Přehled letních festivalů 2019

Letošní festivalová sezóna se nezadržitelně blíží

Letošní festivalová sezóna se nezadržitelně blíží

Máme tady polovinu dubna a sezóna letních festivalů letošního roku 2019 pomalu začíná klepat na dveře. Stejně jako roky předešlé, tak i letošní rok se bude na území České republiky konat hned několik desítek populárních festivalů ve všech koutech naší země i našich východních sousedů. V následujících odstavcích pro Vás vybíráme ty nejzajímavější festivaly, které jsou nejen hudební či taneční, ale také filmové a kulturní. Připravte si diáře a pečlivě si do nich poznamenejte akce, které chcete během letošního léta a podzimu navštívit. Festivalová sezóna začíná už začátkem května! Festivaly jsou řazené chronologicky podle data jejich konání od těch, které jsou nejblíže.

Majáles 2019 Praha, Brno, Hradec Králové

Studentský festival Majáles, foto: facebook.com

Studentský festival Majáles, foto: facebook.com

Prvním tradičním hudebním festivalem po zimní pauze, který zahajuje festivalovou sezónu je Majáles 2019. Tento festival se bude postupně konat na třech místech, kterými jsou Praha, Brno a Hradec Králové. Prvním z nich bude ten pražský, který proběhne ve dne 27. dubna na obvyklém místě v Letňanech. V případě pražského Majálesu se jedná již o jeho 15. ročník.

Majáles Praze startuje v sobotu 27. dubna ve 12 hodin. Vstupenky na akci jsou již v prodeji a jejich cena je 499 korun za klasickou vstupenku a 999 za VIP vstupenku. Mezi potvrzené kapely, které na festivalu vystoupí jsou: Kryštof, Rybičky 48, Ben Cristovao, Horkýže Slíže, Jelen, Marek Ztracený, Kali & Peter Pann, Separ, Mydy Rabycad, Dymtry, Pavel Callta, Mirai, Gaia Mesiah, Ego, Paulie Garand, Pipes & Pints, The Atavists a UDG.

Majáles v Brně se koná v sobotu 4. května od 10:30 na brněnském náměstí Svobody. Návštěvníci se můžou těšit na největší majálesový průvod, které se zúčastní také následující kapely: Mydy Rabycad za VUT, Marek Ztracený za střední školy, Mirai za MUNI, Jelen za Mendelu a Rybičky 48 za VFU. Harmonogram akce startuje v 9:30 kácením májky, v 11:15 bude start průvodu, který ve 12:00 dojde k branám BBV. Co se týče kapel, tak i zde se představí všechny kapely, které vystoupí Majálesu v Praze. Také ceny vstupenek jsou naprosto shodné s pražským Majálesem.

Trojice majálesových festivalů bude zakončena v pátek 10. května v pořadí již 13. ročníkem v Hradci Králové. Loni zde Majáles ''hostoval'' v areálu Piletického potoka, ale letos se opět vrátí na své tradiční místo konání – do Šimkových sadů, kde odstartuje ve 12 hodin. Line up kapel je stejný jako na akcích v Praze a Brně. Speciálním momentem ale bude návrat zpěváka Michala Hrůzy na festivalová pódia, což bude jeho první festivalové vystoupení od loňského roku a stejně jako ostatní headlineři si také on připravil speciální set. Moderování akce bude mít na starost osvědčený trojlístek Jakub Kohák, Jiří Mádl a Jakub Šafránek. O hradecký Majáles je obrovský zájem a veškeré vstupenky jsou již bohužel vyprodané.

ANIFILM 2019 v Třeboni

Festival ANIFILM se koná v Třeboni

Festival ANIFILM se koná v Třeboni

V období od 7. do 12. května se v jihočeské Třeboni bude konat mezinárodní festival animovaných filmů. Celkově se do jednotlivých soutěžních kategorií přihlásilo přes 1 400 animovaných filmů z celého světa a výběrovým sítem do soutěží postoupilo celkem 127 snímků. Diváci i festivaloví porotci uvidí v třeboňské mezinárodní soutěži ANIFILMU 10 celovečerních filmů, 38 krátkých filmů, 37 filmů vytvořených studenty, 29 videoklipů a 15 abstraktních a nenarativních snímků. Součástí festivalového programu bude i soutěž Český obzor, v níž se v pěti kategoriích utká 70 filmů z ateliérů českých animátorů.

Mezinárodní festival ohňostrojů Ignis Brunensis 2019 v Brně

Festival Ignis Brunensis, foto: ignisbrunensis.cz

Festival Ignis Brunensis, foto: ignisbrunensis.cz

Od středy 22. května až do neděle 16. června bude v Brně probíhat již 22. ročník mezinárodního, soutěžního festivalu ohňostrojů Ignis Brunensis. Nad hladinou brněnské přehrady se letos odehrají čtyři ohňostrojové show a dva ohňostroje se odehrají v centru města nad hradem Špilberk.

V hlavní soutěži zahraničních a českých ohňostrůjců na hladině Brněnské přehrady uvidí diváci vždy od půl jedenácté večer čtyři velkolepé ohňostrojné show. Ohňostroje na přehradě budou odpalovány v tradičním systému sobota - 1. června, středa - 5. června, sobota - 8. června, středa - 12. června. Dva ohňostroje se odehrají v centru Brna na obloze nad hradem Špilberk - zahajovací prelude v pátek 24. května věnované 150. výročí brněnské MHD a závěrečný ohňostrojný epilog v sobotu 15. června k výročí brněnských univerzit. Festivalu se zúčastní jako vítězové světových a evropských ohňostrojných soutěží výjimečná sestava zemí - z Evropy vůbec poprvé Norsko, dále Portugalsko a domácí Česko, a z Asie Filipíny. Pro letošní ročník je také zajímavý výběr povinné dvouminutové hudby do zakomponování celkového designu a hudebního doprovodu soutěžních ohňostrojů. Pro tento účel byla vybrána legendární skladba The Charlstone. Veškeré výhledové plochy na ohňostroje budou tradičně pro návštěvníky zdarma, ale na brněnské přehradě bude opět k dispozici placená zóna s tribunou a místy k sezení.

Jam Rock 2019 – Žamberk

Festival Jam Rock, jamrock.cz

Festival Jam Rock, jamrock.cz

Milovníci rockové hudby se dočkají prvního festivalu svého oblíbeného žánru začátkem června. Od čtvrtka 6. do 8 června se ve městě Žamberk na výhodu Čech v podhůří Orlických hor koná již 12. ročník hudebního festivalu Jam Rock. Areál bude otevřen ve čtvrtek od 16 hodin a první kapela vystoupí v 16:50. Na letošním ročníku bude celkem pět pódií, na kterých během dvou dnů vystoupí celkem padesátka kapel. Čtvrtina vstupenek je stále v prodeji, cena lístku je 799 korun.

Na festivalu vystoupí následující kapely: Debustrol, Alkehol, Amelia, Bohemian Metal Rhapsody, Chinaski, Děda Mládek Ilegal Band, Dilana, Doga, Dukla Vozovna, Dymytry, E!E, Groove Army-Royal Squad, Jelen, Kamil Střihavka & Leaders, Komunál, Lipo, Locomotive, Medvěd 009, Mig 21, Paulie Garand, Poetika, Pokáč, Punk Floid, Root, Rybičky 48, Škwor, Skyline, SPS, Support Lesbiens, The Fialky, Thortary, Vendetta FM/SPA/, Vojtaano, Waldagand a Wohnout.

Metronome Festival Prague – Praha

Festival Metronome

Festival Metronome

Metronome Festival Prague, který se koná od 21. do 22 června v areálu Výstaviště v Holešovicích. Tento festival je jeden z mála originálních městských festivalů. Charakterizuje ho naprostá unikátnost a jedinečná koncepce oslovující široké spektrum fanoušků, kteří mohou být jeho součástí. Každý rok návštěvníkům přináší skvělá hudební jména, zajímavé hvězdy nebo originální hudební projekty, ojedinělé výroční koncerty, comebacky kapel či netradiční spojení. Čtvrtý ročník Metronome Festivalu Prague nabídne, stejně jako každý rok, i mimo hudební přesahy. Letošním hlavním nehudebním tématem doprovodného programu festivalu bude vzdělávání a jeho budoucnost.

Na doprovodný program narazíte přímo u hlavního vstupu festivalového areálu, tento prostor plný zeleně zároveň poslouží jako místo k odpočinku. Vznikne zde pomyslné náměstí Metronome Square, na němž se návštěvníci setkají právě nad tématem vzdělávání v pojetí, které vtáhne doslova každého. Vstupenky jsou stále k dispozici, ze cenu 2 190 Kč (oba dny) na stání a za 2 690 Kč (oba dny) k sezení.

Na festivalu vystoupí následující umělci: Jamie Gallagher, Kraftwerk, Morcheeba, Primal Scream, Pražský Výběr, Kamp!, Khoiba, The Ills, Anna Calvi, Lauran Hibberd, Ohm Square, WWW, Floex & Tom Hodge, Manon Meurt, Katarzia, Jungle a Blackwave.

Fingers Up 2019 – Mohelnice

Festival Fingers Up, foto: facebook.com

Festival Fingers Up, foto: facebook.com

Ve dnech 28. a 29. června se v Morava Campu v Mohelnici, kousek od Moravské Třebové koná hudební festival Fingers Up. Tento festival je prvním hudebním festivalem, kde hudba není na prvním místě. Během dvou dní zažijete letní párty u bazénu, jídlo jako z jiného světa a fantastickou atmosféru se super lidmi, co jedou na stejné vlně jako vy. Celý rok pořadatelé festivalu pečlivě vybírali zajímavé muzikanty z Česka i zahraničí pro ty, co rádi objevují. A pokud jste přesto spíš na rádiovky, myslelo se na vás také. Návštěvníci se mohou těšit na letní párty u bazénu, na ty nejlepší foodtrucky a šéfkuchaře připravující čerstvé gastro z lokálních surovin a pro ubytování budou k dispozici festivalové chatky. Vstupneky na celý víkend se prodávají za 850 korun na osobu.

Na festivalu vystoupí následující umělci: Mandarge, Tata Bojs, Lenny, David Stypka & Bandjeez, Ventolin, Khoiba, Bert & Friends, Lety mimo a Holden.

Topfest – Nové Mesto nad Váhom

Festival Top fest na Slovensku

Festival Top fest na Slovensku

U našich východních sousedů se ve dnech 28. a 29. června bude konat již 16. ročník hudebního festivalu Topfest, který se koná v areálu rekreačního střediska Zelená voda v Novém Mestě nad Váhom. Vstupenky na oba festivalové dny jsou v prodeji za 45 Eur (1 170 Kč) na webových stránkách festivalu a na místě se budou prodávat za 50 Eur (1 300 Kč). V prodeji je také omezený počet VIP vstupenek za 150 Eur (3 900 Kč), které zahrnují klimatizovaný a vyhřívaný stan, občerstvení v podobě teplého i studeného bufetu a tribuna s výhledem na hlavní stage.

Na festivalu vystoupí následující umělci: Slash & Myles Kennedy, Deez Nuts, The Bloody Beetroots, Hand Like Houses, The Great Malakrey, Circus Brothers, Horkýže Slíže, Walda Gang, Zemětřesení, From our Hands, Ramchat, Doctor P.P., Desmod, Lukáš Adamec, Šarišanci a Funny Faces.

Hrady CZ 2019

Festival HradyCZ, foto: facebook.com

Festival HradyCZ, foto: facebook.com

Hrady CZ je letní kulturní festival, který má dvě části České hrady.CZ a Moravské hrady.CZ. 15. ročník tohoto projektu se uskuteční během léta 2019 na významných českých a moravských historických památkách postupně v osmi různých krajích České republiky. Festival je také zaměřen na rozvoj turistického ruchu a zviditelnění krásných historických památek v regionech. Nabídne netradiční atmosféru, která se bude lišit od ostatních letních festivalů nejen ojedinělým prostředím ale i bohatým sortimentem doplňkových služeb a občerstvení. V ceně sobotní vstupenky jsou zahrnuté i prohlídky stálých expozic hradů. Permanentka se v předprodeji prodává za 860 korun, vstupenka na pátek za 440 korun a vstupenka na sobotu za 520 korun. Na místě bude stát permanentka 1 100 korun, vstupenka na pátek 590 korun a na sobotu 650 korun. Festival se bude konat na následující osmičce hradů: Bezděz (30.-31.8.), Bouzov (23.-24.8.), Hradec nad Moravicí (16.-17.8.), Kunětická hora (19.-20.7.), Rožmberk nad Vltavou (2.-3.8.), Švihov (26.27.7.), Točník (12.-13.7.) a Veveří (9.-10.8.).

Na festivalech vystoupí následující umělci: Anna K., Arakain a Lucie Bílá, Dymtry, Harlej, Jelen, Kamil Střihavka & The Leaders!, Kryštof, MARPO & Trouble Gang, Micahl Hrůza, Mirai, Mydy Rabycad, No Name, Rybičky 48, Sto Zvířat, The Agony, Trautenberk, Visací zámek a Wohnout.

Pekelný ostrov – Holýšov

Festival Pekelný ostrov

Festival Pekelný ostrov

Ve dnech 5. a 6. července proběhne populární hudební festival Pekelný ostrov, který se koná na přírodním ostrově U mlýna v blízkosti města Holýšov. Ostrovy v České republice by se daly spočítat na jedné ruce. Existuje však jeden v Holýšově, který je něčím výjimečný. Každoročně se na tomto ostrově odehrává nezapomenutelný rockový open-air festival Pekelný ostrov. Letos to bude již sedm let, co tento festival spatřil světlo světa na zelené louce lemované řekou Radbuzou. Festival je rok od roku oblíbenější, návštěvníci se k nám sjíždí ze všech koutů ČR a v posledních letech i z německého pohraničí. Jako jeden z mála festivalů se zaměřuje i na starší publikum. Již tradičně startuje festival čtvrteční warm-up párty u vstupu do areálu, v pátek a sobotu se na dvou pódiích Pekelného ostrova střídají přední české a slovenské rockové kapely doplněné vždy o zahraniční hosty. Vstupenky na oba dny stojí na webu 750 korun a na místě se bude prodávat zbytek neprodaných vstupenek z předprodeje za 950 korun.

Na festivalu vystoupí následující umělci: Harlej, Škwor, Jaroslav Uhlíř, Pipes and Pints, Dymytry, Doga, Traktor, Trautenberk, Vypsaná fixa, Alkehol, Komunál a Vilém Čok & Bypass.

Beats for Love - Ostrava

Festival Beats for Love

Festival Beats for Love

Legendární festival Beats for Love letos proběhne od 3. do 6. července. Beats for Love je festival taneční hudby pořádaný v jádru industriální národní kulturní památky Dolní Vítkovice v Ostravě. Prostředí Dolních Vítkovic plné železných kulis se na tři dny zaplní spoustou hudby a programu a vzniká tak jedinečná atmosféra plná zábavy i zážitků. Více než 400 umělců z celého světa vystoupí na celkem 13 tématických pódiích. Pokud ještě někdo z nějakého důvodu stále váhá s nákupem vstupenek na letošní ročník Beats for Love, tak by měl zpozornět! Je tady několik dalších jmen, která jej možná definitivně přesvědčí o tom, že letošní ročníku tohoto multižánrového svátku taneční hudby bude ještě více nabitější než ten loňský. Do Ostravy totiž, mimo dalších, v létě zavítá holandská mega hvězda Don Diablo a maskovaný house mág Claptone z Německa. Standartní vstupenka na všechny dny stojí 1 149 korun a VIP vstupenka přijde na 2 600 korun!

Na festivalu vystoupí následující umělci: Don Diablo, Robin Schulz, Jauz, Claptone, Chocolate Puma, Orjan Nilsen, Dimension, Delta Heavy, Egbert Live, AniMe, Heatbeat, Illyus & Barrientos, Loadstar, 3RDKND (Katharsys, Donny, Forbidden Society), Pythius, Merk & Kremont, Lewis Fautzi, Malice, Deas, Suburbass, DJ Hybrid, Selecta J-Man, Spirit Architect, The Sweet Life Society, FA73.

Mighty Sounds 2019 – Tábor

Festival Mighty Sounds

Festival Mighty Sounds

Unikátní hudební festival Mighty Sounds se letos koná od 12. do 14. července na tradičním místě v Táboře. Festival se soustředí především na punk a punkrock, rock’n’roll, hardcore, reggae, ska, rockabilly, indie rock a hudební styly a scény, které se od nich odvíjejí anebo s nimi úzce souvisejí. Specialitou festivalu je fakt, že každoročně představuje hlavně zahraniční jména, která tvoří přes 80% line-upu a jsou doplněna tím nejlepším z především žánrové scény v ČR – zkrátka nic, co by připomínalo tzv. českou festivalovou klasiku. Od roku 2017 je součástí programu akustická Black Coffee Stage. Tradičně má na festivalu místo divadlo v divadelním stanu a rok od roku se velmi zajímavě vyvíjí nabídka dalšího doprovodného programu, jako je například turnaj ve fotbale, nohejbal, U-rampa, graffiti a další. Festival se také chová ohleduplně k životnímu prostředí a používáním recyklovatelného nádobí z palmových listů a vratných plastových kelímků umenšuje svoji ekologickou stopu.

Na festivalu vystoupí následující umělci: Dubioza Kolektiv, Turbonegro, While She Sleeps, Cockeny Rejects, Deez Nuts, Donots, Jaya the Cat, Persiana Jones, Mute, N.O.H.A., Clowns, Grade 2, Gutalax, Sto zvířat, Houba, Plexis, Skywalker, Turbobier, WWW, Glad for Today, Prague Conspiracy, Punk Floid, Švihadlo, SPS a mnoho dalších. Celofestivalová vstupenka stojí 1 700 korun a backstage ticket vyjde na 3 300 korun.

Colours of Ostrava – Ostrava

Festival Colours of Ostrava

Festival Colours of Ostrava

Populární hudební festival Colours of Ostrava se letos koná od 17. do 20. července v tradiční ostravské lokalitě Dolní Vítkovice. Colours of Ostrava je multižánrový mezinárodní hudební festival každoročně pořádaný od roku 2002 v Ostravě. Od roku 2012 se koná v úchvatném prostředí Dolních Vítkovic - bývalém areálu hutí, dolů a železáren. Zatím poslední, 17. ročník, nabídl přes 450 programových bodů na 21 otevřených i krytých scénách - koncerty, diskuse, divadla, filmy, workshopy i výtvarné aktivity. Festival se koná v areálu Dolních Vítkovic v Ostravě, v oblasti památkově chráněných bývalých hutí, dolů a železáren, která nabízí industriální krásu, nevšední zážitky, venkovní plochy s trávou a stromy vhodné pro letní pohodu i mnoho krytých scén nejrůznějších velikostí. Vstupenka na všechny čtyři dny stojí 2 790 korun, VIP vstupenka vyjde na 5 990 korun. Vstupenky na jednotlivé dny se prodávají za 1 990 korun.

Na festivalu vystoupí například následující umělci: The Cure, Rag'n'Bone Man, ZAZ, Rosalía, Mogwai, Tom Walker, Shakla Ponk, Xavier Rudd, Nicola Cruz, BCUC, Kryštof, Buty, Khoiba, Mirai, Lanugo, Degradace, Mucha, Ventolin, The Fialky a mnoho dalších.

SázavaFest – Světlá nad Sázavou

Festival SázavaFest

Festival SázavaFest

Velice oblíbený festival SázavaFest se letos koná od 25. do 27. července na tradičním místě ve Světlé nad Sázavou. Z původní jednodenní akce v roce 2001 s jedním podiem a kapacitou areálu 1.800 lidí se postupně přirozeným vývojem stal Sázavafest renomovaným evropským multikulturním festivalem, který nabízí třídenní program několika scénách. Návštěvnost festivalu dosáhla čísla 20.000 lidí a zájem o festival každým rokem stoupá, což je pro pořadatele nejen výzvou, ale také velkým závazkem. Dramaturgie festivalu má jasný cíl, budovat multikulturní festival s dominantním postavením hudby, která se nebojí pestrosti a naopak sází na multižánrovost. Sázavafest pravidelně nabízí to nejlepší z domácí scény, představuje vybrané zajímavé zahraniční interprety, ale davá prostor i zajímavým mladým kapelám a projektům. Permanentka na celý festival se prodává za 1 590 korun.

Kompletní line up festivalu nebyl v době vydání článku k dispozici, ale mezi potvrzené účinkující patří: Kryštof, Divokej Bill, Rybičky 48, Wohnout. Doga, IMT Smile, Marek Ztracený a Olga Lounová.

Let it Roll – Milovice

Festival Let It Roll, foto: facebook.com

Festival Let It Roll, foto: facebook.com

Všichni milovníci drum & bass se již určitě nemohou dočkat svého milovaného festivalu, kterým je bezesporu Let it Roll, který se letos koná od 1. do 3. srpna na letišti v Milovicích nedaleko Mladé Boleslavi. Let It Roll svůj status největšího drum & bassového festivalu na světě rok od roku posiluje. Loňský ročník dokonce překročil hranici 20 000 návštěvníků a fanoušků dnb. Letos se odehraje 12. ročník open air festivalu a fanoušci drum & bassu se mohou těšit na více jak 9 pódií, bus parties a více než 330 drum & bass umělců, a to vše během 3 dnů a nocí plných nabité párty. Ani na letošním ročníku nebude chybět přehlídka těch nejpůsobivějších dekorací, světelných show a ohňostrojů. Let It Roll není jen o umělcích a velkých stagích, ale především o lidech, kteří se k nám každým rokem přidávali a stali se součástí festivalu. Lidé z celého světa si přijíždějí do České republiky užít hudbu, kterou milují a přitom dát volnost své energii, kterou během celého roku nasbírají. Vstupenka na všechny tři dny festivalu stojí 2 200 korun a Gold Zone vstupenka (neomezená konzumace alkoholických i nealkoholických nápojů, exkluzivní výhled na Main Stage z pohodlí Platinum Terrace) vyjde na 5 390 korun.

Na festivalu vystoupí například následující umělci: Abis, Benny L, Bou, Denny Byrd, Dub Elements, Andy C, High Contrast Noisia, Pendulum, Chase & Status, 1991, Akov, Bredren, Current Value, Fourward, Hedex, Kasra, Krakota, Levela a mnoho dalších.

Brutal Assault – pevnost Josefov

Festival Brutal Assault

Festival Brutal Assault

Metalový festival Brutal Assault letos otevře své brány od 7. do 10. srpna a místem konání je pevnost Josefov, která se nachází ve městě Jaroměř nedaleko Hradce Králové. Festival Brutal Assault je po léta kotvištěm metalu a přidruženého potemnělého umění, které prezentuje přes 130 kapel a vystavující umělce na pěti pódiích a v několika galeriích. Pokud jste na festivalu ještě nebyli, tak se připravte na úplně novou úroveň festivalového zážitku. Výběrem kapel prochází nejjemnějším pořadatelským sítem a zahrnuje jak zavedené klasiky metalových žánrů, tak osvěžující výběr toho nejlepšího z undergroundu, to vše rozděleno do členitého a zajímavého festivalového prostoru v historické vojenské pevnosti z 18. století. Kromě tradičního festivalového vybavení jsou k dispozici také luxusní sociální zařízení, permanentní horror kino, prohlídky historických podzemních bludišť, obří metal market, umělecké galerie s výstavami, extenzivní zelená chill-out zóna a kamenné hospody, vinárny a bary se spoustou míst k sezení skrytých ve zdech pevnosti, skýtajících ochranu před nepřízní počasí a spousta dalších atrakcí. Brutal Assault je primárně o hudbě a umění, ale v posledních letech se rozkročil i na půl cesty směrem k festivalu dobrého jídla. Spokojeni budou masožravci i vegani, a kromě klasik jsou pro oba tábory připraveny vybrané speciality etnických kuchyní, doplněné o výběr z výborného českého piva. Celofestivalová vstupenka se do 30. dubna prodává za 2 250 korun.

Na festivalu vystoupí například následující umělci: Aborted, After the Burial, Anathema, Anthrax, Car Bomb, Caspian, Combichrist, Coven, Crystal Lake, Daughters, Destruction, Ektomorf, Emperor, Gorod, Gost, Hexis, Jinjer, Manes, Metal Church, Primordial a mnoho dalších.

Hip Hop Kemp 2019 – Hradec Králové

Festival Hip Hop Kemp

Festival Hip Hop Kemp

Velice oblíbený festival Hip Hop Kemp se letos koná od 15. do 17. srpna ve Festivalparku na letišti v Hradci Králové. Hip Hop Kemp, největší hiphopový festival ve střední a východní Evropě, hlásí svůj již 18. ročník. Obří mejdan, který stanice CNN opakovaně zařadila mezi 50 nejlepších festivalů světa, proběhne opět v hradeckém Festivalparku. Každoročně se do Hradce sjíždějí fans a stars hiphopové kultury z celého světa. Hip Hop Kemp bude letos fungovat kompletně bezhotovostně. Náramek s čipem = klíč pro vstup na festival. Náramek s čipem = peněženka, se kterou všude na festivalu zaplatíš. Bezhotovostní festival přináší pohodlí, úsporu času, bezpečnost, elektronické stvrzenky, přehled o útratě, zkrátka bezstarostný zážitek a více času na zábavu. Klasická vstupenka na všechny dny festivalu stojí 1 790 korun a VIP vstupenka vyjde na 2 900 korun.

Na festivalu vystoupí následující umělci: Tech N9ne, Masta Ace & Marco Polo, Smif N Wessun, The Alchemist, Kontrafakt a Clear Soul Forces.

Žatecká Dočesná 2019 – Žatec

Žatecká Dočesná, foto: chizatec.cz

Žatecká Dočesná, foto: chizatec.cz

Hned první pátek po skončení letních prázdnin se od 6. do 7. září koná již 62. ročník velice oblíbené akce Žatecká Dočesná, která se jak už napovídá název samotné akce koná ve městě Žatec. Tato akce vznikla původně jako oslava dočesání posledního chmelového štoku a v průběhu let doznávala mnoha proměn. V dnešní podobě se těžištěm oslav a zábavy stalo centrální náměstí Svobody, kde je před radnicí umístěno hlavní pódium, na kterém se po oba dny střídají zábavné pořady především hudebních žánrů. Nedílnou součástí jsou chmelové a pivní soutěže, mezi nejoblíbenější patří ruční česání chmele a tanec s korbelem piva na hlavě. Výjimečnost programu umocňuje historická divadelní scénka jejímž vyvrcholením je pasování vybraného pěstitele do rytířského stavu a dekorování jej chmelovým věncem, slavnostní narážení pivního sudu a strhnutí posledního štoku v nejmenší chmelnici na světě, která se nachází přímo na žateckém náměstí. Speciální programy jsou na dalších dvou scénách.

Tradičně se zde představuje 15 až 20 pivovarů, prezentujících kolem 30 druhů piv. Po několik let je také organizována odborná degustace, která se stala prestižní záležitostí přihlášených pivovarů a svým rozsahem a významem patří mezi 5 nejvýznamnějších degustací v České republice a její výsledky jsou mezi pivovary velmi ceněny. Pravidelně se jí zúčastní kolem 15 pivovarů se 40 druhy vzorků. Celkově se této soutěže účastní 120 degustátorů z řad laické i a odborné veřejnosti.

Mezi zajímavé doprovodné akce náleží tradiční výstava drobného zvířectva, burza pivních etiket, volejbalový turnaj a v posledních letech aktivity a.s. Chrám chmele a piva, každoroční vytvoření rekordu v délce hada z pivních kelímků a recesní expozice Muzea Homolupulů s nejstarším pivařem Lojzou Lupulínem v Husitské baště.

Signal festival 2019 - Praha

Signal Festival v Praze

Signal Festival v Praze

Od 10. do 13. října se bude v centru Prahy konat již 7. ročník stále více populárního Signal festivalu. Signal festival přináší do ulic Prahy nejmodernější formy umění, které spojením technologií a světla ukazují ulice a zákoutí hlavního města v nových perspektivách. Zhruba dvacítka instalací každoročně kombinuje vizuálně atraktivní díla s náročnými instalacemi mezinárodní kvality. Koncepce festivalu, kterou určuje jeho umělecká rada, tak oslovuje jak širokou, tak odbornou veřejnost. Díky podpoře nových uměleckých děl je SIGNAL festival respektovanou platformou i v mezinárodním měřítku a vyhledávaným místem pro seznámení se s nejnovějšími projekty oboru vizuálního umění.

Cesta k festivalu světla a technologií odehrávajícího se v ulicích města začala úspěchem videomappingu k 600. výročí Staroměstského orloje, který v roce 2010 pro hlavní město Praha realizovala právě skupina The Macula s Martinem Poštou. Pozitivní odezva na videomapping u nás i ve světě dala vzniknout myšlence širšího představení oboru světelného umění v České republice prostřednictvím festivalu.

Klíčová slova: Česká republika, Praha, Brno, Hradec Králové, Ostrava

 

Publikováno: 17.04.2019
Aktualizováno: 17.04.2019
Autor: Miroslav Tryner

Diskuze: Přehled letních festivalů 2019

V diskusi zatím není žádný komentář...

Vaše jméno
Komentář
Přidat komentář

Nejčtenější články

Nejznámější nudistické pláže světa Nudistické pláže byly vždy dráždivým...
Nejznámější nudistické pláže světa
Oblíbená přírodní koupaliště v ČR Máme tady konec května a nevlídné po...
Lom Hostěradice, foto: Přebral
Kam na letní dovolenou 2020? Letní dovolenou v zahraničí bude Čechům ří...
Dovolená u moře
Deset nejvyšších rozhleden v České republice Rozhledny se na území Česk...
Rozhledna a televizní vysílač Praděd v Jeseníkách
Největší zábavní parky v Evropě Milujete dobrodružství? Máte slabost pr...
Největší zábavní parky v Evropě
Nejkrásnější skanzeny v České republice Skanzen, nebo také muzeum v pří...
Archeoskanzen Modrá, foto: archeoskanzen.cz
Nejznámější filmové festivaly Mezinárodní filmový festival v Karlových ...
Nejznámější filmové festivaly

Fotogalerie k tématu: Přehled letních festivalů 2019

© 2008-2020 TripZone.cz ®, CMC Online s.r.o. Jakékoliv užití textů vč přepisů, užití obrázků a dalšího obsahu je bez předchozího písemného souhlasu provozovatele zakázáno.
Kontakt  Nahlásit Chybu
 
TOPlist