Předsezónní dovolená do 10 tisíc korun za osobu

Předsezónní dovolená u moře do 10 tisíc korun za osobu

Předsezónní dovolená u moře do 10 tisíc korun za osobu

Ačkoliv u nás máme již měsíc astronomické jaro, tak počasí zatím jaro příliš nepřipomíná. Teploty se pohybují do 15 stupňů a podle dlouhodobé předpovědi se příjemných teplot přes 20 stupňů dočkáme až od poloviny května. Pokud patříte k těm, kteří by rádi vyrazili na před sezónní dovolenou, kde si užijete krásné slunečné počasí, pak si přečtěte následující odstavce, které by vás mohly inspirovat.

Zaměříme se v nich na destinace, kde v současné době panuje teplé počasí a náklady na jednu osobu vyjdou do deseti tisíc korun. Pokud patříte k pohodlným cestovatelům, kteří neradi ztrácejí čas hledáním letenek, hotelů a dalších záležitostí spojených s dovolenou, tak si zřejmě vyberete z velmi pestré nabídky tuzemských, nebo i zahraničních cestovních kanceláří. Jestli máte rádi trochu dobrodružství a chcete ušetřit někdy i několik tisíc korun, tak si můžete letenku i ubytování zajistit na vlastní pěst.

Například německá cestovní kancelář L'Tur nabízí každý den spoustu last minute letenek do zajímavých destinací za velmi lákavé ceny a v nabídce má i balíčky, kdy je ve zvýhodněné ceně letenka i s ubytováním v hotelu. Pro vyhledání levného ubytování dobře poslouží srovnávač cen hotelových pokojů Trivago.Kanárské ostrovy

Tenerife, pláž

Tenerife, pláž

Sopečné Kanárské ostrovy jsou učebnicovým příkladem obrovské rozmanitosti, kterou disponuje naše planeta. Na relativně velmi malé ploše se člověk může tváří v tvář setkat s deštným pralesem, nehostinnou pouští, vysokým pohořím i úchvatnou černou pláží. Právě čarokrásná příroda je jedním z podstatných faktorů, který způsobil, že „Kanáry“ jsou turisticky velmi vyhledávanou oblastní, především mezi cestovateli, toužícími po odpočinku u moře.

Kanárské ostrovy jsou jednou ze sedmnácti oblastí, seskupených do autonomního společenství Španělska. Jsou tvořeny sedmi hlavními a několika menšími ostrovy, ležícími v Atlantickém oceánu, přibližně 100 km západním směrem od pobřeží Maroka. Metropolí Kanárských ostrovů jsou města Santa Cruz de Tenerife a Las Palmas de Gran Canaria, která se střídají po jednotlivých legislativních obdobích.

K nejvyhledávanějším letoviskům na Kanárských ostrovech patří Tenerife, Fuerteventura, Lanzarote, La Palma, La Gomera, Gran Canaria a El Hierro. Ceny ubytování se ostrov od ostrova liší, obecně lze říci, že El Hierro a La Gomera patří k levnějším, naopak Gran Canaria a Tenerife jsou dražší.

Pokud se rozhodnete pro individuální nákup letenek a ubytování, tak zpáteční letenky z německých měst se dají u cestovní kanceláře L'Tur sehnat již od 100 Eur (2700 Kč) a ubytování ve dvoulůžkovém pokoji na sedm dnů se dá pořídit od 3 758 korun.Kypr

Limassol, záliv Akrotiri, hotel

Limassol, záliv Akrotiri, hotel

Kypr je díky svým památkám a moři hojně vyhledávanou destinací mezi turisty ze všech koutů světa. Přestože ze striktně geografického hlediska Kypr náleží do Asie, svou kulturou a tradicemi je bytostně spjat s Evropou, důkazem čehož budiž jeho členství v Evropské unii.

Na Kypru můžete od začátku dubna až do konce října strávit pohádkovou dovolenou plnou slunce. Je až neuvěřitelné, jak dlouhou dobu si mohou turisté na tomto třetím největším ostrově Středozemního moře, ležícím v jeho východní části, užívat nádherného slunečného počasí. Jižní, tedy řecká, část ostrova je mnohem blíže evropské kulturní tradici, než Severokyperská turecká republika, ve které se mohou cestovatelé naopak těšit na množství islámských památek. Vstup na toto území je sice přeci jen poněkud komplikovanější, avšak v žádném případě se nejedná o turistům nebezpečnou a nedostupnou oblast, jak je v některých médiích chybně prezentováno.

Afroditina skála v moři

Afroditina skála v moři

Většina letů směřuje na největší kyperské letiště v Larnace – Larnaca International Airport (LAC), odkud jezdí šestkrát denně autobusy do ostatních hlavních metropolí ostrova (Nikósie, Limassolu a Protarasu). Využít můžete i sběrná taxi, která se vyplatí zvláště při obsazení celého vozu. Další letiště se nachází v Pafosu a dostanete se z něj také bez problémů autobusem do turistických destinací. Obě letiště navíc nabízejí kancelář ústředí cizineckého ruchu, ve které vám ochotně poradí a pomohou vám vyřešit případné problémy. Pro ty, kteří si chtějí projet celý ostrov, je dobrou volbou vypůjčení auta, avšak musíte dávat pozor na to, že se zde, stejně jako například ve Velké Británii, jezdí vlevo. Pro zkušené řidiče by však tento fakt neměl představovat žádnou nesnáz.

Mezi nejznámější turistická letoviska na Kypru patří Nikósie, Larnaka, Agia Napa, Limassol, Pafos a Famagusta.

Pokud se rozhodnete pro individuální nákup letenek a ubytování, tak zpáteční letenky z německých měst se dají u cestovní kanceláře L'Tur sehnat již od 159 Eur (4 293 Kč) a ubytování ve dvoulůžkovém pokoji na sedm dnů se dá pořídit od 3 428 korun.Malta

Valletta, přístav

Valletta, přístav

Vzhledem ke své geografické poloze bylo souostroví ve Středozemním moři odjakživa předurčeno k tomu, aby tvořilo most mezi Evropou a Afrikou. Zmíněnou skutečnost si uvědomíme při pohledu na rozmanité kulturní památky; na ostrovech se totiž dochovaly stopy všech významných civilizacích, jež měly co do činění s oblastí Středomoří. Kromě památek zaujme Malta turisty bohatým kulturním životem, kulinářskými specialitami a slunečným počasím, vybízejícím k prožití bezstarostné dovolené na pláži.

V Maltském souostroví nalezneme tři obydlené ostrovy. Největší je Malta, na které leží hlavní město Valletta. Zbylé dva obydlené ostrovy se jmenují Gozo a Comino. Na ostrovech panuje příjemné subtropické klima s malým množstvím srážek. Maltské pobřeží je převážně kamenité, v mnoha zálivech však blankytné moře omývá i písčité pláže. Čistá voda v kombinaci s podmořskými jeskyněmi poskytuje ideální podmínky potápěčům k provozování jejich koníčka. Spokojeni budou i vyznavači windsurfingu. Až se vám vodní sporty omrzí a vy budete chtít pěstovat fyzickou zdatnost na souši, můžete si zahrát například tenis nebo golf.

Hlavní maltské letiště Malta International Airport leží zhruba 5 kilometrů jižním směrem od hlavního města Valletta v oblasti Luqa a svou velikostí se řadí do skupiny relativně malých letišť. Spojení s hlavním městem zajišťují autobusy městské hromadné dopravy(linka 8), kterým trvá cesta zhruba půl hodiny a v největším shonu jezdí i třikrát za hodinu. Odvoz do hotelu může být taktéž realizován hotelovými shuttle busy.

Ostrov Comino, pohled na Modrou lagunu

Ostrov Comino, pohled na Modrou lagunu

Vaše chuťové buňky nebudou na Maltě strádat, v tamní kuchyni je patrný především velký italský vliv, takže milovníci pizzy a těstovin si přijdou na své. Na talíři se pochopitelně často objevuje i ryba. Až zatoužíte po nějakém typickém produktu maltské kuchyně, vyzkoušejte třeba rybí polévku ochucenou česnekem nebo králíka, kterého zde umějí připravit na mnoho způsobů.

K nejvyhledávanějším turistickým letoviskům na Maltě patří Valletta, Sliema, St. Julian's (oblíbené hlavně mládeží díky pestrému nočnímu životu), Buggiba, Qawra, Mellieha a ostrovy Gozo a Comino.

Pokud se rozhodnete pro individuální nákup letenek a ubytování, tak zpáteční letenky z německých měst se dají u cestovní kanceláře L'Tur sehnat již od 158 Eur (4 266 Kč) a ubytování ve dvoulůžkovém pokoji na sedm dnů se dá pořídit od 4 405 korun.Madeira

Funchal, pohled na město

Funchal, pohled na město

Souostroví Madeira je autonomní oblastí Portugalska. Obydleny jsou pouze dva z ostrovů, větší Madeira, na které leží hlavní město Funchal, a menší Porto Santo. Souostroví v Atlantickém oceánu se může pochlubit i slavnými rodáky, pravděpodobně nejznámějším Madeiřanem je v současné době fotbalista Cristiano Ronaldo.

Počasí na souostroví Madeira je podobné středomořskému klimatu, avšak vody Atlantického oceánu způsobují, že Madeira není sužována teplotními extrémy. V průběhu celého roku se tím pádem nemusíte obávat nesnesitelných veder ani štiplavé zimy. Na Madeiře tak vládne příjemné subtropické podnebí s mírnými vlhkými zimami a teplým slunečným létem. Pokud jde o množství srážek na ostrově Madeira, jih je o poznání sušší než sever. Směrujete-li na Madeiru za účelem dovolené strávené v přímořském letovisku, optimální část roku pro vás představuje období od května do září, vyznačující se příjemnými teplotami a malým množstvím srážek.

Pokud chcete svou dovolenou na Madeiře strávit v odpočinkovém rytmu převážně u vody pod slunečníkem, vše potřebné naleznete v turistických letoviscích. Kvůli skalnatému charakteru ostrova nelze počítat s nekonečnou písčitou pláží, táhnoucí se po celém jeho obvodu. Na Madeiře vás čekají menší pískové či oblázkové pláže, především však uměle vytvořené pláže a přírodní koupaliště.

Ostrov Porto Santo, pláž

Ostrov Porto Santo, pláž

V letoviscích na ostrově Madeira čeká na turisty dostatečně pestrá nabídka nejen vodních sportů, takže kromě windsurfingu, vodního lyžování a potápění se zájemci mohou věnovat volejbalu, tenisu, projížďkám na horském kole či golfu, neb Madeira disponuje i golfovými hřišti. Večer můžete trávit přímo v hotelovém komplexu, případně se nabízí posezení v některé z restaurací a barů ve městě. Základní složkou madeirské kuchyně jsou především plody moře, zelenina a ovoce, ale můžete se těšit i na chutně zpracované hovězí a vepřové maso. Jako zákusek se podává znamenitý medový koláč a labužníci jistě s chutí poválejí na půnebí vyhlášené madeirské víno.

K nejvyhledávanějším turistickým letoviskům na Madeiře patří Funchal, Machico, vesnička Canico do Baixo, Porto Santo a Villa Baleira.

Pokud se rozhodnete pro individuální nákup letenek a ubytování, tak zpáteční letenky z německých měst se dají u cestovní kanceláře L'Tur sehnat již od 149 Eur (4 023 Kč) a ubytování ve dvoulůžkovém pokoji na sedm dnů se dá pořídit od 3 108 korun.Turecko

Skalnaté pobřeží

Skalnaté pobřeží

Vzhledem k současné napjaté bezpečnostní situaci se Turecko oproti výše zmíněným destinacím řadí k místům, kde je před odletem zapotřebí si pečlivě prostudovat dostupná doporučení a varování například na stránkách Ministerstva zahraničních věcí, kde se také rovněž před cestou můžete zaregistrovat do systému DROZD (Dobrovolná registrace občanů České republiky při cestách do zahraničí).

Podstatná část území Turecké republiky leží v Asii, třemi procenty rozlohy zasahuje země půlměsíce na evropský kontinent. Přestože hlavním městem je ve vnitrozemí ležící Ankara, největším a z turistického hlediska nejlákavějším tureckým městem je Istanbul. Metropole, která počtem svých obyvatel přesahuje desetimiliónovou hranici, se rozkládá na obou březích průlivu Bospor a tím pádem leží jak na evropském, tak asijském kontinentu. Mezi její nejvýznamnější památky patří kupříkladu chrám Hagia Sofia, Modrá mešita, známá rovněž jako mešita Sultan Ahmed či kilometr a půl dlouhý Bosporský most, klenoucí se přes úžinu mezi Evropou a Asií. Pro celkovou atmosféru města je důležitý Velký bazar, oblíbené nákupní bludiště s tisíci obchůdky, kde panuje typický orientální shon.

Protože je Turecko zemí s nesmírně bohatými a zajímavými dějinami, tamní památky, ať už z období starověku nebo Osmanské říše, se neomezují pouze na největší města, nýbrž je nalezneme po celém tureckém území. Kromě historických pamětihodností Turecko není skoupé ani na přírodní krásy a najdeme zde několik národních parků. Nejvyšší horou je známý Ararat. Do tureckých břehů narážejí z jihu vlny Středozemního, ze západu Egejského a ze severu Černého moře. Turecké pobřeží lze rozdělit do tří oblastí – Egejská riviéra, Turecká riviéra (při březích Středozemního moře) a černomořské pobřeží. Populární turistické rezorty se nacházejí na egejském a středomořském pobřeží.

Překrásná pláž Ölüdeniz

Překrásná pláž Ölüdeniz

Mezinárodně nejvíce využívaným letištěm na území Turecka je Atatürk International Airport, ležící zhruba 25 kilometrů západně od centra Istanbulu. Letiště pojmenované po zakladateli Turecké republiky je sídlem národního dopravce Turkish Airlines a přistávají zde letadla z celého světa. Lowcostové aerolinie využívají nejčastěji Sabiha Gökçen International Airport, vzdálené 35 kilometrů jihovýchodně od Istanbulu. Druhým nejvýznamnějším letištěm v zemi je ankarské Esenboğa International Airport, které leží necelých 30 kilometrů od centra turecké metropole a míří sem letadla převážně z evropských a blízkovýchodních zemí.

K nejvyhledávanějším turistickým letoviskům v Turecku patří Antalya, Kemer, Belek, Side, Alanya, Kusadasi, Bodrum, Marmaris, Fethiye, Ölüdeniz a Izmir.

Pokud se rozhodnete pro individuální nákup letenek a ubytování, tak zpáteční letenky z německých měst se dají u cestovní kanceláře L'Tur sehnat již od 120 Eur (3 240 Kč) a ubytování ve dvoulůžkovém pokoji na sedm dnů se dá pořídit od 1 895 korun.Egypt

Hurghada z ptačí perspektivy

Hurghada z ptačí perspektivy

U populární turistické destinaci Egypta platí to samé jako u Turecka. Vzhledem ke zhoršené bezpečností situaci na území severní Afriky je před odletem opět zapotřebí si pečlivě prostudovat dostupná doporučení a varování například na stránkách Ministerstva zahraničních věcí. Egypt je nejen zemí nádherného moře a v létě skoro neúnosných veder, ale především skvostných památek, které připomínají jeho zlatou éru. Do Egypta se jezdí mimo jiné za luxusem, schovaným za zdmi jednotlivých hotelů. Při projíždění mezi turistickými letovisky může ale ledaskoho přepadnout smutek z bídy, která je vidět všude okolo. I z tohoto důvodu vás organizované zájezdy vysazují především na místech, která jsou spíše turistická a oddělená od života domorodců.

Egypt je velmi chudá země. Zaměstnanci v turistických letoviscích sice nějaké peníze vydělají, často tím ale živí celou rodinu. Velkým zpestřením je pro ně tedy přivýdělek v podobě spropitného. Dává se prakticky kdykoliv – recepčnímu za to, že vám vydá pokoj (nebo možná lépe před tím, aby vám dal o to lepší), číšníkovi, který vám nosí pití, uklízeči, který se stará o váš pokoj (za dolar vám z plážových ručníků dokonce vykouzlí nádherné labutě či jinou zvěř) a pak samozřejmě portýrovi a tak dále. Z toho vyplývá, že se do Egypta vypravujte zásadně s jednodolarovými bankovkami. Bakšiš nemusíte dávat každý den, ale do týdne byste ho měli dát lidem, co se o vás bezprostředně starají, alespoň třikrát.

I když budete v areálu vašeho hotelu, přesto narazíte na spousta naháněčů, kteří vás budou zdlouhavě lákat na výlety lodí s proskleným dnem, na výlet do beduínské vesnice v poušti, a to jak na čtyřkolkách, tak třeba na koni či na kurzy potápění a šnorchlování. Všechny nabídky vám budou připadat velmi lákavé, navíc Egypťané se nevzdávají bez boje, takže budou velmi ochotní vás přemlouvat i několik desítek minut.

Letovisko Sharm El Sheikh

Letovisko Sharm El Sheikh

Do Egypta se nejčastěji cestuje letadlem. Letiště jsou ve všech větších střediscích- Hurghadě, Sharm El Sheikhu, Marsa Alam, Luxoru, Tabě, Alexandrii a dalších. Pokud si sami vybíráte letenku, doporučujeme výběr letu v denních hodinách, zvláště pokud letíte více na jih, například do Hurghady nebo Marsa Alam. Na nádherné výhledy, které se vám otevřou z letadla na Rudé moře a okolní pouště jen tak nezapomenete. Z výšky v letadle budete mít pocit, že skrz čirou vodu vidíte až na dno. Když doletíte do Egypta, nečekejte na letišti příliš velký pořádek.

K nejvyhledávanějším turistickým letoviskům v Egyptě patří Hurghada, Marsa Alam, Sharm El Sheikh, Káhira, Taba, Alexandrie, Luxor a Dahab.

okud se rozhodnete pro individuální nákup letenek a ubytování, tak zpáteční letenky z německých měst se dají u cestovní kanceláře L'Tur sehnat již od 161 Eur (4 374 Kč) a ubytování ve dvoulůžkovém pokoji na sedm dnů se dá pořídit od 4 361 korun.

Klíčová slova: Kanárské ostrovy, Kypr, Malta, Madeira, Turecko, Egypt, L'Tur

 

Publikováno: 25.04.2016
Aktualizováno: 26.04.2016
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Předsezónní dovolená do 10 tisíc korun za osobu

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější články

Nejznámější nudistické pláže světa Nudistické pláže byly vždy dráždivým...
Nejznámější nudistické pláže světa
Oblíbená přírodní koupaliště v ČR Máme tady konec května a nevlídné po...
Lom Hostěradice, foto: Přebral
Kam na letní dovolenou 2020? Letní dovolenou v zahraničí bude Čechům ří...
Dovolená u moře
Deset nejvyšších rozhleden v České republice Rozhledny se na území Česk...
Rozhledna a televizní vysílač Praděd v Jeseníkách
Nejkrásnější skanzeny v České republice Skanzen, nebo také muzeum v pří...
Archeoskanzen Modrá, foto: archeoskanzen.cz
Největší zábavní parky v Evropě Milujete dobrodružství? Máte slabost pr...
Největší zábavní parky v Evropě
Nejpopulárnější inline stezky na území ČR Jaro je konečně tady a sním ...
Inline bruslení je u nás stále více populární

Fotogalerie k tématu: Předsezónní dovolená do 10 tisíc korun za osobu

© 2008-2020 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist