Pět nejlepších kempů v ČR, kam jet letos na dovolenou

Kempy v ČR i po začátku hlavní sezóny hlásí úbytek hostů

Kempy v ČR i po začátku hlavní sezóny hlásí úbytek hostů

Ani ne za měsíc začínají školákům vytoužené letní prázdniny a velká většina jejich rodičů si momentálně láme hlavu nad tím, kam letos s rodinou vyrazí na dovolenou. Pokud v tomto roce nechcete trávit dovolenou válením na pláži u moře nebo na chatě a nechce se vám cestovat do zahraničí, tak můžete s rodinou vyrazit do některého z mnoha kempů, které se v České republice nacházejí. Aby pro vás bylo rozhodování trochu jednoduší, tak si v následujících odstavcích můžete přečíst informace o pěti kempech, které se v loňské anketě Kemp roku umístily na prvních pěti příčkách. V této anketě, kterou každoročně vyhlašuje portál dokempu.cz loni hlasovalo celkem 8 915 lidí, kteří u kempů hodnotili jejich úroveň, vybavenost, zázemí, služby pro rodiny, sportovce a mnoho dalších kritérií.

Camping Vranovská pláž

Camping Vranovská pláž, foto: vranovska-plaz.cz

Camping Vranovská pláž, foto: vranovska-plaz.cz

Camping Vranovská pláž je loňským vítězem ankety Kemp roku. Kemp je situován přímo na břehu Vranovské přehrady (10. největší přehrada v ČR), která se nachází v nádherné lokalitě Jižní Moravy nedaleko města Vranov nad Dyjí. Vranovská přehrada je ideálním místem pro rodiny s dětmi, turisty, rybáře a také milovníky různých druhů sportů. V okolí přehrady se nachází také spousta zajímavých míst a kulturních památek, které rozhodně stojí za to navštívit. Jedná se například o Vranovský zámek, zříceninu hradu Cornštejn, město Znojmo, obec Bítov, rozhledna Rumburak, zámek Jevišovice a město Telč.

V kempu jsou k dispozici následující typy ubytování: mobilheimy (bungalovy), luxusní penziony Gaudeo, penzion Na Stráni, apartmánová chata U Mostu, kemp a autokemp (80 míst pro karavany a 400 míst pro stany), ubytování v chatkách, chatová osada U Tobogánu, chatová osada Sobotín a chaty Trumf.

Chaty, foto: vranovska-plaz.cz

Chaty, foto: vranovska-plaz.cz

Ceny ubytování pro rok 2015: Mobilheimy (bungalovy) od 360 korun osoba/noc, penziony Gaudeo od 350 korun osoba/noc, Penzion Na Stráni od 280 korun osoba/noc, apartmánová chata U Mostu od 360 korun osoba/noc, karavan v kempu od 140 korun na noc, ubytování v chatkách od 180 korun osoba/noc.

V celém areálu kempu je dostupný Wifi internet. Dále se zde nachází vodní trampolína, lanový park, vodní fotbal, vodní skluzavka, tobogán, vodní zorbing, dětský bungee jumping, půjčovna (loďky, šlapadla, motorové čluny, sportovní potřeby, kola), loutkové divadlo, letní kino, dětské hřiště, sauna, fitcentrum, hřiště na squash a mnoho dalších.Autocamp Sedmihorky

Autocamp Sedmihorky, foto: campsedmihorky.cz

Autocamp Sedmihorky, foto: campsedmihorky.cz

Autocamp Sedmihoryky se nachází při úpatí hruboskalského skalního města v pomyslném srdci chráněné krajinné oblasti Český ráj nedaleko obce Karlovice v okrese Semily. Kemp obsadil druhé místo v anketě Kemp roku 2014 a v letech 2010 a 2011 byl vyhlášen jako nejoblíbenější kemp. V roce 2012 získal kemp zlatou hvězdu od prázdninového inspektora TV Nova. V okolí kempu je mnoho zajímavých míst pro výlety. Jedná se například o zámek Sychrov, zámek Hrubá Skála, Trosky, Prachovské skály, hrad Rotštejn, hrad Vladštejn a hrad Kost.

V kempu jsou k dispozici následující typy ubytování: patrové chatky s verandou, mobilní domky pro 6 osob, rodinné stany pro 4 osoby, Indiánská týpí, stany s podsadou, cca 70 ploch pro karavany (elektrické přípojky, výlevka pro chemické WC) a stanové louky. Od 1. června 2015 jsou nedaleko kempu k dispozici nové ubytovací prostory v Podhájí.

Ceny ubytování pro rok 2015: chatky od 252 korun za noc, mobilní domky od 987 korun na noc, rodinný stan od 825 korun za noc, stan s podsadou od 126 korun na noc, týpí od 350 korun na noc, stan od 32 korun na noc a stání pro karavan od 100 korun na noc. Každá osoba platí poplatek OÚ Karlovice ve výši 15 korun/den.

Chaty, foto: campsedmihorky.cz

Chaty, foto: campsedmihorky.cz

V kempu se nachází restaurace, několik kiosků, velká klubovna, malá klubovna, tři budovy sociálního zařízení (sprchové kouty, přebalovací pulty pro děti, automatické pračky, žehličky), kuchyňka s plynovými vařiči, vnitřní i venkovní jídelna, umývárna nádobí a několik ohnišť s lavicemi. Pro sportovní vyžití jsou v areálu kempu hřiště na fotbal, volejbal, badminton, nohejbal, líný tenis a beach volejbal. Dále je zde plocha na pétanque, čtyři stoly na ping-pong, minigolf, dětské hřiště, rybník s písčitou pláží (vhodný také k rybaření), půjčovna sportovních potřeb. Asi 500 metrů od kempu je bowlingová hala s restaurací.

Camp Bítov – Vranovská přehrada

Camp Bítov – Vranovská přehrada, foto: camp-bitov.cz

Camp Bítov – Vranovská přehrada, foto: camp-bitov.cz

Camp Bítov se stejně jako vítěz ankety Kemp roku nachází v jedné ze zátok Vranovské přehrady, která se nachází v nádherném prostředí Jižní Moravy, kterému se přezdívá Moravský Jadran. Camp Bítov se stal v roce 2013 nejlepším kempem v Jihomoravském kraji a tentýž rok získal také ocenění za nejlepší kemp roku v poměru cena/služby. Od konce června letošního roku bude v areálu kempu uveden do provozu aquapark. Ze zajímavých míst v okolí kempu můžeme jmenovat například hrad Bítov, zřícenina Cornštejn, zámek Vranov nad Dyjí, Claryho kříž, pevnostní muzeum Vranov, rozhledna Rumburak, Hardeggská vyhlídka, Králův stolec a vinice Šobes.

V kempu jsou k dispozici následující typy ubytování: jednopodlažní chatky, dvoupodlažní chatky, lůžkový bungalov (4 osoby + přistýlka), ubytování ve vlastních stanech či karavanech na slunné louce s dostatečným počtem elektrických přípojek a třinácti boxy pro karavany s přípojkou vody, elektřiny a rozvodem TV.

Ceny ubytování pro rok 2015: chata 2-lůžková s lednicí od 190 korun osoba/noc, chata 2-lůžková s lednicí a vařičem od 200 korun osoba/noc, chata 3-lůžková s lednicí od 190 korun osoba/noc, chata 4-lůžková s lednicí od 175 korun osoba/noc, chata 4-lůžková s lednicí a vařičem od 205 korun osoba/noc, bungalov 4-lůžkový od 300 korun za lůžko, velký stan 90 korun/den, karavan 105 korun/den, celosezónní umístění karavanu 14 000 korun. Celodenní vstup do aquaparku je 70 korun pro dospělé i děti (děti do 3 let mají vstup zdarma).

Camp Bítov, venkovní bazény, foto: camp-bitov.cz

Camp Bítov, venkovní bazény, foto: camp-bitov.cz

V areálu kempu se nachází restaurace s terasou, rychlé občerstvení, pizza, potraviny, cukrárna, trafika a cocktail bar. V celém areálu je zdarma dostupné bezdrátové připojení k internetu. K dispozici jsou dvě nová moderní sociální zařízení s dostatečnou kapacitou (sprchy na mincovníky, solární sprchy, přebalovací pult, prostory na praní, pračka, žehlička), kuchyňky s vařičem a mikrovlnou troubou a dřezy na mytí nádobí. Dále je zde půjčovna sportovních potřeb, vodních šlapadel, horských kol, dětské hřiště s trampolínou a skluzavkou.Autokemp Frenštát pod Radhoštěm

Autokemp Frenštát pod Radhoštěm, foto: autokemp-frenstat.cz

Autokemp Frenštát pod Radhoštěm, foto: autokemp-frenstat.cz

Autokemp Frenštát pod Radhoštěm je situován v krásném prostředí podhůří Beskyd na okraji města Frenštát pod Radhoštěm v okrese Nový Jičín. Kemp se nachází kousek od soutoku potoka Lomná a řeky Lubiny. V loňském roce získal kemp ocenění pro Nejlepší kemp roku v Moravskoslezském kraji. V okolí kempu se nachází spousta zajímavých míst, kam je možné vyrazit na výlet. Jedná se například o rozhlednu Velký Javorník, obec Čeladná, Pohankový mlýn Šmajstrla, kaple sv. Cyrila a Metoděje, rozhledna Bílá hora, zřícenina hradu Šostýn a zřícenina hradu Hukvaldy.

V kempu jsou k dispozici následující typy ubytování: celkem 22 chatek (jedna chata je dvoupatrová pro 8 osob, 6 chatek pro dvě osoby, 15 chatek pro čtyři osoby a 2 chaty pro čtyři osoby s bezbariérovým přístupem), krásná travnatá louka s ohništěm pro stany a travnatý prostor mezi vzrostlými stromy pro karavany. Všechny chatky jsou vybaveny sprchovým koutem, sociálním zařízením a kuchyňkou (lednice, elektrický vařič, konvice, hrnce, talíře, příbory, sklenice). Dvoupatrová chata pro osm osob je navíc vybavena krbem a společenským prostorem.

Interiér chaty, foto: autokemp-frenstat.cz

Interiér chaty, foto: autokemp-frenstat.cz

Ceny ubytování pro rok 2015: chata pro 8 lidí od 1 950 korun na den, chata pro 4 lidi od 1030 korun na den, chata pro 2 lidi od 550 korun na den, chata pro TP, ZTP, ZTP/P od 980 korun na den, přistýlka 120 korun na den, pes v chatce 35 korun na den, malý stan od 50 korun na den, velký stan od 60 korun na den, karavan od 90 korun na den a obytné auto od 130 korun na den. Každý návštěvník platí rekreační a lázeňský poplatek ve výši 10 korun za den.

V areálu kempu je občerstvení s venkovním posezením, budova s kuchyňkou (společenská místnost, prádelna a sociální zařízení), polovina kempu pokryta bezdrátovým internetem, otevřené ohniště, pět pergol s krby na grilování (dřevo je k dispozici zdarma), dětské hřiště, badmintonové hřiště, kuželky, stolní tenis a dětské dopravní hřiště. Nedaleko kempu je Aquapark, který nabízí spoustu vodních atrakcí, několik sportovišť a saunu.Koupaliště a kemp Pecka

Kemp Pecka, foto: kemppecka.cz

Kemp Pecka, foto: kemppecka.cz

Koupaliště a kemp Pecka se nachází na okraji obce Pecka v okrese Jičín ve vzdálenosti 65 kilometrů východně od Mladé Boleslavi. V loňském roce získal kemp ocenění jako Nejlepší kemp roku v Královehradeckém kraji. V nedalekém okolí kempu se nachází spousta zajímavých míst, kam se můžete vydat na výlet. Za zmínku stojí například hrad Pecka, ZOO Dvůr Králové nad Labem, zřícenina hradu Trosky, zámek Humprecht, hrad Kost, zámek Hrubá skála a město Nová Paka.

V kempu jsou k dispozici následující typy ubytování: 22 chatek s celkovou kapacitou 88 lůžek, 4 chatky s příslušenstvím, apartmány pro náročné klienty, tři luxusní stany, velká louka určena pro stany a prostranství pro karavany, kde se nachází celkem 20 přípojek. Obyčejné chatky jsou zateplené a mají společné sociální zařízení a kuchyňku. Chaty s příslušenstvím jsou vybaveny ústředním topením a vlastním sociálním zařízením. Apartmány mají ústřední topení, vlastní sociální zařízení, společenskou místnost s televizí a vybavenou kuchyňku (sklokeramická deska, mikrovlnka, lednice, rychlovarná konvice). Luxusní stany s kapacitou až pět osob mají přívod elektřiny, pohodlné nafukovací matrace, dvojplotýnkový sporák, lednici, nádobí a venkovní gril.

Koupaliště, foto: kemppecka.cz

Koupaliště, foto: kemppecka.cz

Ceny ubytování pro rok 2015: chaty od 100 korun lůžko/noc, chaty s příslušenstvím od 190 korun lůžko/noc, apartmány od 200 korun lůžko/noc, luxusní stany od 130 korun lůžko/noc, stan od 40 korun na noc, karavan od 75 korun na noc. Každá osoba platí rekreační poplatek ve výši 8 korun za den.

V areálu je kempu je venkovní bazén (37x42 metrů) se špičkovou kvalitou vody, bezdrátový internet, restaurace s venkovním grilem, udírnou a grilovací deskou, rychlé občerstvení u bazénu, půjčovna jízdních kol, půjčovna sportovních potřeb, letní kino a několik sportovišť (volejbal, plážový volejbal, stolní tenis, tenis, plážový fotbal, lezecká stěna, koš na basketbal, pétanque, trampolína, badminton a nohejbal).

Klíčová slova: Česká republika

 

Publikováno: 03.06.2015
Aktualizováno: 03.06.2015
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Pět nejlepších kempů v ČR, kam jet letos na dovolenou

08.02.2017 12:06 Robin Hudeček
---.home.99maxprogres.cz

Já osobně se při kempování neobejdu především bez pořádného rozkládacího křesílka z rybashop24.com ideálně s držákem pivo :)

06.01.2017 15:04 Martina
---.229.224.215.host.vnet.sk

Za sebe na Šumavě můžu doporučit chatovou osadu Hnačov - www.nadrybnikem.eu, byli jsme tam teď s rodinou přes silvestrovský víkend. Na odpočinek a nějaké menší výlety po okolí to v zimě bohatě stačí, plánujeme přijet sem i v letě, s lepším počasím bude i více možností.

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější články

Nejznámější nudistické pláže světa Nudistické pláže byly vždy dráždivým...
Nejznámější nudistické pláže světa
Oblíbená přírodní koupaliště v ČR Máme tady konec května a nevlídné po...
Lom Hostěradice, foto: Přebral
Kam na letní dovolenou 2020? Letní dovolenou v zahraničí bude Čechům ří...
Dovolená u moře
Deset nejvyšších rozhleden v České republice Rozhledny se na území Česk...
Rozhledna a televizní vysílač Praděd v Jeseníkách
Nejkrásnější skanzeny v České republice Skanzen, nebo také muzeum v pří...
Archeoskanzen Modrá, foto: archeoskanzen.cz
Největší zábavní parky v Evropě Milujete dobrodružství? Máte slabost pr...
Největší zábavní parky v Evropě
Nejpopulárnější inline stezky na území ČR Jaro je konečně tady a sním ...
Inline bruslení je u nás stále více populární

Fotogalerie k tématu: Pět nejlepších kempů v ČR, kam jet letos na dovolenou

© 2008-2020 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist