Inline bruslení je u nás stále více populární |
Ladronka je pražská usedlost na Vypichu, jejíž okolní a nově zrekonstruovaný park patří k těm nejoblíbenějším a také nejfrekventovanějším místům pro in-line bruslaře na území naší metropole. Bruslaři se zde mohou těšit na okruh s kvalitním povrchem, jehož celková délka je 4,22 kilometru. Po celém okruhu se jezdí téměř po rovině, takže se nemusíte bát žádného vysilujícího stoupání. Celá trasa je lemována nespočtem laviček, na kterých si můžete odpočinout. Součástí parku je také restaurace s venkovní zahrádkou a půjčovna se servisem, kde seženete vše potřebné pro bruslení. Pokud na Ladronku přijedete autem a zaparkujete ho na straně podél parku v ulici Tomanova, tak si dejte velký pozor, abyste v něm nenechali žádné cennosti. Vykrádání automobilů je zde totiž vzhledem k jejich koncentraci na denním pořádku!
Tato trasa, která vede po pravém břehu řeky Vltavy kolem zoologické zahrady až do Roztok. Celá trasa je dlouhá přibližně 9 kilometrů a je pokryta krásným asfaltem, i když pár míst s horším povrchem se zde také najde. Začátek stezky je u mostu Barikádníků a její konec se nachází v oblasti Brnek v Roztokách. Na samotné trase je pár krátkých, ale trochu nebezpečných kopců, což je vhodné pro zdatnější bruslaře. Na trase je hned několik občerstvení a restaurací, takže se nemusíte bát, že nenajdete místo pro doplnění tekutin a potřebný odpočinek.
Vltavská magistrála je označení pro více jak deset kilometrů dlouhou trasu, která vede od Karlova náměstí až na začátek Vraného nad Vltavou. Celá trasa vede podél pravého břehu řeky Vltavy a je vhodná jak pro začátečníky, tak pro zdatné bruslaře. Začínající bruslaři by ale měli s jízdou začínat až za Vyšehradským tunelem, jelikož před ním je povrch tvořen malými kostkami. Povrch na trase je dobrý, v úseku od Zbraslavi do Vraného je povrch nejlepší, protože se jedná o nejnovější úsek, který byl otevřen v září loňského roku. V letních měsících je potřeba počítat s velmi hustým provozem, především v okolí Podolí a Žlutých lázní. Většina trasy je příjemná rovinka, ale občasným malým výšlapům k od řeky a zase sjezdům k řece se nevyhnete.
Tato trasa dlouhá něco málo přes dva kilometry se nachází v Centrálním parku na Stodůlkách a vede kolem spodního a horní nádrže Prokopského rybníka. Většina bruslařů využívá pouze kroužení okolo spodní nádrže, nad kterou vede tubus metra linky B, jelikož se bruslí pouze po rovině. Zdatnější bruslaři mohou zahájit sjezd z mírného kopečka, jehož začátek je před podchodem u kulturního domu Klub Mlejn, kdy postupně projedou kolem levého břehu horní nádrže a poté krátkou alejí stromů kolem Prokopského potoka až ke spodní nádrži. K občerstvení se dá využít sportovní hala, ve které je restaurace s venkovní zahrádkou. Hala se nachází nad vodní čističkou, která je umístěna před spodní nádrží.
V areálu závodiště Hipodromu Most se od července roku 2008 nachází velmi populární in-line dráha s celkovou délkou 3 370 metrů, přičemž 1 500 metrů vede v obou směrech a má šířku pět metrů a zbylých 1 870 metrů vede jedním směrem o šířce tří metrů. Dráha vede po obvodu dostihové trati a je pokryta kvalitním jemnozrnným asfaltem. Na dráze jsou dvě pětisetmetrové rovinky, čímž splňuje parametry dle požadavků asociace in-line bruslařů pro pořádání závodů. Tato dráha je určena výhradně bruslařům, takže se nemusíte bát, že na ní budete potkávat běžce nebo cyklisty. Provozní doba dráhy je v období od 1.4. do 30.9. 8-20h a v období od 1.10. do 31.3. je otevřena 8-18h.
Zámek Hluboká v jižních Čechách |
Jedná se o jednu z nejlepších in-line stezek na jižní Moravě, která je dlouhá přibližně osm kilometrů a je situována v lesích kousek za Bzencem v chráněné krajinné oblasti Váté Písky, která je někdy lidově nazývána Moravská Sahara. Toto území je chráněné jako přírodní památka, jelikož se zde vyskytují významná pískomilná společenstva, chráněné druhy rostlin, živočichů a hub. Trasa vede lesem po rovině a je pokryta hladkým a vcelku kvalitním asfaltem. Vzhledem ke své dostatečné šířce je stezka vhodná jak pro rodinné výlety, tak pro rychlou jízdu.
Tato inline stezka s kvalitním a hladkým asfaltem je dlouhá šest kilometrů a její začátek se nachází ve vesničce Dolánky u Turnova v okrese Semily v severních Čechách. Trasa začíná na silnici u Dlaskova statku, což je významná památka lidové architektury z 18. století a končí pod železničním mostem v malé obci Rakousy. Jelikož se nejedná o oficiální inline stezku, ale o místní pozemní komunikaci, tak je nutné dávat pozor na projíždějící automobily.
Vodní nádrž Josefův Důl se nachází nedaleko stejnojmenné obce v Jizerských horách na severu Čech. Třiadvacet milionů metrů krychlových vody v nádrži zadržují dvě sypané hráze vysoké 44 metrů, jejichž délka je dohromady 720 metrů. Obě hráze jsou široké 4,5 metru, je na nich absolutní rovina a také velmi kvalitní a tichý asfalt. Nejlepším místem pro zaparkování automobilu je parkoviště v Hraběticích.
Cyklo-inline stezka s parádním povrchem a délkou 9,8 kilometru začíná u hráze v obci Lipno na Vltavou v jižních Čechách a její konec je u přívozu ve Frymburku. Trasa vede po levé straně vodní nádrže Lipno a po celé její délce se jede mimo silniční provoz, jelikož je určena pouze bruslařům, cyklistům a pěším. Stezka nabízí minimální převýšení, několik zatáček a bezpečných krátkých sjezdů. Velká část trasy je osvětlena lampami, takže se na ní dá jezdit i v nočních hodinách, kdy hlavně v létě již není takové vedro. N trase je hned několik míst pro občerstvení a pohodlný odpočinek.
Začátek této horské cyklo-inline stezky na prostředku hráze přehradní nádrže Souš nad městem Desná v Libereckém kraji, je začátek nové asfaltové silnice s vynikajícím povrchem. Trasa je dlouhá 6,8 kilometru a její konec se nachází na parkovišti před horskou chatou ve Smědavě. V délce přibližně dva kilometry kolem vodní nádrže je rovina, následuje čtyřkilometrové stoupání krásnou přírodou Jizerských hor a konec trasy je ve znamení sjezdu z kopce od rozcestí U studánky až do Smědavy. Necelý kilometr dlouhý sjezd se ale doporučuje pouze zkušeným bruslařům, kteří umějí perfektně brzdit!
Podél Baťova kanálu na Východní Moravě vede páteřní cyklostezka (80 kilometrů) ve směru od Kroměříže až do Hodonína. Pro in-line bruslaře je ale ideálním místem trasa od Otrokovic, která nabízí kvalitní asflatový povrch a téměř absolutní rovinu. Nejdelší, nepřerušovaný úsek vhodný pro bruslaře vede ze Spytihněvi do Kostelan.
Bruslení na Masarykově okruhu, foto: automotodrombrno.cz |
Bývalé vojenské letiště Hradčany nedaleko Mimoně je tím pravým rájem in-line bruslařů. Letiště nabízí naprosto rovný povrch s hladkým betonem. Bruslit se dá jak na hlavní přistávací ploše, tak na přilehlých rolovacích drahách. Délka hlavní přistávací dráhy je 2,5 kilometru a celkem si zde užijete parádní bruslení na více jak 5,5 kilometrech.
Klíčová slova: Česká republika, Praha
V diskusi zatím není žádný komentář...
|
||||||||||||||