evropské zábavní parky


Milujete dobrodružství? Máte slabost pro fantazijní světy a rádi si dopřejete i trochu adrenalinu? Nebo byste chtěli své rodině připravit neotřelé překvapení? Pak neváhejte a vypravte se do jednoho z evropských zábavních parků. Spolehlivě si tak vyčistíte hlavu a užijete spoustu zábavy. Nadšené z takového nápadu určitě budou i vaše ratolesti. Dopřejete si oddech ve světě her a atrakcí a zároveň strávíte příjemný čas s rodinou. A do kterého zábavního parku vyrazit? Udělejme si společně malou virtuální procházku po těch nejvyhlášenějších, které určitě nezklamou.

Disneyland ve Francii


Paříž cestovatelům nenabízí jen kulturní zážitky a romantické procházky kolem Eiffelovky, je to také město, které hýří zábavou. Jinak by se tu nemohl nacházet vůbec nejznámější a největší zábavní park v Evropě: Disneyland. Obrovský komplex nabízí přes padesát zajímavých atrakcí, nekonečný sled poutavých show a setkání s postavičkami Disney. Za vstup si sice trochu připlatíte (dospělý 51 eur a dítě do 11 let 43 eur na den), ale přivítá vás snová krajina a fantazijní svět, který vás vtáhne natolik, že úplně zapomenete na všední starosti. A to se přeci vyplatí, co říkáte? Park je tvořen čtyřmi kouzelnými zeměmi, kde disneyovské příběhy ožívají přímo před vašima očima. Můžete nahlédnout do Země pohádek, Země objevů, Země dobrodružství a Hraniční země nebo nasávat živoucí atmosféru Main Street USA, která je plná restaurací a obchodů. Main Street je součástí malého amerického městečka z 20. let 20. století, můžete se v ní tedy přenést do světa, ve kterém byl Walt Disney ještě malý kluk. Příjemné je, že kolem parku po celý den jezdí vláček, který vám cestu mezi jednotlivými částmi urychlí.

Disneyland - když se pohádky stávají skutečností


Vstupní bránu do Země pohádek tvoří Zámek Šípkové Růženky. Návštěvníci si v této části parku velmi oblíbili dračí jeskyni se spícím drakem, která platí za jednu z nejlepších audio animací v Disneylandu. Po celé Zemi pohádek jsou rozptýlené disneyovské postavičky, které se s vámi ochotně pozdraví, vyfotí i obejmou. Nechybí Mickey, Mini, Donald, ani spousta dalších. Každý den se také pořádá několik jejich průvodů. Největší z nich, Průvod snů, probíhá na Main Street. V době jeho konání jsou ostatní atrakce vyprázdněné, takže pokud kresleným postavičkám až tolik neholdujete, můžete toho využít a ušetřit si čekání ve frontách, kterému se jinak během dne nevyhnete.

Disneyland - k vidění je Indiana Jones, Robinson i Armagedon


V Hraniční zemi můžete navštívit například důlní městečko nebo indiánskou vesnici. Určitě nevynechejte také představení Tarzana, které je plné akrobatických kousků. V Zemi dobrodružství vás čekají exotické zážitky. Navštívíte tržiště inspirované Pohádkami tisíce a jedné noci, setkáte se s Piráty z Karibiku, vyšplháte do Robinsonovy chatrče a před nebezpečím vás ochrání Indiana Jones. V Zemi objevů ožívají předpovědi nejrůznějších vizionářů a vědců, na vlastní oči tu můžete prozkoumat planetu na Space Mountain: Mission 2. Ve studiích Walta Disneye zjistíte, jak se vytvářejí hrané i animované filmy a televizní pořady. Můžete na vlastní kůži okusit třeba zničení vesmírné stanice ve speciálních efektech Armagedonu.

Disneyland - adrenalin pouze pro otrlé


Zatímco pohádkové příběhy ocení hlavně ti nejmenší, hlavní atrakcí pro dospělé jsou horské dráhy, kterých je v Disneylandu požehnaně. Ostrou jízdu v rychlosti až 70 km/h si mohou milovníci adrenalinu vychutnat na Vesmírné hoře. Ale pozor - nic pro slabší povahy. Jízdu hlavou dolů můžete vyzkoušet na dráze Indiana Jones a chrám zkázy. Jízdu s neskutečným zrychlením provázeným výbornou rockovou muzikou nabízí dráha Rock´n´Roll a Aerosmith. Projíždíte zvukovým studiem, které navozuje dojem, že jste přímo na koncertě slavné kapely.

Kudy do Disneylandu?


Výčtem atrakcí bychom mohli pokračovat skoro do nekonečna a věřte, že stejně nekonečné budou vaše zážitky, pokud se rozhodnete do Disneylandu vyrazit. Leží zhruba 30 kilometrů od centra Paříže. Pokud jedete autem, musíte po dálnici A4, úsek Reims – Paříž. Sjedete na výjezdu 14 (Sortie 14). Odbočka je označena obrázkem Mickeymouse. Jinak z centra Paříže jezdí do Disneylandu podzemní dráha RER, linka A4. Z letiště Charles De Gaulle i z letiště Orly jezdí do parku přímý autobus s příznačným názvem „Disneyland“.

Europa Park v Německu


Co se týká vzdálenosti, je pro české cestovatele z největších zábavních parků nejdostupnější Europa Park v Německu. Leží v Rustu, nedaleko francouzských hranic. Od Prahy ho dělí zhruba 650 kilometrů. Dospělí zaplatí za celodenní vstup 31 eur, děti 28 eur. V ohromném zábavním kolosu najdete všechno, co od kvalitního parku očekáváte. Vybírat můžete ze stovky strhujících atrakcí a mezinárodních show na ploše 85 hektarů, rozdělených do 14 tematických oblastí. Každá z nich reprezentuje nějakou evropskou zemi. Během jednoho dne tak vlastně procestujete půlku Evropy. Součástí parku je také několik hotelů. Případně můžete využít možnosti ubytování v místním kempu.

Europa Park - dobrodružná jízda starým kontinentem


Každá část parku má typickou architekturu, kulturu i gastronomii vztahující se k dané zemi. V Portugalsku se projedete na vodní horské dráze SuperSplash, Švýcarsko prosvištíte na dráze Matternhornblitz, Skandinávií proplujete na raftech. Londýnem vás proveze typický červený autobus ve speciálním provedení Crazy Double Decker. V Holandsku se budete kochat větrnými mlýny, v Německou uvidíte berlínskou zeď a v Rusku pravoslavný kostelík i vesničky jako vystřižené z  Mrazíka. V Řecku si vychutnáte atmosféru typické přímořské vesničky a v Itálii skvělou pizzu nebo těstoviny.

Europa Park - největší horská dráha v Evropě


Za nejpřitažlivější atrakci parku platí horská dráha SilverStar. Vozík vás vyveze do výšky 72 metrů a pak padáte strmým pádem k zemi, rychlost dosahuje až 130 kilometrů v hodině s přetížením 4 G. Jedná se o vůbec nejdelší a největší horskou dráhu evropského kontinentu. Jen pro opravdové odvážlivce je určena také jízda v obří stříbrné kouli francouzského EuroSatu. Uprostřed koule jezdí vozíky všemi směry, obklopuje vás absolutní tma a kolem hlavy vám sviští zářící meteority. Hodně adrenalinový zážitek nabízí také plavba lodí, která končí prudkým pádem plavidla do vodní nádrže. Přistání tedy obnáší kromě šoku z pádu také menší osvěžení.

Na nebojácné návštěvníky parku čeká palác hrůzy, plný příšer a hororových scén. Dámy obvykle rády shlédnou lední show v nádherných kostýmech, pány to táhne do domu vědy. Na své si zkrátka přijde každý a návštěvy nebude nikdo litovat.

Siam Park ve Španělsku


Trochu z jiného soudku je velkolepý vodní park Siam na jihu ostrova Tenerife, který je postaven ve stylu starého Thajska. Při jeho otevření roku 2008 byla dokonce přítomná thajská princezna. Siam je s rozlohou 185.000 metrů čtverečních největším aquaparkem v Evropě. Přenesete se tu do dobrodružného světa tropických ostrovů, písečných pláží, slunečních teras, kaskádovitých vodopádů i ztracených měst. V areálu je celkem 25 budov v thajském stylu. Všechno je propojeno mosty, sítěmi, jeskyněmi, vodními kanály, skluzavkami a rychlými tunely. Na každém kroku i tempu na vás číhá nové překvapení.

Siam Park - je libo surfování, potápění nebo aligátory?


Park nabízí více než stovku originálních atrakcí. Můžete vyzkoušet nejrůznější tobogány, otestovat odvahu v rychlých tunelech nebo se jen tak nechat unášet na vlnách průzračné vody. Nechybí tu samozřejmě ani masážní bazény určené k relaxaci. Oblíbenou atrakcí je bazén s umělými vlnami vysokými až tři metry, kde si můžete vyzkoušet surfování. V dalším bazénu se potopíte až do hloubky 28 metrů. Celý park lemuje řeka, po které se lidé plaví na lodičkách i na velkých „koblihách“. Milovníci adrenalinu by neměli vynechat atrakci La Torre del Poder. Jedná se o 20 metrů dlouhou skluzavku, zvanou také kamikadze. Proklouzáváte bazénem plným aligátorů, od nichž vás dělí pouze akrylové sklo. Kromě aligátorů však v parku můžete obdivovat tisíce druhů tropických ryb a vodních živočichů.

Siam Park - plovoucí trh s nádechem exotiky


Najdete tu tropickou oázu i antickou thajskou říši. Výjimečné jsou také obchůdky na thajském plovoucím trhu na ploše 2 000 metrů čtverečních. K návštěvě láká také několik restaurací a barů, které nabízejí orientální a exotické pokrmy.

K přednostem Siam Parku patří speciální recyklace vody, která se získává z moře, odsoluje a používá do bazénů. Později se voda z bazénu znovu čistí a využívá na zalévání zelených ploch, stromů a květin v parku.

Siam Park - za málo peněz hodně zábavy


Siam se nachází se na Kanárských ostrovech, konkrétně na Tenerife, poblíž letoviska Adeje. Dostanete se k němu sjezdem z dálnice TF-1. Je otevřen celoročně, jednodenní vstupné stojí 30 EUR pro dospělé a 19,50 EUR pro děti (6-11 let) , což je cena srovnatelná s řadou českých aquaparků. Zážitky byste ovšem mohli srovnávat jen těžko. Nevýhodou samozřejmě je, že park je pro české cestovatele trochu z ruky. Jako nejlepší varianta se proto jeví spojit jeho návštěvu přímo s dovolenou na Kanárských ostrovech. Pokud se na Tenerife chystáte, bylo by hříchem návštěvu Siam Parku opomenout. Ostatně kdy jindy se vám poštěstí poznat Thajsko a Španělsko v jediném dni?

Klíčová slova: Paříž, Kanárské ostrovy, Tenerife, Francie, Německo, Španělsko

 

Publikováno: 05.05.2011
Aktualizováno: 09.05.2011
Autor: Petra Dlouhá

Diskuze: Největší zábavní parky v Evropě

28.01.2023 09:24 Anet
---.rcg.o2.cz

Za nás určitě Gardaland. Užili si to tam děti 1 a 4 roky v dětské zóně a my s manželem na Raptoru a Oblivionu.

15.04.2022 20:24 Milan
---.cust.vodafone.cz

Moc díky za typy. Jenom bych chtěl dodat ze Energylandia v Polsku je také velice zábavný pro oblíbence adrenalinu

12.11.2014 11:30 kozel
81.201.49---

dekujy dobre typi!!!

17.08.2012 21:56 Adam
---.net.upcbroadband.cz

Skvělej je i Gardaland resorts super, mazec, nejlepší je raptor. www. gardaland.it

24.02.2012 11:44 Ivona
---.cpe.netcabo.pt

Myslím, že paní redaktorka píše o něčem, kde nikdy nebyla a v článku se vysktují faktické chyby. Doporučuji, než začnete psát o něčem, o čem mnoho nevíte, se tam alespoň podívat, abyste pak nepsala bludy...

01.08.2011 21:15 Lucie
---.nasi.cz

Právě včera jsme se vrátili z Itálie,máme za sebou dva dny v Mirabilandii,byli jsme tam již 3*. Fakt super,doporučuji!!!Velkou výhodou je druhý den zdarma,tak v rámci dovolené je to skvělé obohacení.Nyní nás láká Europa Park,je potřeba si ten kemp nějak objednat?A na druhý den není třeba zlevněné vstupné? Ted v sezóně asi bude moc lidí,ne? Díky za info.

16.07.2011 13:31 Ivoš
---.mvcr.cz

My byly v Everopaparku - přijeli jsme den předem večer. Je u toho samoobslužný kemp. Celý druhý den v parku. Je to veliká paráda. Opravdu všechny atrakce zdarma, na atrakce ani nebyly moc velké fronty. Jen není možné vše za jeden den stihnout. Teď již vím, že si musí člověk předem udělat plán, zda půjde pro miminka, nebo pro dopspělé. Upozorňuji, že jet na lodičce jeskyní se skřítky je takový relax ... Park všem vřele opravdu doporučuji.

21.05.2011 10:51 Kačka
---.slunr.net-connect.cz

Jojo my jsme v italské Mirabilandii v Ravenně byli 3x a je to tam super.Zaplatíte vstupné(cca 18 eur) a potom máte všechny atrakce zdarma.Jsou tam normální i vodní atrakce a fakt adrenalin.Hned vedle parku je také hotel ve kterém se můžete ubytovat a přespat,protože druhý den máte vstup zdarma (když si vezmete pásek na ruku) :-)Kdyžtak www.mirabilandia.it ;-)

15.05.2011 15:11 Dave
---.77.broadband4.iol.cz

Ještě bych doporučil italský zábavní park Mirabilandia v Ravenně. Rovněž vynikající a velmi cenově dostupný.

05.05.2011 13:59 Travis Drake
195.39.100---

Super článek, díky za skvělé tipy! Hned bych někam vyrazil na pořádnou horskou dráhu :)

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější články

Deset nejvyšších rozhleden v České republice Rozhledny se na území Česk...
Rozhledna a televizní vysílač Praděd v Jeseníkách
Albánie se stane turistickým hitem budoucnosti „Připadá mi to, jako v B...
Molo s lehátky ve městě Durrës
Kompenzace za zmeškaný let Přestupní let je u cest do vzdálených desti...
Způsob rezervace letenky rozhoduje
Oblíbená přírodní koupaliště v ČR Máme tady konec května a nevlídné po...
Lom Hostěradice, foto: Přebral
Přehled nejlepších destinací pro surfování Cestování na dovolenou k moř...
Přehled nejlepších destinací pro surfování
Sedm přírodních divů světa Příroda je mocná čarodějka, o čemž se můžou...
Vodopády Iguazu
Bavorsko: na skok k sousedům Patříte-li k vyznavačům jednodenního cesto...
Zámek Neuschwanstein v Bavorsku

Fotogalerie k tématu: Největší zábavní parky v Evropě

© 2008-2024 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist