Nejkrásnější městské pláže světa

Každý zkušenější turista, který se již něco nacestoval, jistě potvrdí, že nejkrásnější pláže na všech světových kontinentech bývají v odlehlých místech, kam se nevydává tak velké množství lidí. Existují však výjimky, které toto pravidlo vyvracejí. Dech beroucí pláže totiž můžete navštívit také přímo v některých světových metropolích. Spojit se tak dá prohlídka města, návštěva jeho památek a zábavních míst, spolu s lenošením na nádherné pláži, kterou omývá vyhřáté moře, jež přímo vybízí k osvěžení v jeho vlnách. Tyto pláže bývají většinou velmi dobře vybaveny - naleznete na nich množství lehátek a slunečníků, útulných plážových barů, kde se můžete občerstvit nějakým lahodným drinkem nebo snackem. Jedinou nevýhodu tak pro někoho představuje větší množství lidí, kteří se na nich nacházejí. To už ale zkrátka patří k městskému stylu života. Pokud někdo hledá romantické pláže, na kterých bude mít absolutní soukromí, tak si zde rozhodně moc neužije. Ti, kteří se chtějí skvěle zabavit na pěkné pláži, si však přijdou na své. Pojďme si společně projít některé městské pláže světových metropolí, které rozhodně stojí za zvýšenou pozornost.

 

Barceloneta - Barcelona

 

Jedna z nejkrásnějších evropských metropolí se zároveň může pochlubit překrásnou městskou pláží, na které se každé odpoledne schází množství lidí, kteří si chtějí užít slunečních paprsků, odpočinek na lehátku nebo sportování s přáteli. Řeč je o hlavním městě Katalánska – Barceloně. Místní městské pláži se domácky říká Barceloneta a láska, se kterou ji obdivují místní obyvatelé i turisté z celého světa, je patrná na každém kroku. Nachází se totiž hned vedle historického centra, takže se po prohlídce fantastických architektonických skvostů Antoni Gaudího, nebo po návštěvě muzea malíře Pabla Picassa, můžete lehkým krokem vydat přímo na koupání na pláž. Barceloneta měří něco přes jeden kilometr a lemuje ji promenáda, která je posázená jednou vyhlášenou restaurací za druhou. Zvláště místní mořské plody, nebo paella na tisíc způsobů, přivedou vaše chuťové buňky do absolutní extáze. Jídlo můžete zapíjet výtečným katalánským vínem a věřte, že se vám nebude chtít zpět do vašeho hotelu, dokud nebude mít restaurace zavíračku. Do noci tu navíc hraje muzika v mnoha barech, ve kterých si budete moci zatancovat při latinské hudbě, nebo jen zadumat a vychutnávat večera při živém jazzovém vystoupení. U pláže se navíc nachází mnoho moderních skulptur, které celému místu dodávají další příjemně hřejivý rozměr. Když budete mít dost sluníčka a procházení se po památkách, tak se zkuste podívat, jestli zrovna nehraje svůj domácí zápas tým FC Barcelona. V současnosti jde totiž o nejlepší fotbalové mužstvo světa, které je sestaveno kolem trojice míčových kouzelníků Messiho, Xaviho a Iniesty. Již jen samotná prohlídka obřího barcelonského stadionu Camp Nou stojí rozhodně za to.

 

Banje - Dubrovník

 

Ne nadarmo se Dubrovníku přezdívá „perla Jadranu“. Toto starobylé chorvatské město s 50 tisíci obyvateli naleznete na jihu Dalmácie. Nadšeni z něho budou jak příznivci historie, umění a architektury, tak i milovníci rušného nočního života, gastronomie či relaxování na pláži. Nádherná městská pláž v Dubrovníku je totiž ideální k nerušenému odpočinku na sluníčku. Nese jméno Banje a tvoří ji hrubý písek smíšený s oblázky. Exkluzivitu této pláži dodává především úchvatný výhled na historické centrum města, kterému vévodí dubrovnické hradby. Na Banje je sice placený vstup, ale můžete se těšit na opravdu vysoký komfort. Jídlo a pití ve zdejší restauraci je vynikající. Vyzkoušet byste měli především nějakou rybu nebo mořské plody. Pakliže se po chvílích pasivního odpočinku na pláži budete opět chtít vydat do víru města Dubrovník, tak není nic snazšího, než si sbalit ručník a opalovací krémy do batohu a vydat se zase za poznáním. Dubrovník stojí rozhodně za zvýšenou pozornost všech turistů, kteří svou dovolenou rádi tráví kombinací poznávání památek a polehávání na pláži.

 

Copacabana – Rio de Janeiro

 

Pláž Copacabana

Pláž Copacabana

Pokud hovoříme o nejlepších a nejznámějších městských plážích, tak by bylo hříchem, kdybychom vynechali asi nejslavnější z nich, brazilskou Capacabanu v Rio de Janeiro. Čtyři kilometry dlouhá písčitá pláž se nachází v jižní části města a když se na ní ocitnete, budete si připadat, že vám celý svět leží u nohou. Budete se totiž nacházet na dlouhatánském pobřeží se zlatým pískem, ze kterého je překrásný pohled na okolní krajinu a nekonečný oceán. Copacabana je také skvělým místem pro všechny možné sporty, které vás jen napadnou. Kromě neodmyslitelného plážového fotbalu a beachvolejbalu si můžete vybrat některý z vodních sportů, jako je vodní lyžování, windsurfing a mnoho dalších. Mnozí zkušení cestovatelé však tvrdí, že ještě atraktivnější než Copacabana je její menší sestra – sousední pláž Ipanema, kterou najdete hned vedle na skalnatém poloostrůvku Ponta do Arpoador. Jelikož většina zahraničních turistů míří na slavnější Copacabanu, tak se na pláži Ipanema nesetkáte s tak velkými davy. Koupání je tu navíc rovněž skvostné.

 

Bondi Beach - Sydney

 

Bondi Beach

Bondi Beach

Bondi Beach je nejslavnější australskou pláží a jedním z nejoblíbenějších míst multikulturní metropole Sydney. Tuto pláž vyhledávají především milovníci windsurfingu a vodních sportů. Na své si tu ale přijdou i ti, kteří jen rádi lenoší na lehátku s knížkou v ruce a pozorují fascinující vlny oceánu. Okolní skaliska dávají celému místu osobitou atmosféru. Celou pláž lemuje dlouhatánská promenáda, na které najdete množství restaurací, barů a rychlých občerstvení. Bujarý život na pláži Bondi si užívají jak místní obyvatelé, tak i turisté, kteří přijeli obdivovat krásy australského kontinentu a jeho hlavní metropole, které dominuje známá budova opery. Pro místní představuje Bondi Beach dokonce symbol nevázaného životního stylu, který se vyznačuje maximálním užíváním si daného okamžiku. Podobně je tomu třeba na kalifornské pláži Santa Monica ve Spojených státech amerických. Není proto divu, že si zde překrásné prostředí užívá opravdu každý. Pokud se tedy někdy vydáte k protinožcům, tak rozhodně nevynechejte návštěvu Bondi Beach.

 

Camps Bay - Kapské město

 

Málo které místo na světě se může pochlubit tak překrásným přírodním okolím, jako je Kapské město. Při pohledu na Stolovou horu, mys Dobré naděje, divoká skaliska s otevřeným mořem a nekonečné vinice, na kterých se rodí světoznámé jihoafrické víno, člověk zůstane naprosto nadšený a ohromený. Některé skvosty však najdete přímo ve městě. Jednou z nich je například překrásná pláž Camps Bay. Ta se nachází v uzavřeném zálivu, takže zde nejsou tak velké vlny jako na jiných plážích v nedalekém okolí, které vyhledávají spíše surfaři a další příznivci vodních sportů. Camps Bay uchvátí všechny své návštěvníky jedinečnou atmosférou, díky které si budete připadat jako na plži nějakého opuštěného ostrova, a přitom coby kamenem dohodil leží velká světová metropole Kapské město. Camps Bay je rovněž pověstná svými pohádkovými západy slunce, takže se tu i v pozdějších hodinách, které již nejsou optimální na opalování, nachází množství lidí, kteří si chtějí vychutnat tento romantický pohled se svými nejbližšími. Za návštěvu však v Kapském městě rozhodně stojí také Boulders Beach, kde si kromě nádherné scenérie budete moci užít pohled na skotačivé tučňáky, kteří zde žijí.

 

Praia do Guincho - Lisabon

 

Dokonalá poloha portugalské metropole Lisabon, který leží na západním cípu evropského kontinentu, znamená, že je na tomto místě koupání opravdovým požitkem. Bílý písek, pohádkové zátoky, bouřící vlny Atlantického oceánu a sáhodlouhé pláže, které se rozkládají na pobřeží Lisabonu, lákají velké množství turistů i místních obyvatel. Nejznámější a nejoblíbenější ze všech lisabonských městských pláží je Praia do Guincho. Každý den během letní sezóny se tu scházejí příznivci windsurfingu a surfingu a trénují zde svoje dovednosti. Díky tomu, že je v Lisabonu pláží hned několik, není to na Praia do Guincho hlava na hlavě. V okolí se můžete v některém z barů a fast-foodů občerstvit a pak se zase vrhnout do radovánek na pláži a v moři. Věřte, že například po práci je jen málo věcí, které vás tak uvolní jako běh po pláži podél šumícího oceánu nebo několik svižných temp v mořských vlnách.

 

Klíčová slova: Barcelona, Dubrovník, Rio de Janeiro, Sydney, Kapské město, Lisabon

 

Publikováno: 25.07.2011
Aktualizováno: 19.10.2011
Autor: Ondřej Tůma

Diskuze: Nejkrásnější městské pláže světa

17.11.2012 19:13 Pavka
121.1.45---

autor článku by si asi nejdříve měl koupit letenku a procestovat větší kus světa, než který nabízí v jeho článku. A co třeba Lovers Beach v Mexicu či White beach na Boracay, výše zmíněné se jim nedokážou vyrovnat ani přírodní scenérií ani čistotou pláže ba ani průzračností vody

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější články

Deset nejvyšších rozhleden v České republice Rozhledny se na území Česk...
Rozhledna a televizní vysílač Praděd v Jeseníkách
Albánie se stane turistickým hitem budoucnosti „Připadá mi to, jako v B...
Molo s lehátky ve městě Durrës
Kompenzace za zmeškaný let Přestupní let je u cest do vzdálených desti...
Způsob rezervace letenky rozhoduje
Oblíbená přírodní koupaliště v ČR Máme tady konec května a nevlídné po...
Lom Hostěradice, foto: Přebral
Přehled nejlepších destinací pro surfování Cestování na dovolenou k moř...
Přehled nejlepších destinací pro surfování
Sedm přírodních divů světa Příroda je mocná čarodějka, o čemž se můžou...
Vodopády Iguazu
Bavorsko: na skok k sousedům Patříte-li k vyznavačům jednodenního cesto...
Zámek Neuschwanstein v Bavorsku

Fotogalerie k tématu: Nejkrásnější městské pláže světa

© 2008-2024 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist