Dovolená 2008 u moře

Letní dovolená 2008 u moře

 

Letní dovolená 2008 se už kvapem blíží, a protože by bylo rozhodně škoda strávit slunečné dny doma, pojďme se na následujících řádcích krátce podívat, co vás o letošní dovolené čeká v nejoblíbenějších destinacích u moře. Možná se přesvědčíte, že dovolená 2008 u moře bude pro letošek skvělý nápad.


Egypt

 

Egypt je země s bohatou historií, disponující kromě pyramid, hieroglyfů, mumií a sfing i rozmanitou nabídkou v oblasti cestovního ruchu, díky které je jednou z nejvyhledávanějších destinací vůbec. Sever Egypta omývají vlny Středozemního moře, na východě jsou břehy země smáčeny Rudým mořem. Právě zde, na březích Rudého moře, se nacházejí nejznámější letoviska, Hurghada, El Gouna, Sfaga a na Sinajském poloostrově ležící Taba a Sharm El Sheikh. Kromě slunění na pláži a koupání v moři nabízí české cestovní kanceláře pestré možnosti poznávacích zájezdů, díky kterým budete mít možnost plavit se po Nilu či obdivovat Káhiru a pyramidy. Pokud budete dlít v některém z letovisek na Sinajském poloostrově, popřemýšlejte o možnosti návštěvy Izraele a Jordánska. Dvanáctidenní pobyt s polopenzí přijde většinou na 9 000 – 17 000 Kč. Dvanáctidenní dovolenou se službou all inclusive můžete sehnat za cenu od 13 000 Kč. Pokud cestujete s rodinou, sledujte určitě aktuální nabídky cestovních kanceláří, protože mnohé poskytují pro děti výrazné slevy. Před cestou si určitě zkontrolujte pas, abyste splnili vstupní podmínky do země. Váš pas musí být platný minimálně 6 měsíců po návratu.


Tunisko

 

Země, ležící v severní Africe při březích Středozemního moře, jižně od Itálie a Malty, se v posledních letech stala vyhledávanou destinací českých turistů, toužících po odpočinku a načerpání nových sil na písečných plážích Středozemního moře. Tunisko má dlouhé, poměrně členité pobřeží s výrazným Gábeským zálivem, zvaným Malá Syrta a několika ostrovy, z nichž největší je Djerba. Mezi nejvyhledávanější letoviska patří právě zmíněný ostrov Djerba, Hammamet, Port El Kantaoui, Mahdia, Monastirm, Soussea Zarzis. Pokud vás omrzí pláže s bílým pískem, udělejte si výlet do vnitrozemí a vyzkoušejte si, jaké je shlížet na svět ze hřbetu velblouda. Osmidenní dovolená u moře v Tunisku s polopenzí se dá pořídit již od 9 000 Kč, all inclusive na 8 dní pak můžete sehnat od 12 000 Kč.


Turecko

 

Na dvou kontinentech ležící stát s bohatou historií svlažuje své břehy ve Středozemním, Egejském a Černém moři. Kromě Istanbulu je právě turecké pobřeží největším lákadlem pro turisty. Zatímco vody Středozemního moře omývají v oblasti Antalye a Side krásné nekonečné písečné pláže, v oblasti Marmarisu a Bodrumu tvoří Egejské moře kouzelné zátoky obklopené svahy, pokrytými středomořskými piniemi. Nejvýznamnějším letoviskem na Egejské riviéře je Bodrum, město se zajímavou historií, které si díky svému kosmopolitnímu rázu vysloužilo přezdívku „turecké St-Tropez“. Tureckou riviéru tvoří letoviska Alanya, Belek, Kemer a Syde. Při svém pobytu v Turecku se nemusíte omezovat jen na přímořská letoviska, ale můžete se i vydat prozkoumat pozoruhodné vnitrozemí. Dvanáctidenní pobyt s polopenzí stojí kolem 10 000 Kč. Nejvíce nabízeným typem zájezdů je v katalozích cestovních kanceláří osmidenní pobyt all inclusive, či dokonce super all inclusive, za který cestovatel zaplatí zhruba kolem 16 000 Kč.


Řecko

 

Hrdá kolébka evropské vzdělanosti vítá všechny cestovatele s otevřenou náručí. Řecko je ze tří stran obklopeno mořem, a právě tento fakt z něj tvoří turisticky velmi vyhledávanou oblast. Nejznámější letoviska leží na ostrovech Kréta, Korfu, Rhodos, Lefkáda, Zakynthos, Samos, Kos a Lesbos. Cena zájezdu do Řecka je ve srovnání s předešlými destinacemi relativně vyšší. Dvanáctidenní pobyt s polopenzí přijde zhruba na 15 000 Kč, all inclusive pak na 18 000 Kč. Mimoto, že se v Řecku bohatě nabažíte sluníčka a průzračného moře, budete také moci podniknout řadu zajímavých výletu za poznáním starověké kultury.


Chorvatsko

 

Chorvatsko je země s dlouhým pobřežím, rozkládající se na Balkánském poloostrově, patří k nejoblíbenějším letním destinacím českých turistů. Časy, kdy „paštikáři“, jak se ironicky Čechům pro jejich šetřivý způsob chování na dovolené přezdívalo, každoročně zaplavili břehy Jaderského moře, jsou už spíše minulostí, i tak ale na dovolenou do Chorvatska stále přijíždí mnoho našinců. Není se čemu divit, místní moře za ty roky neztratilo nic ze svého půvabu. Chorvatské pobřeží se dá rozdělit na několik částí. Na severu leží poloostrov Istrie, další oblastí je území od Rijeky po Zadar, dále na jih se nachází Split, a ještě jižněji Dalmácie s městem Dubrovník. Ceny zájezdů jsou příznivé, desetidenní zájezd autobusem, s polopenzí, se dá sehnat už za 5 000 Kč, desetidenní all inclusive přijde na 12 000 Kč.

Klíčová slova: Egypt, Tunisko, Turecko, Řecko, Chorvatsko, Dubrovník

 

Publikováno: 01.06.2008
Aktualizováno: 27.08.2011
Autor: Karel Červinka

Diskuze: Dovolená 2008 u moře

20.04.2012 19:02 tereza matušáková
---.trionet.cz

krásná dovolená. byli jsme tam 7 dnů nanic jsi nemůžu stěžovat lidi milý radím vám dobře leť te do egypta jeto tam super :) :) :)

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější články

Deset nejvyšších rozhleden v České republice Rozhledny se na území Česk...
Rozhledna a televizní vysílač Praděd v Jeseníkách
Albánie se stane turistickým hitem budoucnosti „Připadá mi to, jako v B...
Molo s lehátky ve městě Durrës
Kompenzace za zmeškaný let Přestupní let je u cest do vzdálených desti...
Způsob rezervace letenky rozhoduje
Oblíbená přírodní koupaliště v ČR Máme tady konec května a nevlídné po...
Lom Hostěradice, foto: Přebral
Přehled nejlepších destinací pro surfování Cestování na dovolenou k moř...
Přehled nejlepších destinací pro surfování
Sedm přírodních divů světa Příroda je mocná čarodějka, o čemž se můžou...
Vodopády Iguazu
Bavorsko: na skok k sousedům Patříte-li k vyznavačům jednodenního cesto...
Zámek Neuschwanstein v Bavorsku

Fotogalerie k tématu: Dovolená 2008 u moře

© 2008-2024 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist