Novinky na českých horách 2009/2010

Novinky na českých horách 2009/2010

 

Rok kvapí ke svému konci a do začátku lyžařské sezóny zbývá jen pár týdnů. Pojďme se proto nyní podívat, jaké novinky letos na návštěvníky čekají v nejoblíbenějších tuzemských střediscích. Pokud vás zajímají obecnější informace o jednotlivých areálech, naleznete je v našem loňském článku Zimní dovolená na horách 2009 v Česku. Pozitivním zjištěním na začátku aktuální sezóny je, že zdražování se letos většinou nekoná a provozovatelé vleků vesměs ponechali ceny jízdného na stejných částkách jako vloni. V následujících odstavcích se kromě novinek letošní sezóny bezprostředně souvisejících s lyžováním rovněž náznakem zmíníme o možných aprés-ski aktivitách, vnášejících trochu vzruchu a zábavy do vašich dlouhých zimních večerů po návratu ze sjezdovky. Z obecnějšího pohledu můžeme za aprés-ski aktivity považovat vlastně všechny činnosti, které lze kromě lyžování provozovat v horském středisku.


Krkonoše

 

Největší české hory přirozeně vykazují i největší množství lyžařských areálů a v nich koncentrovaných nabídek tradičního i alternativního prožívání zimní dovolené. Ve Špindlerově Mlýně, nejoblíbenějším tuzemském středisku, obstaráte v sezóně 2009/2010 jednodenní permanentku za stejnou cenu jako vloni, tedy za 700 Kč. Novinkou letošní zimy je možnost zakoupení skipasu přes internet, která startuje 1. prosince. Provozovatelé rovněž poskytují speciální slevy školním lyžařským kurzům. Kromě 25 kilometrů sjezdových a 90 kilometrů běžeckých tratí ve Špindlu očekávejte mimo jiné i bobovou a sáňkařskou dráhu, tři snowparky, snowtubing, lyžařské školy a nabídku svezení na sněžném skútru či na saních tažených psím spřežením. Rodiče trávící dovolenou ve Špindlu se svými potomky jistě ocení možnost svěřit ratolesti do péče kvalifikovaných pracovníků specializovaných agentur. O večerní zábavu je ve Špindlu postaráno díky dostatečnému počtu restaurací a barů.

 

Pec pod Sněžkou


Zde je pro vás připraveno zhruba 11 kilometrů sjezdových tratí, na nichž se můžete projíždět za 600 Kč na den. V areálu vás čekají staré známé sjezdovky, funpark pro snowboardisty, ubytovací kapacity, restaurace a diskotéky. Novinkou letošní sezóny je osmisetmetrová freestylová sjezdovka a dva dopady pro mega skoky. Změn oproti minulosti rovněž doznala lyžařská škola, která se pyšní novým dětským vlekem a pohyblivým pásem.

 

Rokytnice nad Jizerou


Je největším střediskem západních Krkonoš. Za jednodenní permici opravňující k užívání všech vleků v rokytnických areálech Horní Domky, Studenov a Modrá Hvězda – Bahýnka, vzájemně propojených skibusem, zaplatí v letošní sezóně dospělý lyžař 590 Kč. Nabídka možností sportovního vyžití na rokytnických svazích je standardní, naleznete zde krom jiného snowpark a od loňské sezóny i Milka Park, který je určen především těm nejmenším lyžařům. Po návratu ze sjezdovky můžete strávit příjemný večer v některé z mnoha restaurací či diskoték, případně se nabízí možnost vyrazit na bowling či do sauny.

 

Skiareál Černá hora - Jánské Lázně


Ppatří mezi rychle se rozvíjející lyžařská střediska, o čemž svědčí i vysoký počet změn, ke kterým došlo v posledních letech (nákup děl pro umělé zasněžování, stavba nových a rekonstrukce stávajících vleků,...). Středisko Černá hora – Jánské Lázně se chlubí jedněmi z nejdelších tuzemských sjezdových tratí, které měří přes 2,5 kilometru a na nichž se můžete celý den prohánět za 590 Kč. Pokud vám pouhé lyžování nestačí a chtěli byste pro své zdraví udělat ještě více, vyhlášené Jánské Lázně vám vaše přání vyplní. Některá z tamních relaxačních procedur nepochybně ještě umocní celkový pozitivní dojem, který ve vás zimní dovolená ve středisku Černá hora – Jánské Lázně zanechá.

Jizerské hory

 

Jednodenní permice na Tanvaldském Špičáku ulehčí vaší peněžence o 480 Kč a za své peníze budete moci prozkoušet zhruba 6 kilometrů sjezdovek. Celková délka tratí v Bedřichově je podobná, avšak cena celodenního jízdného zde činí 380 Kč. Pokud patříte mezi fanoušky klasického lyžování, pravděpodobně nebudete v Bedřichově chybět 10. ledna, kdy se koná Jizerská 50.


Provozovatelé skiareálu Ještěd činili v rámci příprav na letošní sezónu především takové kroky, které vedou ke zvýšení bezpečnosti všech lyžařů. Za tímto účelem došlo k úpravám profilů tratí a byly nainstalovány nové bezpečnostní sítě. Vlekaři z Ještědu dále přicházejí se slevami jízdného pro děti a studenty a stejně jako loni se v nabídce objevuje akce „Z lyží do Aquaparku“, kdy zaplatíte 590 Kč a po celodenním sjezdování můžete ještě navštívit aquapark v Centru Babylon. Pokud vás aquazorbing ani jiné vodní kratochvíle nelákají, jednodenní permici pořídíte za 500 Kč.


Šumava

 

V lyžařském středisku Lipno vkládají do modernizace a zvyšování úrovně služeb nemalé finanční prostředky, což se projeví i v letošní sezóně. Nejzásadnějším počinem této zimy je bezesporu nová osmisetmetrová snowcrossová dráha, dále byl zrekonstruován snowpark, významný krok na cestě k rychlejšímu odbavení lyžařů u vleku představuje zavedení systému bezdotykových čipových karet a vítanou novinkou je i rozšíření parkovacích kapacit. Skiareál Lipno se zaměřuje především na rodiny s dětmi, začátečníky a školní lyžařské kurzy, takže atrakce jako snowcrossová dráha i snowpark jsou koncipovány tak, aby si jich užili nejen protřelí lyžaři, ale i méně zdatní jedinci. Že na Lipně vycházejí mladším ročníkům vstříc dokládá i to, že za dětské ceny se zde lyžuje až do 18 let. Dospělý sjezdař zaplatí za jednodenní jízdenku 490 Kč. Stejně jako v loňské sezóně, i letos se na zamrzlém Lipně jistě stane šlágrem upravovaná bruslařská dráha měřící 11 kilometrů.


Provozovatelé areálu Špičák v rámci přípravy na letošní zimu zakoupili ke stávajícímu vybavení sedm nových sněžných děl a zasněžování svahů technickým sněhem tak bude zas o něco rychlejší. Špičák spolupracuje s blízkým areálem Nad nádražím, který je díky nenáročnému profilu svých tratí určen převážně začátečníkům, a proto budou od letošní sezóny tato dvě střediska spojena skibusem. I vyznavači freeridu si na Špičáku přijdou na své, neboť část jedné sjezdovky bude ponechána bez úpravy a stane se tak ideálním místem pro příznivce jízdy v boulích. Za celodenní permanentku zaplatíte letos na Špičáku 490 Kč.


Beskydy

 

Ani v beskydském areálu Bílá provozovatelé přes léto nezaháleli a připravili svým návštěvníkům na sezónu 2009/2010 některé novinky. Vznikla zde zbrusu nová sjezdovka i s vlekem, která bude primárně určená pro trénující závodníky, avšak občas bude přístupná i rekreačním lyžařům. Vybavení areálu se rozšířilo o nová sněhová děla a nového vydláždění se dočkala nástupní i výstupní stanice lanovky. Ve středisku Bílá stojí jednodenní permice v hlavní sezóně 450 Kč, po dobu silvestrovského týdne dochází k drobnému zdražení na 480 Kč.

 

Klíčová slova: Krkonoše, Jizerské hory, Šumava, Beskydy, Rokytnice nad Jizerou, Špindlerův Mlýn, Pec pod Sněžkou

 

Publikováno: 05.12.2009
Aktualizováno: 27.08.2011
Autor: Ondřej Tůma

Diskuze: Novinky na českých horách 2009/2010

28.01.2015 11:03 Martin
---.143.broadband11.iol.cz

Skvělý článek.

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější články

Deset nejvyšších rozhleden v České republice Rozhledny se na území Česk...
Rozhledna a televizní vysílač Praděd v Jeseníkách
Albánie se stane turistickým hitem budoucnosti „Připadá mi to, jako v B...
Molo s lehátky ve městě Durrës
Kompenzace za zmeškaný let Přestupní let je u cest do vzdálených desti...
Způsob rezervace letenky rozhoduje
Oblíbená přírodní koupaliště v ČR Máme tady konec května a nevlídné po...
Lom Hostěradice, foto: Přebral
Přehled nejlepších destinací pro surfování Cestování na dovolenou k moř...
Přehled nejlepších destinací pro surfování
Sedm přírodních divů světa Příroda je mocná čarodějka, o čemž se můžou...
Vodopády Iguazu
Bavorsko: na skok k sousedům Patříte-li k vyznavačům jednodenního cesto...
Zámek Neuschwanstein v Bavorsku

Vybrané Fotogalerie

© 2008-2024 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist