Zimní dovolená na horách 2009 v Česku

Chystáte se v zimě na hory?

 

Létu již neodvratně odzvonilo a do našich zeměpisných šířek přichází zima. Začíná sezóna zimních dovolených a dá se očekávat, že mnoho Čechů se i letos rozhodne strávit svůj drahocenný volný čas na horách, ať už v České republice, nebo v zahraničí. Pokud patříte mezi vyznavače zimních sportů a nedovedete si svou dovolenou představit bez několika dnů strávených v horách, následující řádky jsou určeny přesně vám. Pokusíme se vám stručně načrtnout, jaké možnosti skýtá zimní dovolená 2009. Jestliže se rozhodnete volné chvíle zasvětit zimním radovánkám v tuzemských horách, nabízí se vám pobyt v mnoha střediscích našich největších hor, mezi které patří Beskydy, Jeseníky, Jizerské hory, Krkonoše, Krušné hory, Orlické hory a Šumava.


Zimní dovolená - Beskydy

 

Bílá – lyžařský areál Bílá je vzdálen 55 km jižně od Ostravy a nabízí 7 upravených a uměle zasněžovaných sjezdovek v celkové délce 4,5 km, z toho 2,5 km osvětlených. Na vrchol sjezdovky vás dopraví pohodlná čtyřsedačková lanovka a 3 vleky. Běžkaři jistě ocení desítky kilometrů upravených tratí. V areálu jsou provozovány lyžařské školy a ski servis s půjčovnou, kde lze obstarat kompletní lyžařskou i snowboardovou výstroj již od 150 Kč/den. Ve středisku Bílá se samozřejmě nachází i několik bufetů. Jednodenní jízdenka, platná v celém SKI regionu Beskydy, přijde dospělého lyžaře na 480 Kč. Ubytování s polopenzí v hotelu přímo u sjezdovky stojí zhruba na 650 Kč za noc.


Pustevny – středisko Pustevny leží 6 km od Frenštátu pod Radhoštěm. Z celkových 3,5 km sjezdovek je 2,1 km uměle zasněžováno. Areál disponuje dvousedačkovou lanovou dráhou a 10 vleky. Na náruživé běžkaře čeká téměř 30 km upravených běžeckých tratí. V horní stanici lanovky funguje půjčovna, ski servis a služba úschovy zavazadel. Zapůjčení kompletní sjezdařské výbavy stojí na den minimálně 200 Kč. K občerstvení lze využít některý z bufetů. Jednodenní permice přijde na 425 Kč. Ubytování v turistické ubytovně v blízkosti dolní stanice lanovky stojí 180 Kč za lůžko na noc, hotel ve Frenštátu pod Radhoštěm si za noc v jednolůžkovém pokoji naúčtuje 930 Kč, v ceně je snídaně.


Zimní dovolená - Jeseníky

 

Malá Morávka - Karlov – 10 km severním směrem od Rýmařova ležící lyžařské středisko nabízí ctitelům zimních radovánek 11 sjezdovek v délce přes 9 kilometrů, na jejichž vrchol vás dopraví 17 vleků. Sjezdovky jsou uměle zasněžovány a přizpůsobeny oblíbenému nočnímu lyžování. Běžkaři jistě ocení velké množství upravovaných běžeckých tras. V areálu Malá Morávka - Karlov můžete využít půjčovnu lyží, ski servis, lyžařskou školu a občerstvení. Cena jednodenní permanentky činí 390 Kč. Za noc ve zdejším hotelu zaplatíte v hlavní sezóně zhruba 600 Kč, v chatách a ubytovnách však lze sehnat nocleh i podstatně levněji.


Praděd – Ovčárna – nejvýše položené lyžařské středisko České republiky je známé svými výbornými sněhovými podmínkami. V areálu se 7 sjezdovkami v celkové délce kolem 4,5 km a 6 vleky na vás čeká noční lyžování, půjčovna, ski servis a občerstvení. Běžkaře láká mnoho kilometrů upravených hřebenových tras. Celodenní permice stojí 400 Kč. Ubytování v hotelu lze sehnat za cenu od 400 do 700 Kč za noc.


Ramzová – 7 sjezdovek v celkové délce přes 8 kilometrů, 2 lanovky a 3 vleky, to je lyžařské středisko Ramzová. Běžkaře nepochybně potěší upravené tratě. V areálu na vás dále čeká večerní lyžování, umělé zasněžování, lyžařská škola, půjčovna, ski servis a občerstvení. Jednodenní permice je k mání za 490 Kč. Cena za ubytování v pohodlném penzionu v dosahu sjezdovky se většinou pohybuje kolem 500 Kč za noc.


Zimní dovolená - Jizerské hory

 

Bedřichov – v lyžařském středisku Bedřichov na vás čeká 10 sjezdovek a 8 vleků. Zhruba polovina z celkem 6 kilometrů sjezdovek je uměle zasněžována. Náruživí běžkaři možná Bedřichov využijí jako ideální místo pro vstup na Jizerskou magistrálu. Své služby vám v areálu nabízí lyžařská škola, půjčovna a ski servis. Samozřejmostí je i nabídka občerstvení. Jednodenní permice je k mání za 390 Kč. Nabídka ubytování je bohatá, od hotelů přes penziony až po ubytovny. V penzionu zaplatíte za jednu noc zhruba 500 Kč.


Ještěd – ski areál Ještěd, ve kterém se v roce 2009 bude konat světový šampionát v klasickém lyžování, se nachází na kraji Liberce. Návštěvníky čeká 12,5 km sjezdových tratí, z nichž drtivá většina je v případě potřeby uměle zasněžována. Na vrcholy sjezdovek vás dopraví dvě čtyřsedačkové, jedna dvousedačková a jedna kabinová lanovka a 5 vleků. K dispozici vám bude půjčovna lyží, ski servis, lyžařská škola, snowpark, občerstvení a večerní lyžování. Cena jednodenní permanentky je 550 Kč, zajímavou nabídkou je i jednodenní permice+vstup do libereckého aquaparku Babylon v celkové ceně 600 Kč. Vzhledem k blízkosti Liberce skýtá nabídka ubytování opravdu rozmanité možnosti. Ubytování v chatě přímo v areálu lze sehnat již od 300 Kč/noc, dveře penzionů se vám otevřou zhruba za 500 Kč/noc.


Tanvaldský Špičák – ve významném středisku Jizerských hor čeká na vyznavače zimních sportů 9 sjezdovek v celkové délce 6 km. Na vrchol vás dopraví čtyřsedačková lanovka a 5 vleků. Běžkaři jistě uvítají možnost výletu po Jizerské magistrále. V areálu Tanvaldského Špičáku nabízí své služby půjčovna, ski servis a lyžařská škola. Návštěvníkům je rovněž k dispozici snowpark, večerní lyžování a občerstvení. Jednodenní permice je k mání za 510 Kč. Ubytování v penzionu v blízkosti sjezdovky vás bude stát 600 Kč.


Zimní dovolená - Krkonoše

 

Harrachov – v tradičním krkonošském středisku zimních sportů na vás čekají 4 uměle zasněžované sjezdovky v celkové délce bezmála 7 km, na jejichž vrchol vás dopraví 2 lanovky a vlek. Na běžkaře čeká mnoho kilometrů upravených tras po hřebenech Krkonoš. V areálu nabízí své služby několik lyžařských škol, půjčoven a servisů. Zájemci mají možnost využít nabídku večerního lyžování. Zajímavostí jsou i harrachovské skokanské můstky, na kterých se pořádalo nespočet mezinárodních závodů, zvláště pak mamutí K185, umožňující lety za dvou set metrovou hranici. Jednodenní permice stojí v Harrachově 590 Kč. Škála nabízeného ubytování je opravdu široká. K dispozici jsou hotely, penziony i ubytování v soukromí. Noc v penzionu vás přijde na 600 Kč, o vánočních svátcích vzroste zhruba na 800 Kč. Pokud se rozhodnete pro pobyt v apartmánu, zaplatíte kolem 1 500 Kč za noc a o vánočních svátcích vyžene silvestrovská přirážka cenu až ke 2 300 Kč.


Herlíkovice – středisko zimních sportů se nachází v blízkosti Vrchlabí a své návštěvníky láká 12 uměle zasněžovanými sjezdovkami v celkové délce přes 11 km. Dopravu lyžařů na vrchol zajišťují 2 čtyřsedačkové lanovky a 8 vleků. Pamatováno je i na běžkaře, kterým se v okolí nabízí mnoho upravených tratí. Ve středisku vás čeká půjčovna a servis, lyžařská škola, noční lyžování, snowpark a občerstvení. Jednodenní permice stojí 550 Kč. Ubytování v penzionu přímo v areálu přijde na 700 Kč na osobu za noc, přes silvestra pak na 950 Kč.


Pec pod Sněžkou – lyžařské středisko v blízkosti nejvyšší české hory disponuje 14 sjezdovkami v celkové délce bezmála 11 km, z nichž dvě třetiny jsou uměle zasněžovány. Dopravu na vrcholy sjezdovek zajišťuje čtyřsedačková lanovka a 9 vleků. Běžkaři si jistě nenechají ujít okolní upravené tratě a rozhodnou se možná pro výlet na nejvyšší českou horu. V areálu vás čeká půjčovna a servis, lyžařská škola, nejdelší noční lyžování v ČR, snowpark a občerstvení. Celodenní permice stojí 600 Kč. Ubytování v horské chatě se dá obstarat již od 300 Kč, za noc v penzionu zaplatíte cenu od 700 Kč.


Rokytnice nad Jizerou – největší areál západních Krkonoš láká návštěvníky na 14 sjezdovek v celkové délce 15 km. Přeprava lyžařů je zajišťována 2 lanovkami a 28 vleky. Náruživí běžkaři jistě zasvětí svůj pobyt v Rokytnici túrám po horských hřebenech. Celé lyžařské středisko tvoří dva areály, Horní Domky a Studenov, a několik menších vleků. Drtivá většina sjezdovek v Horních Domcích je uměle zasněžována. Ze Studenova je přes kopec dostupné další krkonošské středisko, a sice Harrachov. Pro přesun mezi rokytnickými areály lyžařům slouží bezplatný skibus. V Rokytnici mají vyznavači zimních radovánek k dispozici několik půjčoven, ski servisů, lyžařských škol, dále vás čeká noční lyžování, snowpark a občerstvení. Jednodenní permice v Horních Domcích stojí 590 Kč, na Studenově pak 380 Kč. Nabídka ubytování v Rokytnici nad Jizerou je pestrá, je jen na vás, jestli se rozhodnete pro penzion, hotel, apartmán či horskou chatu. Ubytování v penzionu pořídíte už za 400 Kč na osobu za noc, kolem silvestra se však cena zvedá na zhruba 650 Kč. Noc v apartmánu stojí zhruba 1 500 Kč, opět však platí, že v nejlukrativnějším období kolem silvestra jde cena nahoru.


Černá hora – Jánské Lázně - lyžařské středisko, ležící ve východních Krkonoších, poskytuje svým návštěvníkům sportovní vyžití na 13 sjezdovkách o celkové délce přesahující 11 km, z nichž podstatná většina je uměle zasněžována. Kromě 15 vleků disponuje areál i čtyřsedačkovou lanovkou a osmimístnou kabinovou lanovkou. Pro běžkaře je připraveno 50 km upravovaných tratí. V areálu na vás čeká půjčovna a servis, lyžařská škola, večerní lyžování, občerstvení a 3,5 km dlouhá sáňkařská cesta. Celodenní permice stojí 590 Kč. Ubytování v pohodlném penzionu v blízkosti sjezdovky vás bude stát zhruba 500 Kč na osobu za noc, v době vánočních prázdnin však cena vzroste až na 1 000 Kč.


Špindlerův Mlýn – pravděpodobně nejznámější české středisko zimních sportů nabízí 19 sjezdových tratí v celkové délce 25 km, z nichž 95 procent je technicky zasněžováno. Doprava lyžařů na vrcholy sjezdovek je uskutečňována 11 vleky a 5 lanovkami. Běžkaři mohou svou sportovní touhu uspokojit na několika upravených tratích. Celé středisko tvoří pět areálů, a sice Svatý Petr, Medvědín, Horní Mísečky, Hromovka a Labská. V areálu své služby nabízí několik půjčoven, servisů, lyžařských škol a občerstvení. Rovněž se můžete těšit na večerní lyžování a vaší pozornosti jistě neunikne ani snowpark ve Svatém Petru. Pokud se po celodenním sportování rozhodnete večer zasvětit zábavě a relaxaci, možná se vypravíte na diskotéku nebo do bazénu. Celodenní permice vás ve Špindlu přijde na 700 Kč. Nabídka ubytování je bohatá a je jen na vás, jestli si zvolíte apartmán, penzion, nebo hotel. Ubytování v penzionu v blízkosti Svatého Petra lze pořídit již za cenu od 500 Kč na osobu za noc, cena za apartmán většinou začíná na částce převyšující 1 000 Kč. V době silvestra však ceny podstatně vzrostou.


Zimní dovolená - Krušné hory

 

Boží Dar - Neklid – lyžařské středisko, ležící na českoněmeckém pomezí, v nejvýše položeném městečku ve střední Evropě, nabízí svým návštěvníkům 9 sjezdovek o celkové délce přesahující 7 km. Na vrcholy zasněžených kopců vás dopraví sedačková lanovka a 9 vleků. Běžkaři se mohou těšit na 100 km upravených tratí, na kterých se v tréninkovém tempu prohání i olympijský medailista Lukáš Bauer. Ve středisku vás čeká půjčovna, ski servis, lyžařská škola, občerstvení, večerní lyžování a snowpark. Provozovatelé areálu mají do budoucna velké plány, ve spolupráci s blízkým městečkem Oberwiesenthalem by chtěli vytvořit největší skiareál ve střední Evropě. Celodenní permice je k mání za 380 Kč. Sehnat ubytování v penzionu za 400 Kč na osobu za noc není problém, ovšem v období okolo silvestra jdou ceny nahoru. 


Klínovec – v největším krušnohorském areálu čeká na lyžaře 10 sjezdovek o celkové délce přes 10 km, z nichž více než 8 km je uměle zasněžováno. Na vrcholy sjezdových tratí návštěvníky dopraví 2 sedačkové lanovky a 10 vleků. Běžkařům je v okolí k dispozici 35 km upravených tratí. V areálu vás čeká půjčovna, servis, lyžařská škola, občerstvení, snowpark. Celodenní permice stojí 530 Kč. Ubytování v penzionu pořídíte za cenu od 400 Kč na osobu za noc.


Zimní dovolená - Orlické hory

 

Deštné – 6 sjezdovek o celkové délce 6,5 km, na jejichž vrchol vás dopraví 7 vleků, to je areál Deštné. Běžkaři mohou očekávat 44 km tratí. Ve středisku můžete počítat s půjčovnou, ski servisem, lyžařskou školou, občerstvením, večerním lyžováním a snowparkem. Celodenní permice vás bude stát 420 Kč. Ubytování v penzionu seženete bez problémů za 450 Kč na osobu za noc.


Zimní dovolená - Šumava

 

Lipno – Kramolín – lyžařské středisko, ležící v blízkosti Lipenské nádrže, prochází v současnosti mohutným rozvojem. Lyžaři se mohou těšit na 9 sjezdovek o celkové délce 7,5 km, z nichž část je uměle zasněžována. O přepravu se starají 3 čtyřsedačkové lanovky a 5 vleků. Běžkaře jistě uspokojí 24 km upravených tratí. V areálu na vás čeká půjčovna, ski servis, lyžařská škola, občerstvení, večerní lyžování a snowpark. Po náročném sportovním dnu můžete zregenerovat v akvaparku jménem Aquaworld. Jednodenní permice vás bude stát 490 Kč. Ubytování pořídíte v průměru za 500 Kč na osobu za noc.


Špičák – v lyžarském areálu Špičák, ležícím v blízkosti Železné Rudy, na vás čeká 5 většinou uměle zasněžovaných sjezdovek v celkové délce 8,4 km, na jejichž vrchol vás dopraví čtyřsedačková lanovka a 6 vleků. Běžkaři mohou očekávat zhruba 35 km tratí. Ve středisku můžete využít služeb půjčovny, servisu, lyžařské školy a občerstvení. Rovněž se můžete těšit na večerní lyžování a snowpark. Jednodenní permice vás přijde na 490 Kč. Ubytování v horských chatách přímo u vleku se dá pořídit za velmi příjemných 200 Kč na osobu za noc.


Zadov – Churáňov - v tomto lyžařském areálu vaše sportovní choutky uspokojí 8 sjezdovek o celkové délce 4,5 km, doprava je zajišťována 6 vleky. Běžkaře čekají upravené tratě, na kterých si mnoho odběhala i olympijská vítězka Kateřina Neumannová. V areálu můžete využít služeb půjčovny, ski servisu, lyžařské školy a občerstvení. Nechybí ani večerní lyžování. Celodenní permice stojí 470 Kč. Ubytování v hotelu v blízkosti sjezdovky vás bude stát 600 Kč na osobu za noc.

 

Klíčová slova: Krkonoše, Jizerské hory, Beskydy, Jeseníky, Krušné hory, Šumava, Orlické hory, Špindlerův Mlýn, Rokytnice nad Jizerou, Pec pod Sněžkou, Harrachov

 

Publikováno: 30.10.2009
Aktualizováno: 29.08.2011
Autor: Jan Brož

Diskuze: Zimní dovolená na horách 2009 v Česku

13.12.2014 20:27 Podolský
91.217.53---

Vloni jsme byli na dovolené v Orlických horách. Byli jsme ubytováni v penzionu Rampušák v Rokytnici v Orlických horách. Koupili jsme si zimní balíček. Jelikož nejsme zase tak dobří lyžaři, využívali jsme lyžařské centrum přímo ve městě. S ubytováním jsme byli naprosto spokojeni, s jídlem také. Všem doporučujeme, služby na vysoké úrovni, cena oproti Krkonoším poloviční.

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější články z rubriky

Deset nejvyšších rozhleden v České republice Rozhledny se na území Česk...
Rozhledna a televizní vysílač Praděd v Jeseníkách
Nejznámější filmové festivaly Mezinárodní filmový festival v Karlových ...
Nejznámější filmové festivaly
Místa, která téměř zničil nápor turistů Současná doba nabízí téměř nap...
Phi Phi, loď v zálivu Maya Bay
Největší zábavní parky v Evropě Milujete dobrodružství? Máte slabost pr...
Největší zábavní parky v Evropě

Vybrané Fotogalerie

© 2008-2019 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt, Reklama  Nahlásit Chybu
 
TOPlist