Kam se vydat na nejlepší party

Během letní dovolené nemíří turisté pouze do přímořských letovisek, na kterých si můžou užívat skvělou zábavu na pláži. Mnoho lidí totiž naopak láká především bujarý noční život v tanečních klubech, diskotékách, kasinech či hudebních barech s živými vystoupeními. Pojďme si představit některá místa, kde se rozhodně nebude nikdo nudit. Slaví se v nich takřka bez přestání. Divoké večírky v soukromých klubech, jedinečná vystoupení světoznámých dj´s, adrenalin v obřích kasinech, zakázané ovoce ve čtvrtích červených luceren – to jsou věci, na které lákají statisíce turistů z celého světa. Vydejte se s námi na pouť po destinacích, které ožívají především v noci.

 

Ibiza

Španělský ostrov Ibiza, spadající do Baleárského souostroví, zve všechny turisty na nádherné přírodní scenérie a překrásné letní počasí s hřejivým sluncem na obloze bez jediného mráčku. Kromě životadárné zeleně, úchvatných skalisek podél pobřeží a atraktivních pláží s vyhřátou vodou, láká Ibiza ještě na něco jiného – noční život! Právě Ibiza je totiž „země zaslíbená“ pro všechny dj´s a fanoušky taneční hudby. Celé léto se tu pořádají v mnoha hudebních klubech famózní party, které musí alespoň jednou za život navštívit každý fanoušek toho hudebního žánru. Asi nejznámějším ze zdejších klubů je Amnesia. Během turistické sezóny se v něm každý večer schází množství natěšených lidí, kteří si užívají supermoderní zvukovou aparaturu, která se stává pomyslným pojítkem mezi světoznámými dj´s, kteří zde vystupují, a jejich odvázaným publikem. Amnesia se může pochlubit mnohaletým fungováním a pořádáním jedinečných akcí, díky kterým si vybudovala skvělé jméno po celém světě. Velmi populární jsou také pěnové party, při kterých se taneční parket zaplaví obrovským množstvím mýdlové pěny. Letos se zde mohou fanoušci těšit na vystoupení Paula van Dyka, Erica Prydze, Marka Ronsona a mnoha dalších oblíbených djů. Největším tanečním klubem na světě je však klub Privilege, který najdete u města San Rafael. I zde celé léto vyhrávají světoznámí interpreti v čele s DJ Tiesto a Baby Marcelem. Dalším z oblíbených klubů, které při návštěvě Ibizy nesmíte rozhodně vynechat, je Space. Hlavní taháky letošního léta představují Carl Cox a Armin Van Buuren.

 

Malta


Místem, na kterém se konají nekonečné večírky, na něž jen tak nezapomenete, je také malebný středomořský ostrov Malta. Především od května do října se takřka každou noc ve všech turistických letoviscích tohoto slunného ostrova pořádají skvělé koncerty, party a hudební vystoupení. Jižané mají zkrátka rytmus a tanec v krvi, a proto sem míří množství turistů, kteří si chtějí také užít jedinečnou atmosféru maltských večerů. V hlavním městě Vallettě to žije zejména během letních měsíců, kdy zde probíhá Arts Festival, který rozproudí zdejší ulice v rytmu nejrůznějších hudebních stylů i během vlahého večera. Nejvíce to však roztáčejí v jiných místech ostrova. Divokými večírky plnými zábavy jsou pověstná především letoviska Mellieha, Bugibba, Marsascala a Saint Julians. Svou dovolenou do nich jezdí každé léto užít desetitisíce natěšených turistů, kteří rádi paří až do rozbřesku. Co se večírků a party týče, tak je nejpopulárnějším místem Malty čtvrť Paceville, která se nalézá v letovisku Saint Julians. Každé léto sem míří mladí lidé z celé Evropy, aby si vyřádili, jak to jen jde. Paceville se skládá z množství apartmánů, prázdninových bytů a vil, restaurací, hotelových komplexů a barů. Najdete zde taneční kluby, diskotéky (velmi populární je především klub Havana), karibské bary s živou muzikou, jazzové kluby a mnoho dalších podniků, kde si svůj oblíbený hudební styl najdou úplně všichni. Vyhlášené jsou také diskotéky v oblasti Gozo. Během letní sezóny se sem sjíždějí vyhlášení djové, kteří natěšenému publiku hrají svoje prázdninové sety. Ve středisku Marsa, které naleznete nedaleko hlavního města Valletta, se každoročně koná skvělý festival Isle of MTV, na kterém se vždy představí výrazné hvězdy této světoznámé hudební televizní stanice. V letošním ročníku byl headlinerem rapper Snoop Dog, loni zde zase excelovali Kelis či David Guetta.

 

Hamburk

Pokud hovoříme o městech, kde se odehrávají nejlepší pařby, tak rozhodně nesmíme vynechat Hamburg. Město s typickou přístavní atmosférou, nádhernými parky a mnoha hudebními kluby, je proslaveno také svojí třídou Reeperbahn, která se nachází ve čtvrti St. Pauli. Reeperbahn je dlouhá ulice plná barů, diskoték, kabaretů, nočních klubů a dalších zábavních podniků. Již v šedesátých letech minulého století zde začaly vznikat hudební kluby a bary, kde se scházela mládež, která vyznávala (typicky pro 60. léta 20. století) svobodný a nevázaný styl života plný večírků, party a nejrůznějších ztřeštěností. Reeperbahn byla jejich útočištěm - místem, kde nebylo nic nemožné. Postupem času zde vznikaly noční kluby a podniky s červenými lucernami, kam němečtí pánové a turisté z celého světa chodili za lehkými děvčaty. Tato tradice Reeperbahnu zůstala až do dnes. Nutno dodat, že tento byznys je zde naprosto legálně a důsledně pod kontrolou, aby nedocházelo k žádným trestným činům a věcem ohrožujícím obecné bezpečí, jako jsou například prodej drog, přenášení pohlavních chorob či obchod s bílým masem. Proto se v těchto podnicích dělají pravidelné bezpečností a zdravotní kontroly – narazit na policejní hlídku, která si to štráduje některým ze zdejších nevěstinců, tak není žádnou výjimkou, která by kohokoli udivovala. V Reeperbahnu si však užijí i „poctiví“ návštěvníci. Stačí si vybrat nějaký z vyhlášených hudebních klubů, ve kterých hrají nejlepší němečtí djové a zábava na parketu může začít. Po probdělé noci plné drinků, fastfoodového jídla a nespoutaného tance, jistě každý ocení možnost relaxační procházky Hamburkem. Ať už se rozhodnete pro návštěvu historického centra s překrásným přístavem, nebo se vydáte do některého z nádherně upravovaných parků k jezeru Alster, či zda zvolíte nakupování ve zdejších vyhlášených nákupních třídách, rozhodně se nebudete nudit a navíc se zbavíte únavy z předcházející noci.

 

Las Vegas

To, že město Las Vegas nikdy nespí, jistě nemusíme nikomu připomínat. Megalomanské americké pozlátko, ráj hazardu, město neřesti, či místo pařbám zaslíbené – takovými přízvisky je toto město nalézající se v Nevadské poušti nejčastěji označováno. Pařba ve Vegas, Viva Las Vegas, Strach a hnus v Las Vegas či Leaving Las Vegas – to jsou zase hollywoodské filmové trháky, které jen podtrhávají notoricky známý fakt, že v Las Vegas se skutečně nikdo nudit nebude. Žije zde něco přes 600 tisíc obyvatel, ale pravidelně sem míří další tisíce turistů, kteří si chtějí pořádně vyhodit z kopýtka. Centrem města je Las Vegas Boulevard se svojí 7,2 kilometrů dlouhou promenádou The Strip. Právě zde se totiž nacházejí nejznámější hotelové komplexy, které jsou zároveň obřími kasiny, ve kterých se každý večer protáčí miliony dolarů. Čas v kasinech utíká neuvěřitelně rychle a jelikož je v nich stále stejné prostředí, ve kterém nepoznáte, jestli je den nebo noc, může se vám snadno stát, že u rulety, black jacku, pokeru nebo jednorukého bandity strávíte i celý den. V Las Vegas si budou všichni turisté připadat jako v obřím zábavním parku. Z každého rohu na vás blikají velké světelné reklamy, nad hlavami vám září neony nočních podniků, při procházce po hlavním boulevardu narazíte na modelové kopie známých světových míst a staveb.

 

Málo kdo však ví, že Las Vegas vznikalo až ve třicátých letech 20. století jako vesnice uprostřed pouště, kam si za hazardními hrami, panáky whisky a lehkými ženami vyráželi dělníci stavějící Nevadskou přehradu. Obrovský boom zažilo toto místo po druhé světové válce, kdy tu začaly vznikat velké hotelové komplexy a obří kasina. Monstróznost zdejších hotelů dokazuje to, že z 20 největších hotelů světa jich je drtivá většina v Las Vegas. Pokud si chce někdo užít zábavu v kasinu, vyřádit se v některém z barů a projít si toto pověstné americké město na vlastní kůži, tak jistě nebude zklamán. Jestliže se sem však nějaký turista chce vypravit za poznáváním či památkami, tak by si to měl pořádně rozmyslet. Americkou kulturu i přírodní krásy totiž poznáte mnohem lépe na jiných místech Severní Ameriky.

 

Klíčová slova: Španělsko, Malta, Německo, USA, Ibiza, Valetta, Hamburk, Las Vegas

 

Publikováno: 18.07.2011
Aktualizováno: 18.07.2011
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Kam se vydat na nejlepší party

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější články

Deset nejvyšších rozhleden v České republice Rozhledny se na území Česk...
Rozhledna a televizní vysílač Praděd v Jeseníkách
Albánie se stane turistickým hitem budoucnosti „Připadá mi to, jako v B...
Molo s lehátky ve městě Durrës
Kompenzace za zmeškaný let Přestupní let je u cest do vzdálených desti...
Způsob rezervace letenky rozhoduje
Oblíbená přírodní koupaliště v ČR Máme tady konec května a nevlídné po...
Lom Hostěradice, foto: Přebral
Přehled nejlepších destinací pro surfování Cestování na dovolenou k moř...
Přehled nejlepších destinací pro surfování
Sedm přírodních divů světa Příroda je mocná čarodějka, o čemž se můžou...
Vodopády Iguazu
Bavorsko: na skok k sousedům Patříte-li k vyznavačům jednodenního cesto...
Zámek Neuschwanstein v Bavorsku

Fotogalerie k tématu: Kam se vydat na nejlepší party

© 2008-2024 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist