Zimní dovolená na horách 2009 v Česku

Chystáte se v zimě na hory?

 

Létu již neodvratně odzvonilo a do našich zeměpisných šířek přichází zima. Začíná sezóna zimních dovolených a dá se očekávat, že mnoho Čechů se i letos rozhodne strávit svůj drahocenný volný čas na horách, ať už v České republice, nebo v zahraničí. Pokud patříte mezi vyznavače zimních sportů a nedovedete si svou dovolenou představit bez několika dnů strávených v horách, následující řádky jsou určeny přesně vám. Pokusíme se vám stručně načrtnout, jaké možnosti skýtá zimní dovolená 2009. Jestliže se rozhodnete volné chvíle zasvětit zimním radovánkám v tuzemských horách, nabízí se vám pobyt v mnoha střediscích našich největších hor, mezi které patří Beskydy, Jeseníky, Jizerské hory, Krkonoše, Krušné hory, Orlické hory a Šumava.


Zimní dovolená - Beskydy

 

Bílá – lyžařský areál Bílá je vzdálen 55 km jižně od Ostravy a nabízí 7 upravených a uměle zasněžovaných sjezdovek v celkové délce 4,5 km, z toho 2,5 km osvětlených. Na vrchol sjezdovky vás dopraví pohodlná čtyřsedačková lanovka a 3 vleky. Běžkaři jistě ocení desítky kilometrů upravených tratí. V areálu jsou provozovány lyžařské školy a ski servis s půjčovnou, kde lze obstarat kompletní lyžařskou i snowboardovou výstroj již od 150 Kč/den. Ve středisku Bílá se samozřejmě nachází i několik bufetů. Jednodenní jízdenka, platná v celém SKI regionu Beskydy, přijde dospělého lyžaře na 480 Kč. Ubytování s polopenzí v hotelu přímo u sjezdovky stojí zhruba na 650 Kč za noc.


Pustevny – středisko Pustevny leží 6 km od Frenštátu pod Radhoštěm. Z celkových 3,5 km sjezdovek je 2,1 km uměle zasněžováno. Areál disponuje dvousedačkovou lanovou dráhou a 10 vleky. Na náruživé běžkaře čeká téměř 30 km upravených běžeckých tratí. V horní stanici lanovky funguje půjčovna, ski servis a služba úschovy zavazadel. Zapůjčení kompletní sjezdařské výbavy stojí na den minimálně 200 Kč. K občerstvení lze využít některý z bufetů. Jednodenní permice přijde na 425 Kč. Ubytování v turistické ubytovně v blízkosti dolní stanice lanovky stojí 180 Kč za lůžko na noc, hotel ve Frenštátu pod Radhoštěm si za noc v jednolůžkovém pokoji naúčtuje 930 Kč, v ceně je snídaně.


Zimní dovolená - Jeseníky

 

Malá Morávka - Karlov – 10 km severním směrem od Rýmařova ležící lyžařské středisko nabízí ctitelům zimních radovánek 11 sjezdovek v délce přes 9 kilometrů, na jejichž vrchol vás dopraví 17 vleků. Sjezdovky jsou uměle zasněžovány a přizpůsobeny oblíbenému nočnímu lyžování. Běžkaři jistě ocení velké množství upravovaných běžeckých tras. V areálu Malá Morávka - Karlov můžete využít půjčovnu lyží, ski servis, lyžařskou školu a občerstvení. Cena jednodenní permanentky činí 390 Kč. Za noc ve zdejším hotelu zaplatíte v hlavní sezóně zhruba 600 Kč, v chatách a ubytovnách však lze sehnat nocleh i podstatně levněji.


Praděd – Ovčárna – nejvýše položené lyžařské středisko České republiky je známé svými výbornými sněhovými podmínkami. V areálu se 7 sjezdovkami v celkové délce kolem 4,5 km a 6 vleky na vás čeká noční lyžování, půjčovna, ski servis a občerstvení. Běžkaře láká mnoho kilometrů upravených hřebenových tras. Celodenní permice stojí 400 Kč. Ubytování v hotelu lze sehnat za cenu od 400 do 700 Kč za noc.


Ramzová – 7 sjezdovek v celkové délce přes 8 kilometrů, 2 lanovky a 3 vleky, to je lyžařské středisko Ramzová. Běžkaře nepochybně potěší upravené tratě. V areálu na vás dále čeká večerní lyžování, umělé zasněžování, lyžařská škola, půjčovna, ski servis a občerstvení. Jednodenní permice je k mání za 490 Kč. Cena za ubytování v pohodlném penzionu v dosahu sjezdovky se většinou pohybuje kolem 500 Kč za noc.


Zimní dovolená - Jizerské hory

 

Bedřichov – v lyžařském středisku Bedřichov na vás čeká 10 sjezdovek a 8 vleků. Zhruba polovina z celkem 6 kilometrů sjezdovek je uměle zasněžována. Náruživí běžkaři možná Bedřichov využijí jako ideální místo pro vstup na Jizerskou magistrálu. Své služby vám v areálu nabízí lyžařská škola, půjčovna a ski servis. Samozřejmostí je i nabídka občerstvení. Jednodenní permice je k mání za 390 Kč. Nabídka ubytování je bohatá, od hotelů přes penziony až po ubytovny. V penzionu zaplatíte za jednu noc zhruba 500 Kč.


Ještěd – ski areál Ještěd, ve kterém se v roce 2009 bude konat světový šampionát v klasickém lyžování, se nachází na kraji Liberce. Návštěvníky čeká 12,5 km sjezdových tratí, z nichž drtivá většina je v případě potřeby uměle zasněžována. Na vrcholy sjezdovek vás dopraví dvě čtyřsedačkové, jedna dvousedačková a jedna kabinová lanovka a 5 vleků. K dispozici vám bude půjčovna lyží, ski servis, lyžařská škola, snowpark, občerstvení a večerní lyžování. Cena jednodenní permanentky je 550 Kč, zajímavou nabídkou je i jednodenní permice+vstup do libereckého aquaparku Babylon v celkové ceně 600 Kč. Vzhledem k blízkosti Liberce skýtá nabídka ubytování opravdu rozmanité možnosti. Ubytování v chatě přímo v areálu lze sehnat již od 300 Kč/noc, dveře penzionů se vám otevřou zhruba za 500 Kč/noc.


Tanvaldský Špičák – ve významném středisku Jizerských hor čeká na vyznavače zimních sportů 9 sjezdovek v celkové délce 6 km. Na vrchol vás dopraví čtyřsedačková lanovka a 5 vleků. Běžkaři jistě uvítají možnost výletu po Jizerské magistrále. V areálu Tanvaldského Špičáku nabízí své služby půjčovna, ski servis a lyžařská škola. Návštěvníkům je rovněž k dispozici snowpark, večerní lyžování a občerstvení. Jednodenní permice je k mání za 510 Kč. Ubytování v penzionu v blízkosti sjezdovky vás bude stát 600 Kč.


Zimní dovolená - Krkonoše

 

Harrachov – v tradičním krkonošském středisku zimních sportů na vás čekají 4 uměle zasněžované sjezdovky v celkové délce bezmála 7 km, na jejichž vrchol vás dopraví 2 lanovky a vlek. Na běžkaře čeká mnoho kilometrů upravených tras po hřebenech Krkonoš. V areálu nabízí své služby několik lyžařských škol, půjčoven a servisů. Zájemci mají možnost využít nabídku večerního lyžování. Zajímavostí jsou i harrachovské skokanské můstky, na kterých se pořádalo nespočet mezinárodních závodů, zvláště pak mamutí K185, umožňující lety za dvou set metrovou hranici. Jednodenní permice stojí v Harrachově 590 Kč. Škála nabízeného ubytování je opravdu široká. K dispozici jsou hotely, penziony i ubytování v soukromí. Noc v penzionu vás přijde na 600 Kč, o vánočních svátcích vzroste zhruba na 800 Kč. Pokud se rozhodnete pro pobyt v apartmánu, zaplatíte kolem 1 500 Kč za noc a o vánočních svátcích vyžene silvestrovská přirážka cenu až ke 2 300 Kč.


Herlíkovice – středisko zimních sportů se nachází v blízkosti Vrchlabí a své návštěvníky láká 12 uměle zasněžovanými sjezdovkami v celkové délce přes 11 km. Dopravu lyžařů na vrchol zajišťují 2 čtyřsedačkové lanovky a 8 vleků. Pamatováno je i na běžkaře, kterým se v okolí nabízí mnoho upravených tratí. Ve středisku vás čeká půjčovna a servis, lyžařská škola, noční lyžování, snowpark a občerstvení. Jednodenní permice stojí 550 Kč. Ubytování v penzionu přímo v areálu přijde na 700 Kč na osobu za noc, přes silvestra pak na 950 Kč.


Pec pod Sněžkou – lyžařské středisko v blízkosti nejvyšší české hory disponuje 14 sjezdovkami v celkové délce bezmála 11 km, z nichž dvě třetiny jsou uměle zasněžovány. Dopravu na vrcholy sjezdovek zajišťuje čtyřsedačková lanovka a 9 vleků. Běžkaři si jistě nenechají ujít okolní upravené tratě a rozhodnou se možná pro výlet na nejvyšší českou horu. V areálu vás čeká půjčovna a servis, lyžařská škola, nejdelší noční lyžování v ČR, snowpark a občerstvení. Celodenní permice stojí 600 Kč. Ubytování v horské chatě se dá obstarat již od 300 Kč, za noc v penzionu zaplatíte cenu od 700 Kč.


Rokytnice nad Jizerou – největší areál západních Krkonoš láká návštěvníky na 14 sjezdovek v celkové délce 15 km. Přeprava lyžařů je zajišťována 2 lanovkami a 28 vleky. Náruživí běžkaři jistě zasvětí svůj pobyt v Rokytnici túrám po horských hřebenech. Celé lyžařské středisko tvoří dva areály, Horní Domky a Studenov, a několik menších vleků. Drtivá většina sjezdovek v Horních Domcích je uměle zasněžována. Ze Studenova je přes kopec dostupné další krkonošské středisko, a sice Harrachov. Pro přesun mezi rokytnickými areály lyžařům slouží bezplatný skibus. V Rokytnici mají vyznavači zimních radovánek k dispozici několik půjčoven, ski servisů, lyžařských škol, dále vás čeká noční lyžování, snowpark a občerstvení. Jednodenní permice v Horních Domcích stojí 590 Kč, na Studenově pak 380 Kč. Nabídka ubytování v Rokytnici nad Jizerou je pestrá, je jen na vás, jestli se rozhodnete pro penzion, hotel, apartmán či horskou chatu. Ubytování v penzionu pořídíte už za 400 Kč na osobu za noc, kolem silvestra se však cena zvedá na zhruba 650 Kč. Noc v apartmánu stojí zhruba 1 500 Kč, opět však platí, že v nejlukrativnějším období kolem silvestra jde cena nahoru.


Černá hora – Jánské Lázně - lyžařské středisko, ležící ve východních Krkonoších, poskytuje svým návštěvníkům sportovní vyžití na 13 sjezdovkách o celkové délce přesahující 11 km, z nichž podstatná většina je uměle zasněžována. Kromě 15 vleků disponuje areál i čtyřsedačkovou lanovkou a osmimístnou kabinovou lanovkou. Pro běžkaře je připraveno 50 km upravovaných tratí. V areálu na vás čeká půjčovna a servis, lyžařská škola, večerní lyžování, občerstvení a 3,5 km dlouhá sáňkařská cesta. Celodenní permice stojí 590 Kč. Ubytování v pohodlném penzionu v blízkosti sjezdovky vás bude stát zhruba 500 Kč na osobu za noc, v době vánočních prázdnin však cena vzroste až na 1 000 Kč.


Špindlerův Mlýn – pravděpodobně nejznámější české středisko zimních sportů nabízí 19 sjezdových tratí v celkové délce 25 km, z nichž 95 procent je technicky zasněžováno. Doprava lyžařů na vrcholy sjezdovek je uskutečňována 11 vleky a 5 lanovkami. Běžkaři mohou svou sportovní touhu uspokojit na několika upravených tratích. Celé středisko tvoří pět areálů, a sice Svatý Petr, Medvědín, Horní Mísečky, Hromovka a Labská. V areálu své služby nabízí několik půjčoven, servisů, lyžařských škol a občerstvení. Rovněž se můžete těšit na večerní lyžování a vaší pozornosti jistě neunikne ani snowpark ve Svatém Petru. Pokud se po celodenním sportování rozhodnete večer zasvětit zábavě a relaxaci, možná se vypravíte na diskotéku nebo do bazénu. Celodenní permice vás ve Špindlu přijde na 700 Kč. Nabídka ubytování je bohatá a je jen na vás, jestli si zvolíte apartmán, penzion, nebo hotel. Ubytování v penzionu v blízkosti Svatého Petra lze pořídit již za cenu od 500 Kč na osobu za noc, cena za apartmán většinou začíná na částce převyšující 1 000 Kč. V době silvestra však ceny podstatně vzrostou.


Zimní dovolená - Krušné hory

 

Boží Dar - Neklid – lyžařské středisko, ležící na českoněmeckém pomezí, v nejvýše položeném městečku ve střední Evropě, nabízí svým návštěvníkům 9 sjezdovek o celkové délce přesahující 7 km. Na vrcholy zasněžených kopců vás dopraví sedačková lanovka a 9 vleků. Běžkaři se mohou těšit na 100 km upravených tratí, na kterých se v tréninkovém tempu prohání i olympijský medailista Lukáš Bauer. Ve středisku vás čeká půjčovna, ski servis, lyžařská škola, občerstvení, večerní lyžování a snowpark. Provozovatelé areálu mají do budoucna velké plány, ve spolupráci s blízkým městečkem Oberwiesenthalem by chtěli vytvořit největší skiareál ve střední Evropě. Celodenní permice je k mání za 380 Kč. Sehnat ubytování v penzionu za 400 Kč na osobu za noc není problém, ovšem v období okolo silvestra jdou ceny nahoru. 


Klínovec – v největším krušnohorském areálu čeká na lyžaře 10 sjezdovek o celkové délce přes 10 km, z nichž více než 8 km je uměle zasněžováno. Na vrcholy sjezdových tratí návštěvníky dopraví 2 sedačkové lanovky a 10 vleků. Běžkařům je v okolí k dispozici 35 km upravených tratí. V areálu vás čeká půjčovna, servis, lyžařská škola, občerstvení, snowpark. Celodenní permice stojí 530 Kč. Ubytování v penzionu pořídíte za cenu od 400 Kč na osobu za noc.


Zimní dovolená - Orlické hory

 

Deštné – 6 sjezdovek o celkové délce 6,5 km, na jejichž vrchol vás dopraví 7 vleků, to je areál Deštné. Běžkaři mohou očekávat 44 km tratí. Ve středisku můžete počítat s půjčovnou, ski servisem, lyžařskou školou, občerstvením, večerním lyžováním a snowparkem. Celodenní permice vás bude stát 420 Kč. Ubytování v penzionu seženete bez problémů za 450 Kč na osobu za noc.


Zimní dovolená - Šumava

 

Lipno – Kramolín – lyžařské středisko, ležící v blízkosti Lipenské nádrže, prochází v současnosti mohutným rozvojem. Lyžaři se mohou těšit na 9 sjezdovek o celkové délce 7,5 km, z nichž část je uměle zasněžována. O přepravu se starají 3 čtyřsedačkové lanovky a 5 vleků. Běžkaře jistě uspokojí 24 km upravených tratí. V areálu na vás čeká půjčovna, ski servis, lyžařská škola, občerstvení, večerní lyžování a snowpark. Po náročném sportovním dnu můžete zregenerovat v akvaparku jménem Aquaworld. Jednodenní permice vás bude stát 490 Kč. Ubytování pořídíte v průměru za 500 Kč na osobu za noc.


Špičák – v lyžarském areálu Špičák, ležícím v blízkosti Železné Rudy, na vás čeká 5 většinou uměle zasněžovaných sjezdovek v celkové délce 8,4 km, na jejichž vrchol vás dopraví čtyřsedačková lanovka a 6 vleků. Běžkaři mohou očekávat zhruba 35 km tratí. Ve středisku můžete využít služeb půjčovny, servisu, lyžařské školy a občerstvení. Rovněž se můžete těšit na večerní lyžování a snowpark. Jednodenní permice vás přijde na 490 Kč. Ubytování v horských chatách přímo u vleku se dá pořídit za velmi příjemných 200 Kč na osobu za noc.


Zadov – Churáňov - v tomto lyžařském areálu vaše sportovní choutky uspokojí 8 sjezdovek o celkové délce 4,5 km, doprava je zajišťována 6 vleky. Běžkaře čekají upravené tratě, na kterých si mnoho odběhala i olympijská vítězka Kateřina Neumannová. V areálu můžete využít služeb půjčovny, ski servisu, lyžařské školy a občerstvení. Nechybí ani večerní lyžování. Celodenní permice stojí 470 Kč. Ubytování v hotelu v blízkosti sjezdovky vás bude stát 600 Kč na osobu za noc.

 

Klíčová slova: Krkonoše, Jizerské hory, Beskydy, Jeseníky, Krušné hory, Šumava, Orlické hory, Špindlerův Mlýn, Rokytnice nad Jizerou, Pec pod Sněžkou, Harrachov

 

Publikováno: 30.10.2009
Aktualizováno: 29.08.2011
Autor: Jan Brož

Diskuze: Zimní dovolená na horách 2009 v Česku

13.12.2014 20:27 Podolský
91.217.53---

Vloni jsme byli na dovolené v Orlických horách. Byli jsme ubytováni v penzionu Rampušák v Rokytnici v Orlických horách. Koupili jsme si zimní balíček. Jelikož nejsme zase tak dobří lyžaři, využívali jsme lyžařské centrum přímo ve městě. S ubytováním jsme byli naprosto spokojeni, s jídlem také. Všem doporučujeme, služby na vysoké úrovni, cena oproti Krkonoším poloviční.

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější články

Nejznámější nudistické pláže světa Nudistické pláže byly vždy dráždivým...
Nejznámější nudistické pláže světa
Deset nejvyšších rozhleden v České republice Rozhledny se na území Česk...
Rozhledna a televizní vysílač Praděd v Jeseníkách
Největší zábavní parky v Evropě Milujete dobrodružství? Máte slabost pr...
Největší zábavní parky v Evropě
Les 4 Vallées: ukončete sezónu v Alpách Pokud jen s těžkým srdcem snáší...
Les 4 Vallées, panoráma alpských vrcholků z Mont-Fort
NEJ hudební festivaly 2015 v Evropě Letní prázdniny jsou již v plném p...
Tomorrowland 2014, foto: tomorrowland.com
Přehled nejlepších destinací pro surfování Cestování na dovolenou k moř...
Přehled nejlepších destinací pro surfování
Nejznámější filmové festivaly Mezinárodní filmový festival v Karlových ...
Nejznámější filmové festivaly
Nejkrásnější skanzeny v České republice Skanzen, nebo také muzeum v pří...
Archeoskanzen Modrá, foto: archeoskanzen.cz
Cestopis: Korfu, poklidné letovisko Roda Roda je poměrně klidným rezort...
Paleokastritsa, pláž

Vybrané Fotogalerie

© 2008-2023 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist