Akční dovolená ve středomoří 2018

Festivaly u moře mají jedinečnou atmosféru, foto: facebook.com

Festivaly u moře mají jedinečnou atmosféru, foto: facebook.com

Měsíc letních prázdnin je téměř pryč, ale i tak ještě zbývá dostatek času na to užít si do konce prázdnin spoustu zábavy především na hudebních festivalech, kterých se během léta koná nespočet jak u nás v České republice, tak po celé Evropě. V tomto článku se zaměříme na hudební festivaly, které se konají v populárních dovolenkových destinacích u Středozemního moře. Výhodou těchto lokalit je to, že si zde můžete užít jak atmosféru parádního festivalu s desítkami tisícovek návštěvníků, tak i to, že se můžete koupat v moři a chytat bronz ze slunečních paprsků na plážích. Nejvíce bude v tomto ohledu zastoupeno Chorvatsko, kde se těchto festivalů koná během léta nejvíce.

Black Sheep Festival – Chorvatsko – Pag

Black Sheep Festival, foto: facebook.com

Black Sheep Festival, foto: facebook.com

Od 30. července do 2. srpna se na chorvatském ostrově Pag na světoznámé párty pláži Zrče koná hudební festival Black Sheep Festival. Pláž Zrče se nachází ve městě Novalja na severu ostrova, které je označováno jako největší letní párty zóna v Evropě. Festival bude probíhat jak přímo na pláži pod otevřeným nebem tak ve čtyřech klubech v jejím okolí kterými jsou Aquarius Club, Kalypso Club, Noa Club a Papaya Club. Letos se jedná o třetí ročník tohoto nezapomenutelného festivalu.

Během čtyř dnů festivalu se můžete těšit například na tyto světoznámé DJ's: Carnage, DVBBS, Deorro, KSHMR, Nervo, Oliver Heldens, Tchami, Yellow Claw, Brooks, Lucas and Steve, Matisse and Sadko, MATNN, Mike Williams, Chocolate Puma, Garmiani, Justin Mylo, Marnik, Mesto, Mike Cervello, Quintino, Sam Feldt, Teamworx, Trobi a Will Sparks.

Vstupenka na všechny čtyři dny festivalu stojí 630 HRK, což je v přepočtu 2 205 korun a zakoupit se dá přímo na stránkách festivalu zde.

Defected Croatia – Chorvatsko – Tisno

Festival Defected, foto: facebook.com

Festival Defected, foto: facebook.com

Hudební festival pro milovníky house music Defected Craotia bude probíhat od 9. do 14. srpna ve městě Tisno. Město leží 29 kilometrů severozápadně od Šibeniku při komunikaci spojující jadranskou magistrálu s ostrovem Murter. Rozkládá se jak na pevnině, tak i na ostrově Murter, při zvedacím mostě přes Murterskou úžinu, která je v těchto místech široká 38 metrů. Střed staré části je umístěný na ostrově, jihovýchodně od zvedacího mostu. Za poslední řadou domů a kostelem Svatého Ondřeje je kamenná, lesem pokrytá pláž, a kilometr dlouhá promenáda. Festival bude probíhat na pláži, na lodi, v legendárním nočním klubu Barbella's a také v úžasném prostředí olivového háje.

Během pěti dnů festivalu se návštěvníkům představí celkem 60 renomovaných DJ's, mezi které patří například: Basement Jaxx, Roger Sanchez, Claptone, Dennis Ferrer, Dimitri from Paris, Masters at Work, Peggy Gou, Todd Terry, Honey Dijon, Sam Divine a mnoho dalších.

Vstupenka na všechny dny festivalu včetně vstupu do klubu Barbella's stojí v přepočtu 6 119 korun a koupit se dá na stránkách festivalu zde.

Summer Daze Malta 2018 – Malta

Festival Summer Daze Malta, foto: facebook.com

Festival Summer Daze Malta, foto: facebook.com

Unikátní hudební festival Suumer Daze Malta proběhne od 14. do 15. srpna na třech odlišných místech na ostrově Malta. První den festivalu se koná v národním parku Ta' Qali ve vnitrozemí a unikátní je v tom, že je pro návštěvníky zcela zdarma (stačí pouze registrace na webových stránkách festivalu zde). Zdarma si tak můžete užít velkolepou párty a show v podání Martina Garixe, Rity Ory, Dannyho Howarda a mnoha dalších. Po jedné hodině ráno bude akce pokračovat na dalším místě v Uno Village, což je největší open air klub na Maltě (zde už musíte mít zakoupenou vstupenku).

Třetím a posledním místem, kde bude zároveň festival ukončen bude velká pool party v klubu Café del Mar, který se nachází na severním pobřeží ostrova u Malta National Aquarium. O zábavu na této nezapomenutelné after party se postarají Roger Sanchez, Kristen Knight, Ziggy Pocci, J Joy a Alessia.

Vstupenka do klubu UNO stojí 421 korun a vstupenka na after party v Café del Mar vyjde na 562 korun. Všechny vstupenky je možné zakoupit zde na oficiálních stránkách festivalu.

Starlite Marbella 2018 – Španělsko – Marbella

Festival Starlite Marbella, foto: facebook.com

Festival Starlite Marbella, foto: facebook.com

Starlite Marbella je velkolepý festival, jehož sedmý ročník se koná na tradičním místě v městečku a populárním turistickém letovisku Marbella na Costa del Sol. Tento kulturní festival, který je zároveň největší charitativní akci ve Španělsku nabízí požitky ze světa hudby, umění, gastronomie, módy a probíhá již od 23. července až do 20. srpna.

Mezi hudební hvězdy, které během festivalu vystoupí patří například: Louis Fonsi, Gianlucca Vacchi, Romeo Santos, Steven Tyler, James Blunt, Hardwell, Serrat, Juanes, Sara Baras, Texas, Martin Solveig, Miguel Ríos, Pet Shop Boys, Sting a Shaggy, David Bisbal a Jamiroquai.

Vstupenky se vždy kupují na jednotlivé dny a jejich cena se mění v závislosti na interpretovi a nakupovat je můžete zde na oficiálních stránkách festivalu.

Arenal Sound 2018 – Španělsko – Borriana

Festival Arenal Sound, foto: facebook.com

Festival Arenal Sound, foto: facebook.com

Arenal Sound je open-air hudební festival, který proběhne od 31. července do 5. srpna v přímořském městě Borriana nedaleko Valencie. Na tomto šestidenním festivalu si přijdou na své milovníci hudebních stylů Rock, EDM, Electro, House, Pop, Deep House a Progressive House. Letos se koná již 9. ročník tohoto úspěšného a multižánrového festivalu.

Návštěvníci se mohou těšit například na tyto umělce: Bad Bunny, Dimitri Vegas & Like Mike, Crystal Fighters, Steve Aoki, James Blunt, Jess Glynne, Lost Frequencies, Martin Jensen, Jax Jones, Dorian, Taburete, Rozalén, Sidecars, Beret, Bad Gyal, Arkano, The Zombie Kids a mnoho dalších.

Vstupenky se kupují na každý den festivalu zvlášť a jejich jednotná cena na každý den je v přepočtu 1 300 korun. Koupit se dají zde na oficiálních stránkách festivalu.

Sea Dance 2018 – Černá Hora – Budva

Festival Sea Dance, foto: facebook.com

Festival Sea Dance, foto: facebook.com

Od 30. srpna do 1. září proběhne v černohorské Budvě již pátý ročník populárního hudebního festivalu Sea Dance. Budva je město na jihu země a jedná se o jednu z nejvýznamnějších turistických oblastí v Černé Hoře. Festival bude probíhat na nádherné 2,4 kilometru dlouhé pláži Buljarica, která je největším turistickým lákadlem celého regionu.

Návštěvníci festivalu se mohou těšit jak na světové, tak i místní umělce. Vystupovat zde bude například Dimitri Vegas & Like Mike, Paul Kalkbrenner, Nina Kraviz, Alice Merton, Antigone, Dax J, Francois X, Hladno Pivo, Markou Louis, Sajsi Mc, Van Gogh, Who See, Bodzie, Buba, Danny Cruz, DJ Jock, Forest People, Drop Department a mnoho dalších.

Cena vstupenek je v přepočtu 832 korun a koupit je můžete zde na oficiálních stránkách festivalu.

Reworks 2018 – ŘeckoSoluň

Festival Reworks, foto: facebook.com

Festival Reworks, foto: facebook.com

Sice až po letních prázdninách se koná hudební festival Reworks 2018, ale i tak si rozhodně najde spoustu příznivců, kteří na něj zavítají. Již čtvrtý ročník tohoto festivalu proběhne od 20. do 23. září v řecké Soluni. Přístavní město Soluň, někdy označováno též jako Thessaloniki, je hlavním městem řecké správní oblasti Střední Makedonie. Se započtením aglomerace je druhým největším městem Řecka. Každý zkušený cestovatel, jenž navštívil Soluň však musí uznat, že zde naleznete nenapodobitelnou atmosféru Řecka, která na vás bude dýchat především ze zdejších typických kavárniček, rušných trhů, na kterých seženete všechny řecké pochutiny, ale i z mentality místních obyvatel.

Návštěvníci tohoto třídenního festivalu se mohou těšit na řadu hudebních umělců z různých koutů světa. Mezi vystupující patří například Agoria, Alinka, Andreas Athineos, Arki, Blond:Ish, Daphni, Future of Matter, Grandbrothers, Kiasmos DJ, Kink, Laurent Garnier, Maceo Plex, Michael Mayer, Nina Kraviz, Pollux Rose, Recondite, Rival Consoles a mnoho dalších.

Vstupenka na všechny tři dny festivalu stojí v přepočtu 1 820 korun, vstupenka na dva dny vyjde na 1 300 korun. Vstupenky je možné zakoupit přímo zde na oficiálních stránkách festivalu.

Klíčová slova: Chorvatsko, Malta, Španělsko, Černá Hora, Řecko, Soluň

 

Publikováno: 23.07.2018
Aktualizováno: 23.07.2018
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Akční dovolená ve středomoří 2018

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější články

Nejznámější nudistické pláže světa Nudistické pláže byly vždy dráždivým...
Nejznámější nudistické pláže světa
Deset nejvyšších rozhleden v České republice Rozhledny se na území Česk...
Rozhledna a televizní vysílač Praděd v Jeseníkách
Oblíbená přírodní koupaliště v ČR Máme tady konec května a nevlídné po...
Lom Hostěradice, foto: Přebral
Největší zábavní parky v Evropě Milujete dobrodružství? Máte slabost pr...
Největší zábavní parky v Evropě
Nejznámější filmové festivaly Mezinárodní filmový festival v Karlových ...
Nejznámější filmové festivaly
Kam na letní dovolenou 2020? Letní dovolenou v zahraničí bude Čechům ří...
Dovolená u moře
Nejkrásnější místa Severní Ameriky Severní Amerika představuje bezespor...
Nejkrásnější místa Severní Ameriky
Nejkrásnější skanzeny v České republice Skanzen, nebo také muzeum v pří...
Archeoskanzen Modrá, foto: archeoskanzen.cz
Přehled nejlepších destinací pro surfování Cestování na dovolenou k moř...
Přehled nejlepších destinací pro surfování

Fotogalerie k tématu: Akční dovolená ve středomoří 2018

© 2008-2021 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist