Nejznámější akvaparky v Evropě

Akvaparky, ať už kryté nebo venkovní, se díky skluzavkám, tobogánům a mnoha dalším důmyslným atrakcím stabilně těší velké oblibě mezi svými návštěvníky, kteří do nich přicházejí za rozptýlením a odpočinkem. Zejména v čase prázdnin vyhlášené zábavní vodní parky často praskají ve švech, plny dychtivých rekreantů, toužících po projížďce strmým tobogánem nebo spočinutí ve vířivce plné teplé vody. V následujícím článku se pojďme zaměřit na některé zajímavé akvaparky, které se nacházejí na starém kontinentu, respektive ve středomořském regionu a na Kanárských ostrovech.

 

Tropical Islands

 

Vyhlášený akvapark Tropical Islands se nachází v obrovském hangáru, stojícím na území spolkové země Braniborsko, ve vzdálenosti zhruba 60 kilometrů jižně od německé metropole Berlína. První návštěvníky tento mamutí zábavní komplex přivítal před Vánocemi roku 2004 a od té doby sem rekreanti směřují zejména z toho důvodu, že akvapark Tropical Islands, jak již napovídá jeho název, přináší do středu Evropy alespoň odlesk atmosféry tropických dálek. Pokud tedy toužíte po exotické dovolené a cesta na Bali, Borneo či do Thajska dalece přesahuje vaše finanční možnosti, vaše tužby částečně uspokojí právě Tropical Islands.

 

Kromě deštného pralesa s bujnou vegetací i několika reprezentanty tropické fauny, písčité pláže a tropické vesnice, tvořené stavbami typickými pro jihovýchodní Asii, se na celkové ploše 66 tisíc metrů čtverečních můžete těšit na řadu dalších atrakcí. Čeká vás například několik tobogánů, včetně toho největšího, jehož začátek se tyčí na věži vysoké takřka 30 metrů, fitness centrum, sauna, lázně nebo malé hřiště na golf. Samozřejmostí jsou restaurace i bary.

 

 

 

Uvnitř Tropical Islands je dokonce možné se zdržet i přes noc, neboť můžete přespat v bungalovech či stanech na pláži a v pralese. Teplota vzduchu uvnitř hangáru Tropical Islands činí příjemných 26 °C a v obrovských bazénech, navozujících atmosféru mořské zátoky na ostrově Bali, dosahuje až 32 °C. Za jednodenní lístek zaplatí v akvaparku Tropical Islands dospělý návštěvník 39,50 EUR, vstupné pro děti a důchodce je o něco levnější. Nocleh přijde na 15 EUR.

 

Therme Erding

 

I naše druhá zastávka na cestě po pozoruhodných evropských vodních parcích povede do Německa, tentokrát do spolkové země Bavorsko. Právě zde, ve vzdálenosti asi 30 kilometrů severovýchodně od Mnichova, se nalézá půvabný Erding, městečko proslavené jednak pšeničným pivem, jednak, a to nás v tuto chvíli zajímá především, komplexem (nejen) termálních lázní jménem Therme Erding. Komplex Therme Erding původně skutečně sloužil pouze jako termální lázně, v relativně nedávné době však došlo k jeho značnému rozšíření a kromě relaxování v sauně, lázních, na masážích či ve vířivkách se zde můžete věnovat dovádění na tobogánech a dalších atrakcích.

 

Therme Erding sestává celkem ze čtyř částí; Galaxy, Thermenparadies, Vital-Oase a Saunaparadies. Milovníci adrenalinu a rychlé jízdy vodním korytem se soustředí do oblasti Galaxy, tvořené celkem 20 skluzavkami a tobogány v celkové délce přes 1 700 metrů. Jednotlivé atrakce jsou podle své náročnosti rozděleny do tří úrovní. Nejdelší tobogán měří úctyhodných 356 metrů a svézt se na něm mohou děti od 6 let. Na klouzačce X-treme Faser, jež je přístupná pouze mužům starším 14 let, se můžete těšit na nezapomenutelný zážitek, který vám poskytne jízda rychlostí přesahující až 70 kilometrů v hodině. Dospělý člověk zaplatí za jednodenní vstup do části Galaxy 26 EUR a o podobnou sumu si řeknou i ve třech zbývajících částech, které dohromady utvářejí Therme Erding.

 

Siam Park

 

Siam Park, který otevřel své brány milovníkům vodních radovánek v roce 2008, se nachází poblíž města Adeje, v jihozápadní části populárního ostrova Tenerife. Pokud tedy budete trávit dovolenou na největším z Kanárských ostrovů, rozhodně se do Siam Parku vypravte a obohaťte tak vaše volné dny o další nezapomenutelný zážitek, který vám návštěva tohoto oblíbeného zábavního parku jistě připraví. Jednotlivé atrakce, veškeré zařízení a celková atmosféra Siam Parku je laděna do thajského ducha, takže klidně na chvilku popusťte uzdu fantazii a nechte se unášet představou, že se nacházíte nikoliv v zábavním parku na území ostrova v Atlantiku, nýbrž v tropickém ráji jihovýchodní Asie.

 

V Siam Parku vás čeká bělostná písčitá pláž lemovaná palmami, typický thajský plovoucí trh, umělá řeka Mai Thai, v jejímž proudu se můžete nechat unášet, mnoho tobogánů a klouzaček, z nichž ta největší padá strmě k zemi z vrcholku takřka třicetimetrové Tower of Power. Dále se můžete těšit i na nejvyšší umělé vlny na světě, dosahující až tří metrů a řadu dalších lákavých atrakcí. Voda v parku má příjemných 25 °C. Jednodenní dovádění na všech atrakcích Siam Parku si dospělý návštěvník může dopřát za 33 EUR.

 

Adaland

 

Oblíbený akvapark Adaland nalezneme zhruba 6 kilometrů severně od známého tureckého letoviska Kusadasi. V parku Adaland se mohou návštěvníci těšit na více než dvě desítky atrakcí. Nacházejí se zde klouzačky, tobogány, bazény, vířivky, umělá řeka s proudem a divoká řeka pro rafting. Celý park je zasazen do areálu porostlého bujnou zelení a samozřejmostí jsou bary a restaurace, v nichž můžete doplnit energii, vydanou při řádění na tobogánech a skluzavkách.

 

 

 

I přes věhlas, který si park Adaland získal, jeho správci v žádném případě neusínají na vavřínech a neustále rozšiřují akvapark o nové atrakce. V letošní sezóně tak ke stávajícím tobogánům přibyly ještě tři nové kousky. Kromě akvaparku je komplex Adaland tvořen ještě delfináriem, kde si dokonce s delfíny můžete zaplavat, a rovněž mořským parkem, v němž se nacházejí akvária se žraloky a rejnoky. Za jednodenní vstupenku do samotného akvaparku Adaland zaplatí dospělý člověk 20 EUR.

 

Alpamare

 

Jeden z největších zastřešených vodních parků starého kontinentu leží na území švýcarského kantonu Schwyz, ve městě Pfäffikon a jmenuje se Alpamare. Z Curychu se sem dostanete autem za půl hodiny a rozhodně nebudete této cesty litovat. První návštěvníci je po tobogánech v Alpamare sklouzli již v roce 1977. Od svého otevření prošel akvapark řadou úprav a neustále zde vznikají nové a nové atrakce.

 

V současné době se návštěvníci mohou vyřádit na 11 skluzavkách a tobogánech v celkové délce 1 800 metrů, čeká je umělá řeka Rio Mare a bazén s vlnami, sahajícími do výšky jednoho metru. V lázeňské a wellness zóně si můžete zajít na masáž nebo relaxovat v sauně či bazénku s teplotou vody 36° C. Součástí komplexu jsou i dvě restaurace a fitness centrum, které kromě klasické posilovny nabízí i velmi intenzivní cvičení přímo ve vodě. Jednodenní vstupenka do akvaparku Alpamare přijde dospělého člověka na 52 CHF, tedy zhruba necelých 44 EUR.

 

Aquasplash

 

Celá řada velkých a dobře vybavených zábavních vodních parků se rozprostírá na populární francouzské Riviéře neboli Azurovém pobřeží, jedné z kolébek masového cestovního ruchu. Za všechny akvaparky v jižní části země galského kohouta proto zmiňme alespoň jeden, a sice Aquasplash. Tento vodní park se nachází v půvabném městě Antibes a je součástí Marinelandu, jednoho z největších oceanárií na světě, které ročně navštíví přes milión lidí a jehož největšími lákadly jsou kosatky a delfíni.

 

 

V akvaparku Aquasplash se můžete těšit na více než 20 atrakcí v podobě skluzavek a tobogánů všech velikostí, umělého vlnobití, bazénů, umělé řeky i koutku pro nejmenší návštěvníky. V areálu Aquasplash se nachází i restaurace a stánky s občerstvením. Za jednodenní vstup do areálu samotného akvaparku Aquasplash zaplatí dospělý návštěvník částku 26 EUR. Vstupenka opravňující ke vstupu jak do Marinelandu, tak do Aquasplash přijde na 52 EUR a platí dva dny.

 

Klíčová slova: Německo, Berlín, Mnichov, Kanárské ostrovy, Tenerife, Adeje, Turecko, Kusadasi, Švýcarsko, Pfäffikon, Francie, Azurové pobřeží, Antibes

 

Publikováno: 16.08.2012
Aktualizováno: 16.08.2012
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Nejznámější akvaparky v Evropě

20.03.2015 10:24 Pavla
---.143.broadband11.iol.cz

Já teda slyšela jen o ton berlínském Tropical Islands a každý říkal, že neskutečné, že jak to viděli, tak jim spadla brada. Já se tam vydám tento rok a kdyby také někdo jel, tak zde na TopSleva.cz jsou nějaké slevy:)

06.10.2012 11:33 Ľudka
---.norttel.net

super je to raj na zemi

22.08.2012 09:04 DOMINIKA
217.12.49---

je to pekne a pekný vihlad

19.08.2012 07:40 PETR
---.vesnet.org

JE TO DOCELA DOBLE

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější články

Deset nejvyšších rozhleden v České republice Rozhledny se na území Česk...
Rozhledna a televizní vysílač Praděd v Jeseníkách
Albánie se stane turistickým hitem budoucnosti „Připadá mi to, jako v B...
Molo s lehátky ve městě Durrës
Kompenzace za zmeškaný let Přestupní let je u cest do vzdálených desti...
Způsob rezervace letenky rozhoduje
Oblíbená přírodní koupaliště v ČR Máme tady konec května a nevlídné po...
Lom Hostěradice, foto: Přebral
Přehled nejlepších destinací pro surfování Cestování na dovolenou k moř...
Přehled nejlepších destinací pro surfování
Sedm přírodních divů světa Příroda je mocná čarodějka, o čemž se můžou...
Vodopády Iguazu
Bavorsko: na skok k sousedům Patříte-li k vyznavačům jednodenního cesto...
Zámek Neuschwanstein v Bavorsku

Fotogalerie k tématu: Nejznámější akvaparky v Evropě

© 2008-2024 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist