Kam jezdí hollywoodské hvězdy na dovolenou

Po našlapané sezóně plné natáčení, koncertů a společenských akcí si i hollywoodské celebrity rády odskočí někam do soukromí, kde si užívají hřejivé sluneční paprsky a blahodárný klid. Mnoho z nich míří na evropské kontinent, na němž mají větší pokoj od všudypřítomných a dotěrných paparazzi. Pojďme si společně ukázat některá z překrásných míst, která si získala oblibu známých herců, zpěváků a dalších zástupců hollywoodského showbusinessu.

 

 

 

 

Jezero Como

Nádherná smaragdová hladina, vyhřátá voda, fascinující horské scenérie, všude kolem zeleň a klid – tak by se dalo charakterizovat prostředí italského jezera Como. Mezi hollywoodskými hvězdami jako první přišel na chuť zdejší úchvatné krajině a čerstvému vzduchu miláček srdcí žen George Clooney. Ten si vyhlédl 25 pokojovou vilu z 19. století v malebném městečku Laglio. Od té doby se světové celebrity předbíhají v tom, kdo si na břehu jezera Como najde půvabnější rezidenci. Postupně si tak toto místo zamilovali Jennifer Lopez, Madonna, Elton John a mnoha dalších známých tváří. Laglio skutečně představuje oázu klidu a pohody a člověk má při pohledu na pomalé tempo místního života chvilkami pocit, že se tu zastavil čas.

 

Jezero Como neboli také Lago di Como je nádhernou vodní plochou v severní Itálii. Nachází se v oblasti Lombardie, ve které zasahuje do provincií Lecco a Como. Rozhodně nejde o žádného jezerního prcka - má totiž rozlohu 146 km čtverečných, je dlouhé více než 50 km a široké takřka 5 km. Celkově je tak třetím největším jezerem v Itálii. Como dosahuje také značné hloubky, která v určitých místech přesahuje až 400 metrů. Díky tomu patří mezi nejhlubší jezera v Evropě.

 

Jezero Como má tvar obráceného písmena Y. Přestože zasahuje do jižních výběžků Alp (konkrétně se jedná o Bergamské Alpy), tak zde během léta najdete stejně vyhřátou vodu jako ve Středozemním moři. Kdyby vám sladká voda nenapověděla, mohli byste být dokonce na pochybách, zda se spíše nenacházíte v nějaké mořské zátoce. Kolem jezera je toho k vidění skutečně habaděj. Ne nadarmo sem každoročně jezdí tisíce turistů. Na jižním cípu jezera naleznete osmdesátitisícové město nesoucí stejný název. Již ve druhém století př.n.l. zde Římané založili svou pevnost. Je tu však také muzeum asi nejslavnějšího rodáka, fyzika a vynálezce Alessandra Volty. Nejvýznamnější památkou je zdejší dóm – nádherná katedrála, která byla budována od 14. až do 18. století. Ze sakrálních staveb však musíme vyzdvihnout také půvabný románské kostel San Fedele.

 

O několik desítek kilometrů dál se nachází lázeňské letovisko Bellagio, kam se na ozdravné pobyty sjíždí světová smetánka. Někteří cestovatelé tvrdí, že jde o vůbec nejkrásnější město Lombardie. Proto se tomuto městečku přezdívá „perla Lombardie“. Jsou tu nádherné renesanční a barokní vily, dlážděné promenády, skvostně udržované zahrady a parky - zkrátka vše, co je potřeba k poklidným procházkám a potěše ducha. Načerpat v tomto lázeňském prostředí sílu a energii jde úplně samo. Procházky při pobřeží pohádkového jezera jsou vskutku skvostné. Některé z nich však nabízejí pořádné stoupáky. Rozdíl v převýšení nejnižšího a nejvyššího místa v okolí jezera je totiž přes 2 500 metrů. Na severozápadě se nachází například městečko Gravedona, kam se dá udělat nádherný výlet na horských kolech.

 

Azurové pobřeží

Saint-Tropez, pláž

Saint-Tropez, pláž

Azurové pobřeží patří asi k nejoblíbenějším místům, kam každoročně míří na svou letní dovolenou hvězdy z celého světa. Jako ukázkový příklad můžeme jmenovat amerického herce Johnnyho Deppa. Ten vlastní nedaleko St. Tropez nádhernou vilu, která byla vybudována již ve středověku. Úchvatná stavba má jedinečnou atmosféru, ze které dýchá historie. Zároveň však nabízí naprostý klid a soukromí. Pokud si chce Depp se svou životní partnerkou Vanessou Paradis a svými dětmi vyrazit na výlet nebo zaplavat v mořských vlnách, tak není nic snazšího, než si zajet do nedalekého Saint Tropez a v přístavu nastoupit do své soukromé jachty a vyrazit směr širé moře. Samotné Saint Tropez představuje nádherné malebné městečko, ve kterém se vše točí kolem již zmiňovaného přístavu, kde kotví jachty mnoha hvězd a zbohatlíků. Pokud se člověk vydá pár kilometrů stranou od přístaviště, tak nalezne nádherné pláže, kde je ráj návštěvníků plážových barů a milovníků vodních sportů, jako jsou vodní lyžování, windsurfing a mnoho dalších.

 

Dalším místem úchvatného Azurového pobřeží, kam směřují kroky mnoha známých tváří, je také Monako. Malé knížectví na jihu Francie je proslaveno především svým pověstným kasínem, kde se každý večer hraje o miliony eur. Své štěstí zde pokoušela nejedna hollywoodská celebrita – některé zde byly schopny prohrát i hotové jmění. Pokud však někdo neholduje hazardu, tak si může zajít do Oceánografického muzea francouzského námořníka a dobrodruha Jacques-Yves Cousteaua, zaplavat si na místní pláži, projít ulicemi, kde se jezdí závody formulí 1, či udělat vycházku do některého z překrásných parků, v němž můžete obdivovat úchvatnou květenu. Další místa, která na Azurovém pobřeží jistě stojí za návštěvu jsou Cannes, kde se každoročně koná světoznámý filmový festival, Antibes, ve kterém naleznete také rezidence slavných hvězd a přepychový přístav. Nebo město Nice, jehož noční život si nenechá ujít žádný z turistů, který sem zavítá. Mezi milovníky Azurového pobřeží kromě Johnnyho Deppa a jeho manželky Vanessy Paradis patří také hudebníci Jay-Z a jeho partnerka Beyoncé, herečka Eva Longoria či piloti formule 1 Michael Schumacher a David Coulthard.

 

Sveti Stefan

Sveti Stefan, pohled z výšky

Sveti Stefan, pohled z výšky

Celebrity z celého světa si rády pro svou dovolenou vybírají místa, kde nebudou neustále na očích a v obležení desítek neomalených paparazzi. Proto se často vypraví na místa, na kterých by je jejich fanoušci příliš nečekali. Jedním takovým je i Budvanská riviéra v Černé Hoře. Místem, kde mají své luxusní rezidence však není centrum veškerého dění a zábavy - Budva, ale malý ostrůvek při pobřeží s názvem Sveti Stefan. Původně rybářská vesnička se během druhé poloviny 20. století proměnila v luxusní rezidenční čtvrť. Zdejší starodávné domy jsou perfektně rekonstruovány a předělány do absolutního luxusu. Není proto divu, že si tu léto užívají takové hvězdy, jako jsou například Michael Douglas a jeho manželka Catherine Zeta-Jones. U ostrůvku, který svým vzezřením připomíná středověkou pevnost, stojí neustále přistaveny luxusní jachty, které místní rezidenty rozvážejí po nejkrásnějších odlehlých plážích v okolí. Večer odtud míří celebrity do Budvy a jejích vyhlášených hudebních klubů.

 

 

Rio de Janeiro

Brazilská metropole Rio de Janeiro

Brazilská metropole Rio de Janeiro

Nejznámější brazilské město, kterému vévodí socha Krista Spasitele, je místem, kam pravidelně míří hollywoodské hvězdy nejen v době proslulého karnevalu. Čtyřkilometrová pláž Copacabana představuje jedinečnou možnost zábavy na sluncem rozpáleném mořském břehu. Tato světoznámá pláž neláká jen zahraniční turisty, ale je také místem oslav rozličných událostí, jako je například příchod nového roku. Pokud chcete návštěvu nejznámější pláže naší planety spojit s historií, ubytujte se ve zdejším Copacabana Hotel Palace, který tu stojí již od roku 1920. Napilno má však také přístav luxusních jachet, kam se sjíždějí užívat života boháčové z celého světa. Rio de Janeiro je také proslulé svým divokým nočním životem. V množství privátních hudebních klubů, které navštěvuje jen vyvolená smetánka v čele s předními herci a modelkami, hrají nejznámější světoví djové. Půvab tohoto nespoutaného města našli například Leonardo di Caprio, frontman skupiny U2 Bono Vox, rapper Snoop Dog, herci Pamela Anderson a Jude Law či nezničitelná popová královna Madonna.

 

Pokud si chcete vychutnat jedinečný panoramatický pohled na toto velkoměsto, tak se vydejte na vrcholek Cukrová Homole (Pao de Acúcar). Za návštěvu rozhodně stojí i fotbalové utkání na největším stadionu na světě, kterým je legendární Maracana. Své góly zde v dresu brazilské reprezentace kdysi střílel nejlepší hráč historie Pelé.

 

Klíčová slova: Itálie, Lombardie, Como, Černá Hora, Budva, Sveti Stefan, Brazílie, Rio de Janeiro, Francie, Azurové pobřeží, Cannes, Antibes, Monako, Saint Tropez, Nice

 

Publikováno: 04.07.2011
Aktualizováno: 09.09.2011
Autor: Ondřej Tůma

Diskuze: Kam jezdí hollywoodské hvězdy na dovolenou

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější články

Deset nejvyšších rozhleden v České republice Rozhledny se na území Česk...
Rozhledna a televizní vysílač Praděd v Jeseníkách
Albánie se stane turistickým hitem budoucnosti „Připadá mi to, jako v B...
Molo s lehátky ve městě Durrës
Kompenzace za zmeškaný let Přestupní let je u cest do vzdálených desti...
Způsob rezervace letenky rozhoduje
Oblíbená přírodní koupaliště v ČR Máme tady konec května a nevlídné po...
Lom Hostěradice, foto: Přebral
Přehled nejlepších destinací pro surfování Cestování na dovolenou k moř...
Přehled nejlepších destinací pro surfování
Sedm přírodních divů světa Příroda je mocná čarodějka, o čemž se můžou...
Vodopády Iguazu
Bavorsko: na skok k sousedům Patříte-li k vyznavačům jednodenního cesto...
Zámek Neuschwanstein v Bavorsku

Fotogalerie k tématu: Kam jezdí hollywoodské hvězdy na dovolenou

© 2008-2024 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist