Lyžování v Rakousku

Rakousko – pro české lyžaře zaslíbená země


Alpy, lyžař

Alpy, lyžař

Evropa je bez hranic, životní úroveň našeho obyvatelstva roste a kupní síla zrovna tak. Uvážíme-li ještě, že česká kotlina byla v několika posledních zimách na sníh skoupá, nemůžeme se divit, že rok od roku stále vyšší počet Čechů vyráží za zimními radovánkami za hranice naší země. K tomuto trendu přispívá i fakt, že často přeplněná a neúměrně předražená tuzemská střediska nemohou svou nabídkou služeb uspokojit zvyšující se nároky vyznavačů zimních sportů. Vždyť proč by měl nadšený lyžař či snowboardista trávit svou dovolenou ve frontě na vlek a následně sjíždět svah, pokrytý odpudivou směsí tajícího sněhu a hlíny, když může jen o pár set kilometrů dále, v některém z vyhlášených alpských středisek, brázdit exkluzivní sjezdovky a vychutnávat lyžování bez front? Pokud se i vy chystáte dát definitivní vale českým horám a přesouváte svou pozornost na západ do Alp, následující řádky se vám pokusí stručně nastínit, jaká situace panuje v Rakousku, zemi alpskému lyžování zaslíbené, České republice nejbližší a z toho důvodu i Čechy nejnavštěvovanější.

Záleží jen na vás, jestli se rozhodnete absolvovat zimní dovolenou v Rakousku plně ve vlastní režii, nebo svěříte svůj osud do rukou cestovní kanceláře. V nabídkách cestovních kanceláří se objevují zájezdy s individuální dopravou a zájezdy se společnou dopravou, která bývá realizována autobusem. V konečné ceně zájezdu už je obvykle zahrnut skipas. Osmidenní zájezd s vlastní dopravou se dá pořídit již za cenu kolem 9 000 Kč.

 

Horská střediska v Rakousku


Alpy, Kaprun

Alpy, Kaprun

Rakousko nabízí kolem dvou desítek tisíc kilometrů sjezdovek, takže pokud se rozhodnete vyrazit na lyžovačku k našim jižním sousedům, jistě si vyberete. Abyste se ale v pestré nabídce neztratili, měli byste si nejprve definovat, co přesně od své dovolené očekáváte. Toužíte vyzkoušet co nejvíce terénů v některém z rozsáhlých ski areálů, nebo vám stačí menší, avšak o to přehlednější středisko? Očekáváte perfektně upravené sjezdové tratě, nebo naopak chcete prověřit své sjezdařské schopnosti freeride jízdou v čerstvém prašanu? Teprve na základě odpovědí na tyto otázky se můžete pustit do výběru optimálního střediska.

Nejbližší alpská země disponuje ohromným množstvím ski areálů, které se nacházejí ve spolkových zemích Dolní Rakousy, Horní Rakousy, Korutany, Salcbursko, Štýrsko, Tyrolsko, Vorarlbersko. Jména legendárních středisek, jako například Bad Kleinkirchheim, Dachstein, Innsbruck, Kitzbühel nebo Zillertal vyslovují opravdoví příznivci sjezdového lyžování téměř s posvátnou úctou, protože si dobře uvědomují, že na tamních kopcích prožily své začátky i vrcholy kariéry mnohé legendy alpského lyžování. Všechna střediska se mohou pochlubit opravdu vysokým, s českými podmínkami nesrovnatelným standardem, ať už se jedná o kvalitu sjezdovek, snowparků, lyžařských škol a vůbec všech ostatních poskytovaných služeb, na které si jen vyznavač zimních sportů vzpomene. Rovněž infrastruktura je na výši, a tak nikoho nepřekvapí dostatek parkovacích ploch a fungující skibusy. Na top úrovni je i aprés-ski, tedy zábava po lyžování. Den skutečně nekončí v momentě, kdy absolvujete poslední odpolední jízdu. Zábava musí pokračovat a vězte, že možností, jak hodnotně naložit s načatým večerem, vám rakouská střediska nabízí nemálo. Je na vás, jestli strávíte večer relaxací v sauně či bazénu, nebo naopak vyrazíte někam do společnosti pojíst a popít něco chutného. Jednodenní skipas vás v rakouských ski areálech bude stát zhruba 40 EUR.

Rakousko - ubytování v horských střediscích


Alpy, hotel

Alpy, hotel

Ubytování v luxusním hotelu v horském středisku můžete sehnat již od 90 EUR na osobu za noc. Drtivá většina ubytovacích kapacit již nemá v současné době žádná volná místa v silvestrovském týdnu, a to i přes to, že právě v navýsost lukrativním čase oslav konce starého a příchodu nového roku se cena ubytování výrazně zvedá. Pokud se spokojíte s levnějším, avšak stále komfortním ubytováním, nocleh v příjemném penzionu pořídíte již od 40 EUR na osobu za noc.

 

Klíčová slova: Rakousko, rakouské Alpy

 

Publikováno: 20.12.2010
Aktualizováno: 14.02.2011
Autor: Karel Červinka

Diskuze: Lyžování v Rakousku

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější články

Deset nejvyšších rozhleden v České republice Rozhledny se na území Česk...
Rozhledna a televizní vysílač Praděd v Jeseníkách
Albánie se stane turistickým hitem budoucnosti „Připadá mi to, jako v B...
Molo s lehátky ve městě Durrës
Kompenzace za zmeškaný let Přestupní let je u cest do vzdálených desti...
Způsob rezervace letenky rozhoduje
Oblíbená přírodní koupaliště v ČR Máme tady konec května a nevlídné po...
Lom Hostěradice, foto: Přebral
Přehled nejlepších destinací pro surfování Cestování na dovolenou k moř...
Přehled nejlepších destinací pro surfování
Sedm přírodních divů světa Příroda je mocná čarodějka, o čemž se můžou...
Vodopády Iguazu
Bavorsko: na skok k sousedům Patříte-li k vyznavačům jednodenního cesto...
Zámek Neuschwanstein v Bavorsku

Fotogalerie k tématu: Lyžování v Rakousku

© 2008-2024 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist