NEJ hudební festivaly 2015 v Evropě

Tomorrowland 2014, foto: tomorrowland.com

Tomorrowland 2014, foto: tomorrowland.com

Letní prázdniny jsou již v plném proudu a tím pádem začíná také hlavní vlna hudebních festivalů, na které se všichni milovníci hudby všech žánrů těší již od začátku letošního roku. Přehled těch nejlepších hudebních festivalů, které se letos konají na území České republiky jsme pro vás připravily v dubnu (najdete ho zde) a nyní nastal ten správný čas představit vám devět ''nej'' hudebních festivalů, které se během letních prázdnin konají za hranicemi ČR. Přinášíme přehled festivalů pouze z Evropy, což znamená, že na každý z nich se dá celkem rychle a také levně dopravit. Festivaly jsou seřazeny chronologicky podle data jejich konání.Eelectric Love 2015 – 9. až 11. července

Třetí ročník hudebního festivalu Electric love se opět koná na známém závodním okruhu Salzburg Ring, který se nachází rakouském městě Salcburk nedaleko hranic s Německem. Ne festivalu vystoupí řada světoznámých Dj's a na své si zde přijdou ti, kteří mají rádi Electro, Dub Step, Hardstyle a Drum and Bass.

Line Up: na festivalu například vystoupí Alesso, Armin Van Bureen, Atmozfears, Axvell & Ingrosso, Blasterjaxx, Carnage, Code Black, Don Diablo, Kaskade, Mark Knight, Oliver Heldens, Pendulum, Robin Schulz, Showtek, Steve Aoki, Tiësto, Ummet Ozcan, Watermat a Zedd a mnoho dalších.

Na oficiálních stránkách festivalu jsou již vstupenky vyprodané, ale k dostání jsou ještě zde a jejich cena začíná na 75 Eurech. Ubytování je možné v kempu (32 Eur/osoba), nebo v místních hotelech.

Salcburk je od Prahy vzdálen 374 kilometrů a cesta autem zabere něco málo přes čtyři hodiny. Vyrazit můžete také autobusem či vlakem.

Oficiální stránky festivaluElectrobeach Music Festival 2015 – 10. až 12. července

Electrobeach Music Festival je největším festivalem elektronické hudby ve Francii, který každoročně navštěvuje přes 80 tisíc lidí.. Festival se koná v populárním prázdninovém letovisku Port-Barcarès, které leží na jihu Francie. Letovisko leží u břehu Středozemního moře a je vzdáleno necelých 70 kilometrů od hranic se Španělskem.

Line Up: na festivalu například vystoupí Alesso, Armin Van Bureen, Avicii, Axvell & Ingrosso, Duke Dumont, Dmitri Vegas & Like Mike, Popof, Robin Schulz, Steve Angello, Tiësto, Arty, Don Diablo, Eric Morillo, Kaskade, Madeon, Martin Solveig, Nervo, Cazzette, Dirty South, Dj Fresh, Firebeatz, Otto Knows, Syn Cole a mnoho dalších.

Vstupenky je možné zakoupit na oficiálních stránkách festivalu na všechny tři festivalové dny za 150 Eur a nebo jednodenní vstupenku za 80 Eur (tyto ceny jsou bez rezervačního poplatku). Ubytování je možné ve festivalovém kempu, nebo v místních hotelech.

Port-Barcarès je od Prahy vzdálené 1 516 kilometrů a cesta autem zabere přibližně 14 hodin. Další možností dopravy je vlak, autobus a nebo letadlo (z Prahy letět buď do nedaleké Merseille či Toulouse).

Oficiální stránky festivaluUltra Europe 2015 – 10. až 12. července

Ultra Europe je evropská edice populárního Ultra Music Festivalu, který se každoročně koná v březnu ve městě Miami na Floridě. Festival Ultra Europe se od roku 2013 koná vždy v chorvatském městě Split na fotbalovém stadionu Poljud, kde hraje slavný fotbalový klub Hajduk Split. Tento festival navštíví každý rok více jak 100 tisíc lidí. O den později 13. července se koná menší festival od stejné produkce s názvem Yacht Regatte ve městě Bol na chorvatském ostrově Brač, kde se nachází jedna z nejkrásnějších pláží světa Zlatni Rat. Posledním festivalem této produkce je Ultra Beach, který proběhne 14. července v resortu Hotel Amfora Beach Resort Island, který se nachází na chorvatském ostrově Hvar.

Line Up: na festivalu například vystoupí Afrojack, Alesso, Armin Van Bureen, ATB, Axvell & Ingrosso, Carl Cox, Dash Berlin, David Guetta, Galantis, Hardwell, Markus Schulz, Martin Garix, Nicky Romero, Orjan Nielsem, Paul Van Dyk, Sasha, Steve Angelo, The Chainsmokers, Chemical Brothers, Tiësto, Umek a mnoho dalších.

Na oficiálních stránkách festivalu se již prodávají pouze vstupenky na jednotlivé festivalové dny za cenu 75 Eur. Ubytování je možné v místních hotelech či penzionech.

Split je od Prahy vzdálen 1 085 kilometrů a cesta autem zabere přibližně 10 hodin. Další variantou dopravy je autobusem nebo letecky.

Oficiální stránky festivaluSea Dance Festival 2015 – 15. až 18. července

Loňský ročník Sea Dance festivalu získal ocenění pro nejlepší festival střední velikosti v Evropě pro rok 2014. Festival se koná populárním turistickém letovisku Budva na jihu Černé Hory. V Budvě svítí slunce 220 dní v roce! Přesným místem konání festivalu je famózní pláž Jaz Beach, která leží 2,5 kilometrů západně od města. Tato pláž je rozdělena na dvě části – první je dlouhá 850 metrů a druhá část určená pro nudisty je dlouhá 450 metrů. Festival letos nabídne celkem 7 pódií, s odlišnými hudebními žánry.

Line Up: na festivalu například vystoupí The Prodigy, Rudimental, Roisin Murphy, Sigma, Flight Facilities, Soul Clap, Noisia a mnoho dalších.

Vstupenky se dají zakoupit na oficiálních stránkách festivalu za cenu 64 Eur na všechny čtyři festivalové dny. Ubytování je možné ve festivalovém kempu za cenu od 15 Eur na osobu, nebo v místních hotelech a penzionech.

Budva je od Prahy vzdálena 1 391 kilometrů a cesta autem zabere 14,5 hodin. Další možností dopravy je autobus nebo letecky.

Oficiální stránky festivaluMelt! Festival 2015 – 17. až 19. července

Melt Festival je jeden z největších open air festivalů elektronické hudby v Německu. Historie festivalu sahá do roku 1997, kdy konal jeho první ročník v německém městě Velten a byl zaměřen na žánr techno a rave. Od roku 2000 se Melt! Festival koná každoročně v přírodním muzeu Ferropolis, které se nachází v německém městečku Gräfenhainichen.

Line Up: na festivalu například vystoupí Alan Fitzpatrick, Alt-J, Aquilo, Bouncé Knowles, Chris Liebing, Claptone, Element of Crime, La Roux, Pete Tong, Sven Väth a mnoho dalších.

Vstupenky se prodávají na oficiálních stránkách festivalu za 135 Eur (platí na všechny tři dny a v ceně ja také ubytování vjedno ze dvou kempů), vstupenky na jednotlivé festivalové dny stojí 59 Eur.

Gräfenhainichen leží jen pár kilometrů od Lipsa a od Prahy je vzdálen 301 kilometrů, takže autem sem dorazíte za necelé tři hodiny. Další varinatou dopravy je vlakem či autobusem.

Oficiální stránky festivaluTomorrowland - 24. až 26. července

Tomorrowland je největší a nejznámější festival elektronické hudby na světě, který v loňském roce navštívilo více jak 400 tisíc lidí. První ročník tohoto festivalu se konal 14. srpna 2005 a letošní 15. ročník se tradičně koná v belgickém městě Boom, které je vzdáleno 16 kilometrů jižně od Antwerp a 32 kilometrů severně od Bruselu. Celý festival je doprovázen obrovskou produkcí efektů za desítky milionů dolarů.

Line Up: na festivalu například vystoupí Národní belgický orchestr, Oliver Heldens, Ummet Ozcan, Nicky Romero, Alesso, David Guetta, Avicii, Steve Aoki, Martin Solveig, R3hab, Otto Knoes, Blasterjaxx, Martin Garrix, Armin van Bureen, Axvell & Ingrosso, Dmitri Vegas & Like Mike, Markus Schulz, Arty, Chuckie, Nervo, Steve Angello, Afrojak, Hardwell, Carl Cox Tiësto a mnoho dalších.

Na oficiálních stránkách festivalu jsou již všechny vstupenky vyprodané poslední volné vstupenky je možné zakoupit například zde, kde jejich cena začíná na 10 866 korunách na jeden festivalový den. Ubytování ve festivalovém kempu se dá pořídit za 3 803 korun.

Boom je od Prahy vzdálen 927 kilometrů a cesta autem zabere necelých 9 hodin. Nejrychlejším spojením je letadlem z Prahy do Bruselu a následně použít vlak či autobus pro dopravu donedalekého Boomu.

Oficiální stránky festivaluWacken Open Air 2015 - 30. července až 1. srpna

Wacken Open Air Festival (W:O:A) je největší metalový koncert v Evropě, který vznikl roku 1990. Festival se každý rok koná v městečku Wacken na svereu Německa v regionu Šlesvicko-Hostýnsko. Tento festival každoročně navštěvuje přes 80 tisíc lidí a na své si zde přijdou milovníci power metalu, death metalu, black metalu, folk metalu a gothic metalu.

Line Up: na festivalu například vystoupí Alkbottel, Angra, Annihilator, Avatar, Biohazard, Black Label Society, Cryptopsy, Death Angel, Epica, Sepultura, Zodiac a mnoho dalších.

Na oficiálních stránkách festivalu jsou již všechny vtsupenky vyprodané, ale sehnat se dají ještě zde za cenu od 121,50 Eur. Ubytování je možné ve festivalovém kempu.

Wacken je od Prahy vzdálen 715 kilometrů a cesta autem zabere necelých 7 hodin. Nejrychlejší variantou dopravy je letecky z Prahy do Hamburku či Brém a pak autobusem či vlakem.

Oficiální stránky festivaluDance Valley 2015 - 1. srpna

Dance Valley je nejstarším open air festivalem taneční hudby v Nizozemsku. První ročník se konal roku 2005, kdy ho přisšlo navštívit 8 tisíc lidí. Poslední ročníky festivalu se pyšní návštěvností přes 80 tisíc lidí. Festival se každoročně koná ve vesničce Spaarnwoude na severu Nizozemska. Přibližně pět kilometrů severně leží známé město Haarlem.

Line Up: na festivalu například vystoupí Blasterjaxx, Charly Lawnoise, Don Diablo, Fedde Le Grand, Ferry Cortsen, Gragor Santo, Lady Bee, Nervo, Showtek, Tom Harding a mnoho dalších.

Vstupenky se dají stále koupit na oficiálních stránkách festivalu za 65 Eur a VIP vstupenky přijdou na 85 Eur. Ubytování je možné v nedalekém hotelu za 57,70 Ur osoba/noc.

Spaarnwoude je od Prahy vzdálen 897 kilometrů a cesta autem zebere 8,5 hodiny. Dalšími variantami dopravy je vlak nebo autobus. Nejrychlejší dopravou je letecky z Prahy do Rottredamu a pak použít vlak nebo autobus.

Oficiální stránky festivaluSziget Festival 2015 - 10. až 17. srpna

Sziget Festival je jedním z největších hudebních festivalů v Evropě, který se od roku 1993 každoročně koná v mašdarské metropoli Budapešti. Festival je zajímavý tím, že představuje interprety různých žánrů a více jak polovina všech návštěvníků pochází ze zemí mimo Maďarsko.

Line Up: na festivalu například vystoupí Alesso, Apollonia, Blasterjaxx, Avicii, Robie Williams, Ellie Goulding, Limp Bizkit, Asaf Avidan, Nervo, Sigma, Foxes a mnoho dalších.

Vstupenky jsou v prodeji na oficiálních stránkách festivalu, přičemž 7 denní permanentka stojí 249 Eur, 5 denní 219 Eur a denní vstupenky stojí od 55 do 65 Eur. Ubytování je možné v několika kempech.

Budapešť je od Prahy vzdálena 534 kilomerů a cesta autem zabere pět hodin.

Oficiální stránky festivalu

Klíčová slova: Nemecko, Francie, Chorvatsko, Černá Hora, Belgie, Nizozemsko, Maďarsko

 

Publikováno: 09.07.2015
Aktualizováno: 10.07.2015
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: NEJ hudební festivaly 2015 v Evropě

14.08.2015 21:10 Hanuman
---.net.upcbroadband.cz

Jako zní to super, ale pro mne je stejně už léta nejlepší festival Benátská, to je moje srdcovka. I když na Glastonbury bych aspoň jednou v životě jel. :)

29.07.2015 08:51 Burning man
---.tor-exit.calyxinstitute.org

Kdyby vám byla Evropa malá můžete vyzkoušet Ameriku a Burning Man www.burningman.org

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější články

Deset nejvyšších rozhleden v České republice Rozhledny se na území Česk...
Rozhledna a televizní vysílač Praděd v Jeseníkách
Albánie se stane turistickým hitem budoucnosti „Připadá mi to, jako v B...
Molo s lehátky ve městě Durrës
Kompenzace za zmeškaný let Přestupní let je u cest do vzdálených desti...
Způsob rezervace letenky rozhoduje
Oblíbená přírodní koupaliště v ČR Máme tady konec května a nevlídné po...
Lom Hostěradice, foto: Přebral
Přehled nejlepších destinací pro surfování Cestování na dovolenou k moř...
Přehled nejlepších destinací pro surfování
Sedm přírodních divů světa Příroda je mocná čarodějka, o čemž se můžou...
Vodopády Iguazu
Bavorsko: na skok k sousedům Patříte-li k vyznavačům jednodenního cesto...
Zámek Neuschwanstein v Bavorsku

Fotogalerie k tématu: NEJ hudební festivaly 2015 v Evropě

© 2008-2024 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist