Exotické ráje naší planety

Náročnému turistovi, kterému již zevšedněla oblast Středozemního moře a chtěl by prožít nezapomenutelnou dovolenou v nějaké exotičtější destinaci, nabízí naše planeta nepřeberné množství pohádkových míst, na nichž se může jeho sen lehce proměnit ve skutečnost. V následujícím článku se můžete seznámit s Maledivami, Srí Lankou, ostrovy Bali a Bora Bora, Seychelami a Dominikánskou republikou. Každý z této šestice exotických rájů naší planety je jedinečný a už netrpělivě očekává vaši návštěvu.

 

Maledivy

 

Luxusní resort a vodní bungalovy

Luxusní resort a vodní bungalovy

Pohádková země se rozkládá na více než tisícovce korálových ostrůvků ve vlnách Indického oceánu, jihozápadně od Indie. Obydleno je ani ne 200 ostrovů. Do 70. let 20. století byly Maledivy z turistického hlediska v podstatě neznámou zemí, roku 1972 zde však otevřeli první turistický rezort a Maledivy učinily první krůček na cestě, která je přivedla až ke statutu jedné z nejpopulárnějších exotických destinací, která splní požadavky náročné a movité klientely. Příjmy plynoucí z cestovního ruchu táhnou kupředu ostrovní ekonomiku. Turisté, kteří přistávají nejčastěji buď na letišti v hlavním městě Malé, nebo na ostrově Gan, oceňují celoročně příjemné tropické počasí s dostatkem slunečního svitu a teplotami kolem 30 °C. V období od dubna do října, zejména pak mezi červnem a srpnem, přichází déšť. Na Maledivách neočekávejte velké budovy hotelů, klasickým ubytováním v maledivských rezortech jsou bungalovy, stojící na pilotech v moři u pobřeží, které jsou s pevninou spojeny moly. Na Maledivách jsou díky průzračnému moři a podvodnímu životu úžasné podmínky k potápění. Bílé písčité pláže jsou prostorné a skýtají dostatek soukromí.

 

Srí Lanka

 

Pomník Rankoth Vehera

Pomník Rankoth Vehera

Další exotickou perlou v Indickém oceánu, kterou od výše zmíněných Malediv dělí relativně krátká vzdálenost zhruba 700 kilometrů, je ostrovní stát Srí Lanka. Výhodou Srí Lanky je, že kromě nádherného pobřeží s čistými písčitými plážemi a teplým mořem disponuje neméně interesantním vnitrozemím, které turistům jako na dlani předkládá všechny krásy úžasné fauny i flóry tropického světa. Ani to ale ještě není všechno, přírodní půvab je totiž na Srí Lance doplňován i půvabem kulturním. Hinduistické a buddhistické chrámy, nádherné sekulární stavby a bohatý kulturní odkaz vytvářejí společně se slony, levharty, pralesní květenou a korálovým pobřežím dokonalou harmonii Srí Lanky, kterou si zamiluje snad každý. Dost důvodů k tomu, aby si turista toužící po komplexní a zážitky nabité dovolené v exotické destinaci vybral právě Srí Lanku.

 

Indonésie - Bali

 

Pomník Pura Bratan na ostrově Bali

Pomník Pura Bratan na ostrově Bali

Indonéské Bali je nejzápadnějším ostrovem tvořícím souostroví Malých Sund. Nížinaté pobřeží přechází v hornaté vnitrozemí s bujnou květenou i zvířenou, jehož vrcholky v několika případech přesahují výšku 3 000 metrů nad mořem. Ostrov je obklopen korálovými útesy a pláže na jihu mají bílý písek, zatímco severní a západní pobřeží pokrývá písek černý. Bali je zajímavé rovněž z kulturního a spirituálního hlediska, neboť drtivá většina tamních obyvatel jsou hinduisté, což je v Indonésii, největší muslimské zemi světa, jev neobvyklý. Hinduistická kultura na Bali je naprosto unikátní a rozhodně stojí za to se s ní během pobytu alespoň trochu seznámit. Turisticky nejpopulárnější oblasti Bali jsou koncentrovány na jihu ostrova, zejména v okolí města Kuta a na poloostrově Bukit. Leží zde například rezorty Legian, Seminyak, Jimbaran a Nusa Dua. Rozvoj turizmu s sebou přinesl značné investice do stavebnictví, takže tu v posledních letech vyrostla a stále ještě vyrůstá řada luxusních hotelů. Ostrov je rovněž známý pro své lázně. V přímořských letoviscích se můžete věnovat potápění a surfování. Mimo pláže se nabízí možnost paraglidingu nebo poznávání ostrovní krajiny na kole či pěšky.

 

Francouzská Polynésie - Bora Bora

 

Pearl Beach Resort na Bora Bora

Pearl Beach Resort na Bora Bora

Bora Bora, to je absolutní cestovatelský ráj ve vlnách jižního Tichého oceánu. Administrativně tento sopečný ostrov patří do Francouzské Polynésie a od hlavního města Papeete, ležícího na ostrově Tahiti, jej dělí vzdálenost zhruba 250 kilometrů. Ostrov leží v laguně obklopené korálovým útesem a největším městem je Vaitape, kde žije více než polovina z asi 9 000 obyvatel ostrova. Obvyklým ubytováním na Bora Bora jsou bungalovy postavené na molech nad hladinou laguny, které nabízejí různou míru luxusu a uspokojí i ty nejnáročnější dovolenkáře. Celoročně zde panují teploty kolem 30 °C a nejvíce srážek spadne v období od listopadu do dubna. Nejoblíbenějšími aktivitami na Bora Bora jsou, nikterak překvapivě, šnorchlování a potápění. Cestovatelé holdující adrenalinovým kratochvílím si jistě nenechají ujít příležitost zúčastnit se krmení žraloků a rejnoků. Zprostředkování tohoto vzrušujícího zážitku nabízí na Bora Bora několik firem. Nejpopulárnější pláží na ostrově je pravděpodobně Matira Beach.

 

Seychely

 

Ostrov Coco Island

Ostrov Coco Island

Exotický stát sestávající ze 115 ostrovů, rozdrobených v Indickém oceánu, leží zhruba 1 500 kilometrů východně od břehů afrického kontinentu. Ostrovy tvořící Seychely jsou dvojího druhu. Takzvané Vnitřní ostrovy jsou tvořeny žulovým masivem, zbylé ostrovy, které se označují jako Vnější, jsou korálového původu. Rozdílný původ ostrovů přirozeně ovlivňuje charakter flóry i fauny, která se na nich vyskytuje. Seychelská příroda je svědomitě chráněna, neboť je domovem několika ohrožených druhů rostlin i živočichů, například vzácných palem a želv. Turisté s vysokými nároky oceňují na Seychelách klid, který nabízejí tamní opuštěné pláže. Oblibě se těší potápění. V květnu a říjnu, kdy nejvíce fouká vítr, si pak na své přijdou surfaři. Na Seychelách se turisté samozřejmě mohu věnovat i jiným, než vodním sportům. Mají zde tenisové i squashové kurty a golfové hřiště. Seychelské klima je celoročně příjemné a bez teplotních výkyvů. Jen málokdy se stane, že by teploty klesly pod 24 °C nebo naopak přesáhly 32 °C.

 

Dominikánská republika

 

Kdyby v přehlídce exotických rájů naší planety scházel nějaký zástupce Karibiku, asi by bylo něco špatně, a proto se podíváme do Dominikánské republiky, která je esencí všeho, co si lze v Karibiku přát. Tento stát zabírající dvě třetiny rozlohy ostrova Hispaniola má totiž obrovské štěstí, neboť disponuje rozmanitou přírodou, vystavující na odiv svou krásu v dramatické krajině, zvedající se od mořských břehů až do výše 3 000 metrů. Pobřeží lemují palmové háje a nádherné písčité pláže, vnitrozemí nabízí zároveň nejvyšší i nejnižší bod Karibiku, tropické pralesy i suchou savanu. Nejpopulárnější přímořská letoviska se nacházejí v okolí města Punta Cana v nejvýchodnějším výběžku země. Naprosto bezstarostnou dovolenou mohou turisté prožít v některém z luxusních hotelů, kterých je v oblasti přehršel. Kromě oddychu na lehátku se nabízí možnost šnorchlování, případně relaxace s golfovou holí na jednom z vyhlášených hřišť. Na jižním pobřeží ostrova patří k oblíbeným střediskům kupříkladu Boca Chica, jehož výhodou je blízkost hlavního města Santo Domingo. Na severním, tedy atlantickém, pobřeží se oblibě těší letovisko Puerto Plata, vyhlášené půvabnými plážemi a ideálními podmínkami pro surfování i další vodní sporty.

 

Klíčová slova: Maledivy, Srí Lanka, Indonésie, Bali, Francouzská Polynésie, Bora Bora, Seychely, Dominikánská republika 

 

Publikováno: 14.08.2011
Aktualizováno: 25.08.2011
Autor: Jan Brož

Diskuze: Exotické ráje naší planety

20.06.2015 21:17 Milada
91.217.53---

Francouzská Polynésie opravdu patří mezi exotické ráje naší planety. Není mnoho cestovních kanceláří, které nabízejí zájezdy do této hodně vzdálené exotické destinace. Jsou to zájezdy pro náročné klienty a náročné je také pro CK zajistit jim všechny služby a programy. Vše musí být na vysoké úrovni, když už zákazník vynaloží nemalé finanční prostředky na splnění svého snu. S cestovní kanceláří Avetour jsem tuto zemi navštívila letos na jaře a vše bylo opravdu na vysoké úrovni. Jak dokonale připravený program poznávacího zájezdu, tak i výborné znalosti a organizační schopnosti průvodce. Odnesla jsem si zážitky na celý život. Podívejte se na jejich stránky a určitě si vyberete.

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější články

Deset nejvyšších rozhleden v České republice Rozhledny se na území Česk...
Rozhledna a televizní vysílač Praděd v Jeseníkách
Albánie se stane turistickým hitem budoucnosti „Připadá mi to, jako v B...
Molo s lehátky ve městě Durrës
Kompenzace za zmeškaný let Přestupní let je u cest do vzdálených desti...
Způsob rezervace letenky rozhoduje
Oblíbená přírodní koupaliště v ČR Máme tady konec května a nevlídné po...
Lom Hostěradice, foto: Přebral
Přehled nejlepších destinací pro surfování Cestování na dovolenou k moř...
Přehled nejlepších destinací pro surfování
Sedm přírodních divů světa Příroda je mocná čarodějka, o čemž se můžou...
Vodopády Iguazu
Bavorsko: na skok k sousedům Patříte-li k vyznavačům jednodenního cesto...
Zámek Neuschwanstein v Bavorsku

Fotogalerie k tématu: Exotické ráje naší planety

© 2008-2024 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist